Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek nem szomorú, hogy...

Szerintetek nem szomorú, hogy az ember a munkahelyén pazarolja el az élete nagy részét?

Figyelt kérdés
Reggel bemégy, olyanokkal foglalkozol ami nem érdekel, egy olyan cég ügyeit intézve, amit le se szarsz, majd este hazaérsz dögfáradtan, és már csak arra van időd, hogy egyél és aludj. Majd a következő nap kezdődik elölről. Gyakorlatilag csak 2 nap van a hétből, amikor bármi érdemlegeset tudsz csinálni, a többin csak számolod a perceket, hogy legyen már vége. Szerintetek ez nem szomorú? Az ember az élete nagy részét elpazarolja, pedig csak egy van belőle mindenkinek.
2016. márc. 24. 13:51
1 2
 1/16 acelsziv ***** válasza:
51%
Embere válogatja. Én pl szeretem a munkámat, mert érdekes és változatos. És jól is fizet. Te miért csinálsz olyat, amit nem akarsz?
2016. márc. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
26%
Persze, hogy szomorú. De minden ott kezdődik, hogy "bemegy és olyanokkal foglalkozik ami nem érdekli, egy olyan cég ügyeit intézve, amit le se szar"..na erről van szó :D meg volt az esély, hogy tanuljon annak ami szeretne lenni, hogy majd ha megkérdik mi a munkája, azt tudja válaszolni a hobbija és mi a hobbija? a munkája :D egyszóval, ha valakit igazán érdekli, hogy mi lesz vele ha kikerül a nagy világba, akkor olyan szakon tanul amit kedvel, hogy ne minden áldott reggel úgy ébredjen, hogy "basszus már megint be kell mennem", mert az biza nem olyan jó. De sokan azt hiszik, hogy majd anyu és apu élete végéig eltartja és semmibe veszi az iskolás éveket, pedig minden ott kezdődik és a továbbtanulással folytatódik, hogy majd ne úgy menjen be reggel és olyanokkal foglalkozzon ami nem érdekli és a cég ügyeit se szarja le.
2016. márc. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%

Ezen én is sokat gondolkoztam,és borzalmas belegondolni valóban..

Az lehet rá a megoldás hogy olyan munkád legyen amit szeretsz csinálni és akkor gyakorlatilag nem is kell dolgoznod,de ez nagyon keveseknek jön össze:(

Vagy váltogatod a munkahelyeidet hogy változatosabb legyen...bár ezt nem igen lehet megtenni ebben a világban.


Mo.-n annyiból is rosszabb a helyzet hogy itt semmire nem elég a fizetésed,pláne hogyha családod is van.


Ergo dolgozol napi 8-10 órát neagyisten többet hogy "életben maradj",van amikor még szombaton is be kell menned (mert van ilyen is) na az még rátesz 1-2 lapáttal.


Valakik megszokják ezt,valakik belerokkannak..

2016. márc. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 piriiiii ***** válasza:
91%

Nem, inkább az a szomorú, hogy az ember nem abból él, amit szeret csinálni, és ezáltal fejlődhetne a világ.

Ehelyett az emberek olyasmit csinálnak, amit nem szeretnek, és ennek semmi haszna nincsen.

2016. márc. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
De, szomorú, még akkor is ha szeretem a munkám. Én is gondolkodtam már ezen, hogy az ember 40-50 évet úgy húz le, hogy nem is él. Reggeltől estig meló, azután otthoni munka, alvás és így tovább.
2016. márc. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
De ez szomorú. Ezért csinálom én azt amit szeretek. Nem dolgozok munkahelyen. Én osztom be az időm és akkor dolgozok amikor akarok. Persze ha nem dolgozok akkor éhen halok(halunk) de szerencsére nagyon szeretem ezt a munkát, ami egyben egy életforma is. Önellátás. Nem kell külön költeni szoláriumra, konditerem bérletre, egész nap friss levegőn vagyok/vagyunk és egészséges ételeket eszünk. Persze tudom hogy ez csak kevés embernek adatik meg, és sokan nem is vágynak erre, de ők is megtalálhatják azt a munkát amit élveznek. :)
2016. márc. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Továbbtanultam, és lett egy olyan végzettségem, ami elég keresett, de ettől még nem szeretem. Sajnos engem egy szakma sem vonz, amiből még is lehet élni, szóval igazából ha mást tanulok, akkor se jártam volna jobban. Szóval ez csak sztereotípia, hogy aki tanul, az szeretni fogja a munkáját. Én már rájöttem, hogy ez nincs mindig így sajnos!
2016. márc. 24. 14:56
 8/16 anonim ***** válasza:
Én olyat tanultam, ami érdekel, igaz, sokan nem így terveztek velem, de ez van, én választottam, nem foglalkoznék olyan dolgokkal hosszú távon, amiket utálok. Nekem így nem olyan szörnyű a munka, ráadásul találtam olyan céget is idővel, ahol jó a közösség is, így szívesen vagyok ezek között az emberek között, nem érzem nyűgnek.
2016. márc. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan munkája van az embernek, amit utál, akkor tényleg szomorú, viszont ha szereti a munkáját, akkor nem olyan rossz. :)
2016. márc. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Akkor csak én vagyok ilyen szerencsétlen, akit semmi hasznos dolog nem érdekel! Lehangoló, de azért örülök, hogy nem mindenki van így!
2016. márc. 24. 16:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!