Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Név probléma! Ki hogy oldja meg?

Név probléma! Ki hogy oldja meg?

Figyelt kérdés
Egy irodában fogok dolgozni, ahol nekem kell majd fogadnom a bejelentéseket, minden bejövő hívást rögzíteni kelL: név, t.szám stb. Na és ugye annyi fura név van! Még azok is sokszor becsapósak lehetnek amiket első hallásra egyértelműnek gondolna az ember (pl nekem ha valaki azt mondaná, hogy a neve Pocok Ágnes eszembe se jutna, hogy esetleg az a Pocok az Poczok is lehet akár írásban). Ti hogy kezelitek az ilyet? Mégse kérhetek meg mindenkit aki nem Kovács, Juhász stb hogy betűzze a nevét:S
2016. márc. 27. 17:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Megkérdezed hogyan írja a nevét. Ha van az írásmódjában valami különleges, akkor kiemeli ilyenkor.

Mekkora szuperhős vagyok...:D

2016. márc. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát pedig kinyitod a szád, és rákérdezel?

Én Bánoczy vagyok, és mindig megkérdezik, hogy

- Y-nal a végén?

- CZ és Y-nal írja??

Nincs ebben semmi kellemetlen.

2016. márc. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ok, kicsit félreértitek a kérdésem, nyilván ha nem értem a nevét rákérdezek, de ha eszembe se jut, hogy azt máshogy is lehetne? mint írtam is a példát, nekem valaki azt mondja pl Pocok a neve eszembe se jutna, hogy cz-vel is lehetne, automatiusan írnám. Kezdő vagyok, nyilván aki már rutinos hamar kapcsol.
2016. márc. 27. 18:18
 4/8 anonim ***** válasza:

Attól hogy valaki Pocok nevét cz-vel írja, de te simán pocoknak írod, nem lesz belőle gond.

Leírod akkor úgy ahogy hallod:

Pocok Ágnes: Telefonszám 06-1...... etc. A telefonszám rendes leírása fontosabb mint az, hogy Pocok vagy Poczok..

2016. márc. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi:)
2016. márc. 27. 18:42
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is dolgoztam ilyen munkakörben.


Hidd el, ez lesz a legkisebb problémád. :)

Mikor majd suttogva beszél, vagy annyira "ákcentusos", hogy még a keresztnevét sem érted, na akkor jön a "Bééééla, gyere már, és nem értem".

Soha nem felejtem el, mikor Bíróczky Ica betelefonált. Dadogott, mély hangja volt, 40 éve dohányzott, és még be is volt rúgva. Élmény, amit elég volt egyszer átélni.

- Jójojojonapot. Zica vavavavagyok.

Úúúuuu....

2016. márc. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
uhhh remélem minél kevesebb ilyen lesz ! :D bár így utólag biztos vicces:D
2016. márc. 27. 19:20
 8/8 anonim válasza:

Szerintem se aggódj emiatt, hogy C vagy CZ és hasonlók. Inkább arra koncentrálj, hogy megértsd a nevét, mert az a legnehezebb. Sokan vannak, akik érthetetlenül beszélnek. Ha sehogysem érted, kérdezz vissza bátran: "Szabadna még egyszer a nevét?" A beszélgetések végén pedig célszerű visszaolvasnod az illetőnek, amit leírtál: "Gipsz Jakab, 06-20-123-4567" Így megerősítheti, hogy jól írtál mindent, vagy javíthatja, ha valami nem stimmel. Ez egyáltalán nem ciki, az ügyfélnek is az az érdeke, hogy helyesen vedd fel az adatait.


Amúgy én azt vettem észre, hogy akinek valamilyen különleges betűkapcsolat van a nevében, az ezt magától is mondja, mert tudja, hogy szóban nem hallatszik például az, hogy ő KováCS vagy KováTS.


Sok sikert a munkához! :)

2016. ápr. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!