Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan itélitek meg emberileg...

Hogyan itélitek meg emberileg azt a lépést, amikor a munkáltató a munkavállaló háta mögött keres a helyére új embert?

Figyelt kérdés

Oké, hogy ezt igy szokták csinálni egy munkahelyen, hogy sunyiban keresnek, és nem szólnak hogy nem elégedettek a munkavállaló munkájával, mert akkor az felállna, és ott hagyná magára a munkáltatót, aki hoppon maradna a munkával, ezért inkább sunyin szokták ezt megoldani, hogy a kevésbé megfelelő ember is addig valamit dolgozik, amig az ő helyére felvett szuper munkaerő megérkezik.


ez mennyire tisztességes igy szerintetek, attól függően hogy ez mindenhol igy van?


nem szemét dolog ez, és egy rossz emberi tulajdonságnak tudható be mégis ez a cselekedet? hogy van ehhez gyomra valakinek?


végülis ez nem szól másról, csak az ember kihasználásáról addig amig a várva várt, tőle jobb, nagyobb reményeket kecsegtető ember meg nem érkezik.



2016. márc. 31. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Gerinctelen.

Azért egy munkáltatónak illik szólni,a beosztottnak,ha nem elégedett a munkájával.

2016. márc. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
másképp teszem fel a kérdést, ti mit tennétek, ha megtudnátok hogy közben a háttérben már zajlik a keresés, interjúztatás? megbeszélnétek a főnökkel hogy mi ez, és miért van ez, miért nem elégedett, vagy akkor hogyan tovább, vagy felállnátok, és otthagynátok őt büszkeségből?
2016. márc. 31. 13:41
 3/8 A kérdező kommentje:
én is azt gondolom hogy alap kellene hogy legyen, hogy megbeszélik a dolgokat, hogy mi a baj, hátha olyan baj van, hogy mondjuk csak rossz időszakban volt a munkavállaló, és később jobb lesz a helyzet, vagy ha meg személyesen nem kedveli az emberét, akkor is mondja meg ezt a szemébe, hogy úgy érzi nem ide való, de a munkájával nincs gond, vagy mondja meg hogy nem igy képzelte el, de az ilyen hogy csak sunyiba keres, aztán meg addig jó vagy amig nem jön az új, ez valóban gerinctelen. miért nem lehet megbeszélni? Ja mert akkor otthagyná a munkáltatót a semmire, aki hoppon maradna hogy nincs ember, ezt a kieső időt meg nem engedheti meg magának. de ez akkor is szemét dolog, egy embert igy kihasználni. én ettől büszkébb vagyok, és én megfogadtam hogy nem hagyom soha többé hogy kihasználjanak, lelépek az egyszer biztos ha ilyen adódik.
2016. márc. 31. 13:44
 4/8 anonim ***** válasza:
Eleve azt nem tartom tisztességesnek, ha a munkáltató nem figyelmezteti a munkavállalót, hogy nem jól végzi a munkáját. Ha megteszi, nem éri túl nagy meglepetésként a munkavállalót, ha végül felmondanak neki.
2016. márc. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

és ha mondjuk fizetésben nem tudnak megegyezni?


saját példám az, hogy felvettek 4 órába. gondoltam nem gond az alacsonyabb fizetés, elvállaltam ezt 75oért, hogy hát ezzel időt nyerek. persze 4 órába is jelentettek be. erre kiderült, hogy hát ez 6-8 órás munka, jött a "nem tudsz holnap egész napra jönni?" és a "hát a héten egy kicsit több lesz a munka" szóval azt vettem észre hogy itt ülök napi 8-9 órákat is ami jelenleg nem éri meg nekem 750-ért, mert ezzel a szakkmával 8 órában multinál kereshetnék 18o ezret is havonta. én meg előálltam ezzel, hogy jó ha ennyit kell itt lenni, akkor nekem nem éri meg ennyiért, és emeljen 1ooo-ft-ra óránként. erre mondta, hogy hát milyen már ez hogy én itt a fizetésemről alkudozok, nem úgy van az hogy valaki egy munkahelyen beigér mindent a kezdetek kezdetén, meg elválallja x összegért, aztán meg már y összeget követel. Én meg visszavágtam, hogy álljon meg a menet , itt nem én voltam aki módositott, először is ő módositotta a munkaidőmet, én csak ahhoz viszonyitom az órabéremet, mert nekem ennyiért egy nap nem éri meg itt ülni egész nap. mondtam is hogy ha ez nem tetszik vegyen fel mást helyettem. arról nem is beszélve, hogy a bejelnetést se emelte fel 8 órára, az is marad persze úgy ahogy felvett. ez már vonzza magával a fizetett szabadságok után fizetett pénzt is, mert persze hogy azt is a 4 órás összeggel számolják ki ilyenkor, nem azzal az összeggel amit zsebbe kapsz. na ezen volt egy vitánk. Másnap láttam mókol valamit a gépemen. most meg beléptem a levelező rendszerbe, és látom adott fel azon a napon hirdetést, már jönnek is az önéletrajzok. Most meg se tudom vele beszélni mi van, mert jelenleg külföldön van. azóta persze visszaszólt már, hogy jó, akkor legyen 1ooo ft órabér, de lehet csak addig akar ezzel itt tartani amig nem jön egy másik ember aki elvállalja a simlijeit 75o-ért, és itt ül neki egész nap, amikor direkt azért jelentkezik 4 órásra, mert talán fontos neki az idő is. szóval annyira sunyi ez az egész, és most nem tudom mit csináljak. hétfőn mindenképp megbeszélem vele most mi van. de nagyon nem szimpatikus ez az egész. sajnálom hogy a magyar vállalkozókkal mindig ide vezet a helyzet, ha nem vagy gyökér, és nem hagyod magad. Nekem ez más a többedik ilyen magyar vállalkozós esetem, és mindig ez lett a vége. nem tetszik nekik hogy alkudozok, de ők viszont igyekeznek változtatni a feltételeken. A multiknál meg másképp használnak ki, kifacsarják az ember belét is, de ott legalább többnyire bejelentenek rendesen, és jobb pénzt adnak mint ezek a sz@rházi magyar kisvállalkozók.

2016. márc. 31. 13:58
 6/8 anonim ***** válasza:
engem mondvacsinált indokkal kirúgatott a munkáltatóm, hogy a helyemre be tudja ültetni a fiacskáját. Örömmel távoztam ilyen aljadék cégtől.
2016. márc. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én pont így jártam, 26 vagyok, már majd 1 éve melóztam a cégnél, a munkámat jól csináltam. Azt tudtam, hogy keresünk embert, de a pozíciót nem. Aztán megtaláltam a hirdetést, az állam leesett, mivel az én munkaköröm java volt odaírva. Nem kicsit borultam ki, gyomorideggel mentem dolgozni. Felvettek egy 22 éves fiatal csajt, persze támogatással, engem meg hóvégével kiraktak, mert "nem megy jól a cégnek".

Undorító dolognak találom ezt. Meg azt is, hogy csomó helyre 25 éven aluli támogatott embert vesznek fel, aztán ha lejár a támogatás, mehet a levesbe, vesznek fel másikat. Megjegyezném én nem így kerültem a céghez.

2016. márc. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, hogy a munkáltatótól alap elvárás, hogy közölje a beosztottal, hogy nem megfelelő a munkája és közölje, hogy miben szeretne változást.


Ez az ember háta mögötti sunnyogás kicseszés a munkavállalóval is, meg saját magával is. Van egy betanított embere, lehet, hogy egy beszélgetés megoldaná a dolgot, de ő inkább felvesz a helyére egy újat, aztán több hónap is lehet mire teljes értékű munkaerő lesz.

2016. márc. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!