Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a teendő akkor, ha próbaidő...

Mi a teendő akkor, ha próbaidőmben a felmondásom "nem végleges" állapottal szüntették meg? Jogsértés?

Figyelt kérdés

A szitu: 5 hónapot dolgoztam egy kereskedelmi cégnél Eladói munkakörben. A próbaidó 6 hónap. Felmondtam, az említett 5. hónapban, tehát a megbeszlt időn belül.

A munkáltató azonban nem "engedett el azonnal".

Arra hivatkozott, hogy a továbbképzésem árát (valamiféle 1 napos tanfolyam volt, hogy gázpalackokat is kiadhatok) visszafizettethetnék velem, (pedig n sosem akartam erre menni, ugymond köteleztek) így a megbeszélt felmondási naphoz képest még 6 napot dolgoztatott. Ezek után, a felmondásom "nem végleges" formátumban lett lezrva, merthogy ha lesz még leltár a boltban, akkor nekem is le lesz osztva a rész amit majd fizetnem kell.

Nem egészen tartom ezt szabályos lépésnek, így utólag utánanézve, de ott persze mindent aláírtam, hogy mielőbb szabadulhassak. (gondoltam én)

Januárban lesz a leltár, az oké, hogy az ott dolgozott 5 hónapra megfelelően az esetleges hiányt fizetnem kell, nade én az ezt követő hónapokért már nem vagyok felelős, tehát rögzítve kéne ennek lennie valahol hogy ettől eddig. Félek, hogy többet fizettetnek velem.

Azóta új munkahelyem van, új szerződésem, sőt mielőtt megtaláltam ezt a helyett a munkaügyibe is elfogadták ezt a "nem végleges" felmondást az előző (említett) helyről.

A kérdésem az, hogy érdemes ezzel valakikhez fordulnom, vagy mivel aláírtam mindegy már....?

köszi aki végigolvasta.



2015. okt. 26. 11:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem kérdezz meg egy munkaügyi jogászt.


Érzésem szerint egyrészt a tanfoylamot csak akkor fizettethetik ki veled, ha ez a szerzödésben szerepel (vagy a tanfolyam elött/alatt alárítál egy ilyen nyilatkozatot.

Másrészt a próbáidö alatt bármikor azonnali hatállyal felmondhat mindkét fél, és a másik délnek ezt el kell fogadnia, nincs ellenszavazata.

Viszont azzal, hoyg aláírtál valamit a helyzeted rosszabb, de ha - ahogy gondolom - törvényellenes, akkor nem lehet rád nézve kötelezö


De mindenképpen keress meg egy szakembert, mert csak úgy kaphatsz megbízható felvilágosítást.

2015. okt. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

tehát forduljak valamiféle jogászhoz, netán ügyvédi irodához segítségért.

Vagy csak munkaügyi hatóság?

2015. okt. 26. 11:47
 3/6 anonim ***** válasza:

Tudod mikor mentem volna be még 6 napot...

Meg még utána még rabszolgáltat.... Aha...

Milyen kis félénk vagy.

2015. okt. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a munkaügyi hatóság jó kiindulás.
2015. okt. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
paráztam ettől, hogy ezt a tanfolyamot kifizettetik velem, merthogy ehhez lehetne joguk elvileg próbaidő alatt is...
2015. okt. 26. 13:26
 6/6 anonim ***** válasza:

"ehhez lehetne joguk elvileg próbaidő alatt is..." Ez hol van leírva?

Nem láttuk a megállapodást erre a tanfolyamra nézve, tehát érdemben mi tényleg nem tudunk dönteni, és segíteni sem. Egy munkaügyi szakjogászt keress meg a problémáddal, aki belelát a papírokba is.

2015. okt. 27. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!