Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A Kereskedelmi Dolgozók...

A Kereskedelmi Dolgozók Független Szakszervezete nyilatkozta hogy nem tud olyan kereskedelmi munkahelyről ahol ne lenne rengeteg szabálysértés. Ennyire rossz lenne a helyzet? 10ből 10hely egy mocsok?

Figyelt kérdés

A Kereskedelmi Dolgozók Független Szakszervezete nyilatkozta hogy olyan helyet ő még nem látott a szakmában ahol ne lett volna ilyen oylan stikli és teljesen szokványos hogy egy bolt üzlet áruház jogszabályok tömkelegét sérti. Vagyis a helyek gyakorlatilag 100%-a egy mocsok.

Teljesen szokványos a ki nem adott csak papíron kiírt szabi a ki nem fizetett túlóra a pihenőidő be nem tartása a munkavédelmi eszközök hiánya a betegállomány el nem fogadása a fekete túlmunka 4 órás papírral 10 óráztatás stb stb.

És ugye a dolgozók neve meg kuss minden helyen mert felcserélhető dolgozók eladói „szaktudással” vagyis pillanat alatt van ember annak a helyére aki ugatni mer.


A kisebb helyek ellen esetleg meg lehet próbálkozni munkavédelmi felügyeleti bejelentéssel de a nagyobb helyek áruházak hipermarketek ellen totál felesleges ezek kilóra veszik meg az ellenőröket, ki se mennek ha ki is mennek minden rendben mindig.


És ugye a dolgozói érdekképviselet vagy nincs, vagy szintén kilóra meg van véve a háttérben, és épp az érdekvédő az aki a munkáltató érdekeit védi a háttérben és nem a dolgozóét….

Ezek nem túl felvillanyozóak. Ezek így lennének?


2016. ápr. 10. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem csak a kereskedelemben van ilyen.
2016. ápr. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
10-ből 10 bizony. Ezért járnak a vállalkozók bmw-vel és képzelik magukat húdenagy embereknek.
2016. ápr. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elég, ha annyit mondok, hogy húsz évet nyomtam le a kereskedelemben és ez idő alatt egyetlen olyan céggel sem találkoztam, amelyik ne trükközött volna a szerződéssel, a bejelentéssel, fizetéssel, jutalékkal, jelenléti ívvel vagy a munkaidővel? Néha egyszerre mindegyikkel. Ráadásul ezek nem pincehelyiségben működő sufnicégek voltak, hanem akár országszerte ismert nagy nevek.
2016. ápr. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én nem nyomtam le 20 évet csak 1 évet össz pár hónapos etapokban voltam kisboltban hipermarketben és gigahelyeken is (madaras teszkó) és lesújtó. Mind egy rohadt csaló volt. Mind kivétel nélkül. Mindennel átvertek trükköztek amivel csak lehetett.
2016. ápr. 12. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!