Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit szólnátok olyan kollegához...

Mit szólnátok olyan kollegához aki az egész nyarat táppénzen tölti évek óta és előre meg is mondja röhögve? Hogy ő nyáron be nem jön egy napot se?

Figyelt kérdés

Közeleg a nyár beindult a kollegák között az egyezkedés a szabit illetően. Mindenki nyáron akar menni de egyszerre mindenki nem mehet hát a kollegák be kell osszák egymás között ki mikor megy. És persze mindenki anyázik szentségel hogy „emiatt a barom miatt nem mehetek el augusztusban”.

Na van egy kolleganőm aki meg röhög az egészen. Mert az csinálja épp harmadik éve (és épp három éve van itt) hogy elmegy táppénzre egész nyárra. Júl 1-aug 31-ig táppénz. Orvosi papír van és mindenki bekaphatja. Mi csak egyezkedjünk meg harapjuk át egymás torkát ő meg szarik a pofánkba és elmegy egész nyárra betegnek.

És ezt harmadszorra játssza meg ráadásul úgy hogy előre meg is mondja. Már most mondja: én júl-tól nem leszek!


Mit szól ehhez a főnök? Szava sincs rá. Tudja de semmit se szól…

Mi a véleményetek egy ilyen dögről?


Van aki szerint élelmes és jól teszi. Csak azt nem fűzi hozzá hogy a többiek kárára van az egész köztük annak a kárára is aki szerint élelmes. Mert ő is többet jön be a nyáron egy olyan miatt aki meg egyáltalán nem jön be.


2016. ápr. 12. 16:59
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
54%

Megteheti, és meg is teszi, igaza van. Emiatt még nagyon nem kéne dögnek hívni...

Ha ennyire irigyled, hát menj Te is a nyár közepén táppénzre, és kész.

2016. ápr. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:

", igaza van"


Hadd kérdezzem meg: kövessük a tanácsot? Mind? Mert ha ezt tesszük és mind "élelmesek" leszünk akkor bezárhat a cég és akkor őneki se lesz tere élelmeskedni mert nem lesz munkahelye neki se.

2016. ápr. 12. 17:11
 3/43 A kérdező kommentje:

" ennyire irigyled, hát menj Te is a nyár közepén táppénzre, és kész."


Ez meg trollság. Engem kirúgnának nem két hónap 2 hét után.

Noha elvileg tök azonos munkakör és végzettségünk van csak én nem szoptam le a főnököt.

2016. ápr. 12. 17:12
 4/43 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogja mindenki követni. Minden munkahelyen van 1-2 olyan alkalmazott, aki meg meri ezt csinálni, mert tudja, hogy a többi nem (csak a háta mögött puffog, ahogy most Te is), és így ő nyugodtan megteheti, a főnökség pedig általában pont leszarja. Ebben mutatkozik meg az élelmessége, hogy él a helyzettel, és erre írom, hogy igaza van.

Menj, és tegyél rá panaszt, na akkor tuti, hogy repülsz.

2016. ápr. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
100%
Én is megtenném. Ahogy írták, úgysem fog mindenki élni a lehetőséggel, annak ellenére sem, hogy mindenki számára adott. Szóval, az a veszély nem fenyeget, hogy üresen áll majd egész nyáron a cég épülete.
2016. ápr. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egyszer egy főnököm aki azt mondta, amikor 2 hét szabadságot kértem (nem is biztos, hogy nyáron), úgy hogy többéves szabim már bent maradt a cégnél, hogy

"Aki el tud menni 2-3 hét szabadságra egy munkahelyről, az bebizonyítja önmagáról, hogy nincs rá szükség!"

... és tulajdonképpen, igaza volt.

Soha ne irigykedj senkire, a te szavaidat idézve,

"Noha elvileg tök azonos munkakör és végzettségünk van csak én nem szoptam le a főnököt.", nehezen megszerzett nyaralás az övé, keményen megdolgozik érte.

Próbáljátok tudomásul venni, hogy nyáron eggyel kevesebben vagytok és ne dühöngjetek rajta, csak magatoknak ártotok vele.

2016. ápr. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:

"van csak én nem szoptam le a főnököt"


Egy teljes szabad nyár és az ára egy szopás? Vállalom.

Kit kell leszopni?

2016. ápr. 12. 18:59
 8/43 anonim ***** válasza:
100%
Hagyjuk már ezt a leszopta a főnökötdolgot. Ott voltál, láttad? Természetesen nem. Csak az olyanok, akik nem mernek bizonyos dolgokat megtenni, jönnek ezzel a szopás témával mindig.
2016. ápr. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:

Ami tény: kocsijával karambolozott, és a cég fizette a full javítást.

Másnak még egy staros buzsjegyet se vezsnek soha.

van olyan kollega aki vidéki és jogszabály szerint 86%-os utazási hozzájárulást kéne kapnia a bérletre. Egy fillért se kap soha.

Ezek után céges számlára elszámolnak kb 500.000-et a saját tulajdonú és nem céges kocsi javítására.

Szóval szopott vagy nem nem tudom de valamit csinált az tuti.

2016. ápr. 12. 19:46
 10/43 A kérdező kommentje:

"kik nem mernek bizonyos dolgokat megtenni,"


Na komolyan holnap bemegyek és közlöm: júl 1-től nem vagyok!

Már előre tudom beteg leszek.

Aztán kíváncsi vagyok mi lesz...

2016. ápr. 12. 19:47
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!