Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondás így lehetséges?

Felmondás így lehetséges?

Figyelt kérdés
4 hónapja vagyok 1 cégnél és szeretnék felmondani. Van 15 nap amit felmondás után lekellene dolgozni. Van valami olyan lehetőség hogy ne kelljen a 15 napot ledolgoznom. Rendkívüli felmondás vagy valami hasonló, halottam valamit róla, de nem tudom hol nézhetnék utána. Ha van ilyen, mire hivatkozhatnék, vagy hogy működik ez az egész....

2016. ápr. 15. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Rendkívüli felmondáshoz nagyon alapos indok kell, munkáltató általi lényeges kötelezettségszegés, stb, ennek utána nézhetsz a neten.

Közös megegyezéssel kérd megszüntetni a munkaviszonyod egy bizonyos nappal, vagy a felmondásodba írd bele, hogy kéred a felmondási idő letöltésétől tekintsenek el. Nem árt ezt előzőleg megbeszélni a főnököddel. Ha nem egyezik bele, akkor sajna le kell dolgoznod a 15 napot, mert következményei vannak, ha nem teszed.

2016. ápr. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Legjobb tudomásom szerint rendkívüli felmondás csak akkor lehetséges (mindkét fél részéről), ha nyomós, valós indok van rá és ez bizonyítható. A munkáltató részéről: valamilyen súlyos vétséget követtél el munkavégzés közben (pl. ittasan mentél dolgozni, vagy loptál). Munkavállaló részéről, ha olyan helyzetbe kerül a munkáltató részéről, ami hátrányosan érinti, ilyen pl. ha a munkáltató nem utalja időben a fizetést (pl. szerződésben meg van határozva, hogy hónap 10-ig kifizetésre kerül, de csak 15-én utal), vagy (bár ebben nem vagyok biztos) ha a cég egy másik telephelyen akar dolgoztatni, ami a lakóhelyedtől 100 km-nél messzebb található, illetve az oda utazás több, mint napi 3 órát vesz igénybe. De mondom, ebben nem vagyok teljesen biztos, a számokban pedig végképp nem.


A rendkívüli felmondás nagyon bonyolult dolog és nem megy könnyen egyik részről sem. Valóban nyomós, minden kétséget kizáró indoknak kell mögötte állni.


A felmondási időtől eltekinthet a munkáltató, de ez munkáltató függő. Ha normális a főnököd és gyorsan talál a helyedre más embert, akkor megegyezhettek abban, hogy ne kelljen ledolgozni a felmondási időd, illetve egy közös megegyezéses felmondással megszüntethető a munkaviszony.

2016. ápr. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez cég függő. Pl van aki elmegy táppénzre, de ha nagyon el akarsz menni, akkor kérheted, hogy ne ragaszkodjanak a felmondási időhöz, viszont te se a pénzhez, amit az idő alatt kerestél volna. Ráadásul, ha könnyen pótolható vagy, akkor nem hinném,hogy rugóznának rajta.

Amúgy miért szeretnél ilyen hirtelen elmenni?

2016. ápr. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A főnök személyének változására hivatkozva fel lehet mondani úgy, hogy a felmondási idő felét kötelező legyen elengedniük.
2016. ápr. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!