Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Meghatározhatja-e a vezető a...

Nagyné Nyíri Mária kérdése:

Meghatározhatja-e a vezető a munkavállalók felmondási idejét? Nem a munkavállaló dönti el, mikor mond fel? (Főleg, ha még nem talált másik munkahelyet. )

Figyelt kérdés
A munkahelyemen többen jeleztük, hogy el szeretnénk menni a munkamorál és a kedvezőtlen munkakörülmények miatt. A vezető kijelentette, aki el akar menni április 30-ig adja be a felmondását, a következő nevelési év "sikeres"elkezdése miatt.

2016. ápr. 18. 21:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha május elsején adod be, ugyanúgy el kell fogadnia, ne legyél már ennyire naív.
2016. ápr. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem határozhatja meg, de a hozzáállása érthető. Aki menni akar, az menjen minél hamarabb, hiszen amíg még ott van, úgysem dolgozik úgy, mintha továbbra is maradni szeretne.
2016. ápr. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tegyük tisztába a fogalmakat.

A felmondásodat BÁRMIKOR beadhatod. A felmondási idő onnantól számítandó. A jogszabály szabja meg, mennyi: Munka Törvénykönyve, közalkalmazottak jogállásáról szóló tv. (ha közalkalmazott vagy) stb. A felmondási idő lényege, hogy egy részében (úgy tudom felében) még dolgoznod kell, és a felmondási idő egészére jár a fizetés neked. (De lehet, hogyha te mondasz fel, akkor másképp van.)


A főnök a feje tetejére is állhat, az írásban benyújtott felmondást bármikor köteles tudomásul venni. Az más kérdés, hogyha be akar tartani neked, esetleg vannak olyan kapcsolatai, hogy máshol rossz híredet tudja kelteni.

Én mondjuk sehonnan se mentem el úgy, hogy becsaptam magam után az ajtót - ha érted, mire gondolok. Nem tudhatod, 3-5-10 év múlva nem kell-e pont attól az embertől segítséget kérned állásügyben, akivel esetleg távozáskor összevesznél.


Másrészt, ha én valahonnan el akarnék menni, nem hangoztatnám a munkahelyemen, pláne nem mondanám a főnökömnek. Keresnék csöndben egy másik helyet, és amikor ott igent mondanak, akkor nyújtanám be a felmondásomat.

2016. ápr. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor lehet baj, ha határozott idejű a munkaszerződés. Ha határozatlan, akkor a Munka Törvénykönyve szerint felmondhattok. Nem jobbágyok vagytok... Ha sikeres nevelési évet akart volna, akkor megteremthette volna legalább a munkamorált hozzá, ha már a körülmények nem is rajta álltak teljesen.
2016. ápr. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!