Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem érzem jól magam egyik...

Nem érzem jól magam egyik munkahelyen sem, sőt 0 motivációm van bármit is csinálni ebben az országban javaslat? Többi lent.23/f

Figyelt kérdés

Nem tudom mivan velem mostanában, de az utóbbi időben tényleg abszolút nem akar sikerülni igazán semmi ami tényleg úgy komoly eredménynek mondható, és ez miatt megőrülök kb. Amit ebben az orszában eltudtam érni azt elértem jogsi,szakma,suli stb, de mostmár tényleg úgy érzem , hogy itthon veszélyes szó szerint veszélyes élni, mivel a problémák a következők úgy látom, hogy itt sehol nem becsülik meg az ember munkáját , de tényleg kb egy kutyával jobban bánnak szüleim is mondják , hogy ez természetes meg mindenki, de én ezt egyáltalán nem tudom feldolgozni de tényleg. És a fizetés mondanom sem kell ,hogy szerintem már nem is szimplán kevés , hanem nevetséges ez az egyik probléma. A másik ,hogy ezek miatt az okok miatt egész egyszerűen sehol nem találom meg a helyemet mindenhol max 1 évig tudod dolgozni, mert annyira megunom az egészet, és teljesen elvagyok keseredve, mert alapjában véve régen sokkal sikeresebb voltam mint most pl párkapcsolati téren is, mivel már 3 éve nem volt senkim és valamiért azt érzem, hogy ezért bőven felelősek a körülmények is. Itt nem pont az anyagi körülményekre gondolok csak , mert azért stabil hátterem van, de nincs bennem semmi sikerélmény , hogy most valamit megcsináltam stb(EZÁLTAL PÉNZT KERESTEM, MERT 100 ezer forint szerintem semmire nem elég) és ez az önbizalmamra is káros..ez pedig egy láncreakció nem tudok nyitni mostanában az emberek felé. Régen is voltak ilyen gondjaim egyébként, mivel elég keményen drogoztam, de nagy nehezzen leszoktam róla de most talán még rosszabbúl érzem magam mint akkor. Tehát nem találom a megoldást nem tudok magam elé állítani egy tervet ami alapján eltudnék igazodni, és ha állítok is akkor úgy érzem ,hogy ez az ország keresztbe fossa az összes elképzeléseimet/terveimet. És csak az a lényeg , hogy megkeressem másnak a pénzt akár a halálom árán is az már teljesen mindegy, hogy velem egyáltalán mivan....Valaki talált megoldást hasonló problémákra? Mert már nagyon szeretnék normális munkahelyet stb, de falakba ütköztem.

Nagyon gondolkodom külföldben is , de őszintén szólva nem tudom hova lépjek először....


Köszönöm a válaszokat!



2016. ápr. 19. 20:38
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
Húzz el a francba!
2016. ápr. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én korodbeli lányként vagyok ugyanígy, annyi különbséggel, hogy nekem van párom. Én sem bírok megmaradni egy munkahelyen sem, nem bírom elnézni, ahogy agyonhajtanak mindenkit, miközben a főnök dőzsöl, az emberek meg szenvednek, és én is köztük, és nem jutunk soha egyről a kettőre. Semmibe nem érdemes belefogni, mert bármit csinálnánk, oda jutunk mindig, hogy nincs vásárlóerő, megfelelő gazdasági háttér hozzá. Az embernek már csak az marad, hogy elmenjen valami multihoz éhbérért napestig gürizni, semmi vállalkozás, semmilyen ötlet, semmilyen szakma nem életképes. Párom programozó, ott is ugyanez a helyzet, ha jó munkát akarna Magyarországon, ahhoz a fővárosba kellene költözni, de kettőnk fizetésének a fele elmenne albérletre, annyira drága ott a lakhatás. Így inkább maradunk külföldön. Igaz, itt sem sokkal jobb, de valahol meg lenni kell. Egyébként én is teljesen lecsúsztam már így, 24 éves koromra, az előző munkahelyem úgy kikészített, hogy kishíján pánikbeteg lettem, még mindig nem vagyok jól, most fél éve munkanélküli vagyok és úgy érzem, soha többé nem bírok visszamenni dolgozni, mert mindenhol csak a lábukat törlik belém. Nem tudom, mi lesz így velem.
2016. ápr. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

Én is 23/f. vagyok!

Mint ha szóról-szóra én írtam volna a kérdést!

2 különbséggel: időközönként/ésszel még élek természetes tudatmódosítókkal /THC.../ bár ez mellékes ,de a lényeg: most már 10 éve van egy életcélom ,amiért szinte mindennap megküzdök. A célom érdekében mindennap tanulok valami újat ezzel kapcsolatban.

Ugye szokták azt mondani ,hogy a hobbid legyen a munkád és akkor a munka többé nem munka lesz!

Találj valami célt az életedben!



Egyszerűen én is munkáról-munkára vándorlok ,mert nem érzem magam jól egyik munkában sem (mindenhol csak a robotmeló ,meg az agyondolgoztatás megy nevetséges fizetésekért)!

De tudom ,hogy egyszer abból fogok megélni ,amit igazán szeretek csinálni! És akkor nem lesz ilyen gondom!


Egyébként meg kitartást! ;)

Ja és még valami: nekem sincs már 3éve párkapcsolatom ,talán ahogy leírtad te is az okokat! De úgy érzem ,egy kis lelki segítség nem ártana ezen a téren. Ha lenne egy barátnő akivel néha megtudod beszélni ezeket a dolgokat ,talán még segíteni is tudna!

2016. ápr. 20. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Menj el politikusnak. Ott jó pénzeket adnak, nem kell a dologtól megijedni, a nagy házban se csak észlények ülnek. Ajjaj, egyik nagyobb hülye, mint a másik csak nem tudnak róla :D megvan így az önbizalmuk ;D. Néha üléseken kell részt venned, de arra se muszáj mindig elmenni. Ha szavaznod kell egy témában, megmondják mire nyomd a gombot! Tiszta haszon se gondolkodásra, se lelkiismeretre, se fizikai erőre nincs szükség. :D Egyedül önbizalom kell és beszédtehetség. Ennyi. Az se baj, ha hülyeségeket beszélsz, de azt úgy tedd, mintha a legnagyobb szakértője lennél a témának. :D Máris elájul tőled a nép egy része, a másik része pedig az előzővel acsarkodik. Így azt csinálsz, amit akarsz. ;D
2016. ápr. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
24 éves nő vagyok, de én nem érzem ezt. Végeztem az egyetemmel, dolgozok 2 éve. Örülök, hogy van munkám, viszonylag jó fizetésért. Van jogsim, nyelvvizsgám, diplomám, de inkább azt érzem, hogy kinyílnak előttem a kapuk. Annyi lehetőség van, oda költözök ahova akarok. Ha pestre, hát akkor bérelek egy szobát és kész. És ne mondja nekem senki, hogy nem lehet megélni itthon, ha valaki tényleg akar. Ez csak hozzáállás kérdése. Ha valaki nem szívesen dolgozik, akkor külföldön se szívesen fog.
2016. ápr. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Hasonló a helyzet velem is, bár én elsősorban nem a körülményeket okolom, hanem saját magamat. Azért nem érzem jól magam a munkahelyeimen, mert nem tudok elbeszélgetni senkivel sem normálisan. Igyekszem beszélgetést kezdeményezni, érdeklődöm felőlük, de egy-egy szóban válaszolnak, így erre elég sokszor nem tudok mit mondani, reagálni, ezért csendben ülök. Közös érdeklődési körök sincsenek. Jó lenne, ha ők is visszakérdeznének. Úgy érzem, hogy nem vagyok olyan laza mint más emberek és emiatt kevésbé kezdeményeznek beszélgetést velem. Sajnos ezen annyira bestresszeltem (pánikoltattam) magam, hogy inkább másik munka után nézek, bár még csak diákmunkáról van szó. Esetemben önbizalomhiányról van szó. Nem akarom tönkretenni magam, már testi tüneteket is produkálok a stressz miatt. Remélem, ha sikerül változtatnom magamon, akkor ez a gond megoldódik majd.


Válaszolva a kérdésedre: Ha úgy érzed, hogy van bátorságod, vágyad és ,,alaptőkéd" kimenni külföldre akkor menj. Ha van ismerősöd aki kint van, esetleg kérj tőle tanácsot. Én nem dolgoztam még külföldön, nem is tudom, hogy mi a menete, de az biztos, hogy ennek elkezdéséhez is pénz kell.

2016. ápr. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
# 5/6 én nem teljesen azt mondtam ,hogy ebben az országban nem lehet megélni, mivel k*va nagy szerencsével meglehet..a nővérem is diplomával rendelkezik, és persze így tudott találni normális munkahelyet ahol nem rabszolgának tartják az embert..csak a világban nem úgy mennek szerintem a dolgok ahogy te azt magadon látod, és ahogy te elképzeled bár mindenképp gratulálok az elért eredményeidhez.
2016. ápr. 20. 22:35
 8/9 anonim ***** válasza:

Jómagam is sikeres vagyok/voltam, aki jó munkahelyet fogott ki (kedvesség, udvariasság vett körbe, 8 évig dolgoztam egy helyen, viszont miközben az elért eredményeimért az egekig magasztaltak, háromszor csökkentették a fizetésemet, de a főnök azt tervezte, hogy repülőt vesz részben abból, amit én güriztem össze neki).

A kollégákban találtam meg azt az erőt és plusszt, amitől ennyi ideig tudtam egy helyen maradni. Vigyáztunk egymásra és segítettük egymást. Tehát ha még nem szántad el Magad a távozásra, akkor összefoghatsz a kollégáiddal. Ha egy főnök van, mondjuk a tulaj, és tízen szenvednek alatta, akkor bedől a cég, ha mind a tízen egyszerre állnak fel. Ez erő.

Vagy keresni kellene valamit, ami nagyon hiányzik mostanában az embereknek és lehet rá egy céget építeni, az olyan emberekkel, akik ugyanabban a kétségbeejtő helyzetben vannak, mint Te, vagy külföldre menni, ha itthon semmiképp nem boldogulsz, de akkor előbb döntsd el, hogy hova, milyen szakmával, és ne vágj bele tartalék nélkül (tudom, könnyű mondani), mert az veszélyes.

2016. ápr. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez nem munka probléma, hanem mentalitás.


Egyáltalán nem érted el, amit el lehet, csak áltatod magad.


Keményen drogoztál, írod. Az nagy eredmény, hogy már nem nem; ezt elérted!


Ez az ország nem tesz semmit ellened, neked kellene tenned érte. Jobb társaságoz keresni, mint amiben most vagy, lehet, hogy a szüleidet beleértve.

Az is lehet, hogy profi segítségre lenne szükséged, ha ennyire unottnak, megkeseredettnek, labilisnak érzed magad.

Szerintem külföldön kiszolgáltatottabb helyzetbe kerülnél, de te tudod.

2016. máj. 1. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!