Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha nem írom alá a fegyelmit...

Ha nem írom alá a fegyelmit akkor kirúgnak? De akkor így mi értelme a fegyelminek. Aláírod ha egyetértesz vele-de ha nem akkor meg kirúgnak-akkor hol itt a választás?

Figyelt kérdés

Tanulságos szitu volt a munkahelyemen. Volt kollega (már csak volt) fegyelmit kapott olyan dologért amivel nem értett egyet. Ugye ha aláírja akkor azzal elismeri hogy ő volt a hibás és jogos volt. De nem ismerte el és nem írta alá.

Főnök erre kirúgta.

Most akkor nem értem minek ez a színjáték ez a cirkusz hogy fegyelmi és ha egyetértesz írd alá.

És ha nem értesz egyet? Akkor nem írod alá. De akkor meg repültél.

Hát így merje alá nem írni a dolgozó. Gyakorlatilag fegyvert nyomnak a fejéhez és milyen választása marad ha nem akar repülni? Hogy "egyetért".

csak én látom ezt az egészet egy cirkusznak egy röhejnek?


2016. ápr. 23. 15:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Így semmi értelme, de a fegyelminek nem is ez a lényege, hanem a szokás hogy először kapsz egy fegyelmit, aztán ha megint eszetlenkedsz akkor kirúgnak.
2016. ápr. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy fegyelmit csak fegyelmi tárgyalás után adhatnak, ahol neki is joga van elmondani a saját szempontjait és a javára szolgáló körülményeket. Hallottam olyat, hogy valaki ügyvéddel ment fegyelmi tárgyalásra.

Kirúgni valakit pedig csak indoklással lehet (ha határozatlan idejű munkaszerződése van). Ha az indok légből kapott, akkor meg lehet támadni munkaügyi bíróságon. Ez ma már nehezebb, mert régen a munkáltatónak kellett bizonyítania, hogy igaz az indok, amit írt, ma pedig a munkavállalónak, hogy nem igaz.


Ocsmány munkáltatóból, főnökből nincs hiány Magyarországon, ebben egyetértünk.

2016. ápr. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Elég zavarosan látod, kérdező.


Előző, szerintem nem. En is adhattam volna fegyelmit előző munkahelyemen, mindenféle tárgyalás nélkül. Annyi hogy a főnöknek is tudnia kell róla, mert bérlevonással jár.


Mi rosszat csinált? Biztos nem légből kapott dolog miatt kapott volna. Minden bizonnyal bunkózott. Ez az írásod alapján meg sem lepne.

2016. ápr. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

"mert bérlevonással jár. "


Na ez egy b ----ott nagy baromság. Semmiféle bérlevonással nem járhat az alapbért illetően.

Ha te az alapbérből egy fillért is levonsz bármilyen indokkal ami nem NAV/bírósági alapon nyugszik az munkaügyi per önmagában.

Hía te fegyelmit adsz és emiatt egy fillért is levonsz: irány a bíróság.

2016. ápr. 26. 12:22
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha benne van a munkaszerződésben a bérlevonás akkor levonható Mr. Jogász Kérdező.
2016. ápr. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"Ha benne van a munkaszerződésben"


Nincs benne a szerződésben de tök8 mi van benne mert alapszerződésből semmiféle indokkal nem vonható le.

Semmiféle indokkal!

2016. ápr. 26. 17:31
 7/11 anonim ***** válasza:
Mozgóbérről beszéltem, okoska. Nálunk az volt.
2016. ápr. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

én meg alapbérről.

hol írtad hogy mozgóbérről beszéltél ELŐZŐLEG? mert utólag odaböfögni valami szart az egy dolog.


sőt ha fekete pénzről lenne szó az meg minden indok nélkül 100%-ban is elvehető lenne hiszen nem is létezik papíron

2016. ápr. 27. 08:24
 9/11 anonim ***** válasza:

Nah, látod, az ilyen viselkedés miatt kap az ilyen ember fegyelmit.

Akármi van majd szét robbansz, úgy fel tudsz puffanni meg visszapofázni.

"Élmény " lehet veled dolgozni.

2016. ápr. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9-es, vegyél vissza az arcodból!

Nem írtad, hogy mozgóbérről beszélsz, a kérdező meg 4. hsz-ban leírta, hogy semmiféle bérlevonással nem járhat AZ ALAPBÉRT ILLETŐEN. Ezután se korrigáltál, hogy mozgóbérről beszélsz, hanem azt írtad, hogy "ha a munkaszerződésben benne van".

Eleve nincs minden munkahelyen mozgóbér, az, hogy te csak ilyen munkahelyben tudsz gondolkodni, az a saját szűklátókörűségedet mutatja.

Semmit nem tudsz a kérdező kollégájáról, de rögtön feltételezted, hogy "biztos nem légből kapott dolog miatt kapott volna fegyelmit"; "minden bizonnyal bunkózott". Honnan tudod?

Majd utána ezt írod: "ez az írásod alapján meg sem lepne". - Pedig nem a kérdező az érintett, hanem neki egy kollégája, akinek stílusáról, viselkedéséről semmit nem tudsz te sem és én sem.

Nos, ha főnök vagy, akkor rád is illik, amit korábban írtam: ocsmány főnökből nincs hiány Magyarországon!

2016. ápr. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!