Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Új munkahely esetén miért...

Új munkahely esetén miért csak az első munkanapon akarják elmondani a fizetést és a munkaidőt?

Figyelt kérdés

Az interjú után elmondták, hogy felvennének, de kértem egy hétvégényi gondolkodási időt, hogy átgondoljam be tudnék-e járni. Az interjún abban maradtunk, hogy hétfő, azaz ma délután keresni fognak és ha elvállalom, akkor megbeszéljük a részleteket.

Ma kerestek, mondtam, hogy vállalom, utána rákérdeztem, hogy akkor a részleteket meg tudjuk-e beszélni. Azt mondták, hogy a munkaidőt majd az első nap elmondják és a fizetés is attól függ majd, hogy milyen szerződést kötünk, heti hány napot tudok majd menni. Ezt az interjún már megbeszéltük, hogy heti 40 órát tudok vállalni, mert az egyetemen ez lesz az utolsó félév és már nem lesznek óráim, ahogy nyáron sem.

Miért húzzák így a fizetés közlését? Ennyire keveset akarnak fizetni vagy ez megszokott, hogy csak az első napon mondják el?


2016. ápr. 25. 15:57
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Igazad van, legszívesebben én is visszahívnám, viszont az fix, hogy addig nem kezdek el dolgozni, míg meg nem beszéltük a fizetést, inkább jövök haza, ha akkor is próbálnak kitérni a válaszadás elől.
2016. ápr. 25. 17:25
 12/18 anonim ***** válasza:

"Ennyire keveset akarnak fizetni..."

Igen. Az ilyen sunyiskodás mögött általában nevetségesen alacsony bérek állnak: olyan fizetést akarnak adni, amennyiért épeszű ember a kapun sem teszi be a lábát, nem hogy még dolgozzon is. De ha már előtted van a szerződés, csak aláírod, akármi is van benne.

A másik indok az "okosítás" lehet. Heti 40 óra, de mivel egyetemista vagy, nem biztos, hogy mindig be tudsz menni, mert órák és vizsgák vannak, akkor írjuk meg csak 20-ra, mert az biztos megy, annyival jelentünk be - de attól még legyél benn 40-et, a bejelentett és a tényleges közti különbséget meg majd a főnök adja zsebbe. Ha épp olyan kedve van. Esetleg bejelentenek 40 órában, de nem annyiért, amennyit kapsz, tök más van a munkaszerződésedben, mint amit valójában csinálsz, nincs munkaköri leírás - ezek is olyan dolgok, amiket előre nem tesz ki az ablakba a cég, de ha már ott vagy és aláírtad a szerződést, úgysem fogsz hazamenni.

2016. ápr. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Addig ne kezdj el dolgozni, amíg alá nem írtad a szerződést, amiben szerepel a fizetésed összege is.


Valamiért nagyon sunyítanak.

Biztos vagyok benne, hogy az első munkanap is terelni fognak, hogy még valamiért nem tudják, és hónap végén valami pitiáner összeggel fogják kiszúrni a szemed.

2016. ápr. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Tehát akkor az lenne a célszerű, hogy hétfőn ha bemegyek, akkor kérjek időt a szerződés átolvasására, ha valamiben nem vagyok biztos akkor pedig akár azt is kérhetem, hogy hadd vigyem haza, gondoljam át és másnap majd jövök?
2016. ápr. 25. 18:11
 15/18 anonim ***** válasza:

Igen. jobb is ha hazaviszed, átnézed. Ha valami nem tiszta akkor másnap azt még megbeszélitek és ott aláírod.

Szeretik úgy beállítani mintha a pénről beszélni az nem is lenne ildomos, örülj hogy dolgozhatsz.

Pedig mindenki a pénzért dolgozik. Fogadok, hogy azaz embert is tisztázta mennyi lesz a fizetése aki most próbálja a tiedet elhallgatni.

2016. ápr. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

jaj..

hát ez már nem sok jót sejtet ,én sarkon is fordultam volna abban a percben,amikor azt mondták majd az első munkanapodon közlik.

Egyrészt amíg nincs szerződés,egy percet se dolgozz,másrészt olvasd el mit írsz alá mert itt valami nagy trére kell zsámítani.

2016. ápr. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Na mi volt?
2016. ápr. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
2016. máj. 2. 18:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!