Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Rosszul kellene éreznem magam...

Rosszul kellene éreznem magam azért mert egy vírusos megbetegedés miatt ma délelőtt nem tudtam bemenni dolgozni? Szükséges ezért magyarázkodnom?

Figyelt kérdés
Kb. 2 hete dolgozom recepciósként ahol 3-an vagyunk recepciósok, e szerint vagyunk beosztva. Ma délelőttre és jolnap is illetve pénteken reggeltől estig (17 órán keresztül) kellett volna ott lennem de szombat óta hőemelkedésem van és hasmenésem. Tegnap még bementem dolgozni de délutánra már nagyon rosszul voltam és a mosdót is úgy óránként 2-3x látogattam. Odaszóltam a lányoknak hogy nem fogok tudni reggel menni nyitni mert fertőző vírusos betegségem van akik tök bunkón kezdtek el viselkedni és mondták, hogy ők is voltak már betegek és ugyan úgy bementek dolgo3zni. azt mondták hogy legalább a csúcsidőbe menjek be ma és holnap a pénteket pedig vállalnom kell. Rosszul kell magam érezni most azért mert beteg lettem? Nem tehetek róla, nem torokfájás hanem elég durva hányás hasmenés, és magamat se szeretném kínos helyzetbe hozni és így is 3-4 napot elvállaltam betegen is. de tegnap tényleg annyira rosszul voltam hogy lehetetlennek éreztem a mai reggelt. Nekem most ezért kellene lelkileg rosszul érezni magam?

2016. máj. 4. 11:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

jobb ha nem mész, ha vírusos akkor jobb ha nem fertőzöd körbe a népet...főleg mint recepciós, mert ott elég sok idegent megtudsz fertőzni!

jobb választás volt otthon maradni, mint körbe fertőzni a munkahelyet...


23F

2016. máj. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, az a normális, ha nem mész. Főleg ilyennel, ami hasmenéssel jár, és fertőző is.

Nem normálisak, hogy így behívnak.

2016. máj. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A kolléganőid nem nagyon gondolták ezt végig, hiszen őket ugyanúgy megfertőzheted, de gyakorlatilag, mindenki mást is, ha a recepción vagy. Ne legyen bűntudatod. Jobbulást!
2016. máj. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem,nem kellene rosszul érezned magad, de nekem is voltak ilyen kedves kolléganőim: "Biztos nem is beteg. Tegnap még semmi baja nem volt. Én is bejöttem múltkor,mert kettőt köhögtem. Annyira nem lehet beteg, hogy ne tudjon dolgozni" -gondolják ők.Nyomatékosítsd valahogy, hogy hánysz-megy a hasad és őket is meg fogod fertőzni (mert azt a kevés agyukat is megfertőzte valami korábban az biztos).
2016. máj. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nincs igazuk a kollegáidnak, azért mert ők felelőtlenek és betegen is bemennek fertőzni a többieket, azért másnak több esze van.
2016. máj. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A beteg ember nem azért marad otthon, mert büdös neki a munka. Hanem két okból:

1. Az immunrendszer teljes mértékű működéséhez szükséges a pihenés. Csak így tud a szervezet minden energiájával a fertőzés leküzdésére összpontosítani.

2. Azért, hogy ne add tovább a kórokozókat. Egy recepciós jópár emberrel érintkezik a napi munka során, ha mindegyiküket kiteszi a fertőzés veszélyének, azzal összességében senkinek nem tesz jót.

2016. máj. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyébként nekem is van olyan munkatársam, aki sérelmezte, hogy tüdőgyulladással (!!) én minek fekszek több hétig otthon, holott ő az árpájával már 3 nap után jött dolgozni. Ezen kritizálása nem érte el azt a szintet, amire érdemben szükségesnek véltem volna reagálni. :D
2016. máj. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!