Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért normális és elfogadott...

Miért normális és elfogadott dolog az, hogy az embert fizikailag leépíti a munkája?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, fél éve kezdtem el dolgozni. Heti 5 vagy 6 12-14 órás műszak, napi 30 perc szünet. Folyamatos állás és sétálás, leülni tilos (szünetben szabadna, de általában nincs hova). 3-4 hónapja folyamatosan fájnak és lüktetnek a talpaim, és mostanában a derekam is, de annyira, hogy alig bírok már nehezet megemelni, pedig kötelező, mert a raktárban is nekünk kell dolgoznunk. Múltkor mondtam pár kollégának, erre annyit feleltek, hogy szokjak hozzá, mert mostantól mindig ez lesz, meg hogy mindenki másnak is fáj mindene, nem csak nekem. Ez ennyire normális dolog lenne? Miért törődnek bele az emberek? Miért nem lehet normális munkabeosztással foglalkoztatni a munkásokat, ami nem terheli agyon őket fizikailag?
2016. máj. 4. 18:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
mert az többe kerülne a cégnek.
2016. máj. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
edzél, keress rá a gerincferdülésre, azok az edzések nagyon megerősítik a hátad
2016. máj. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"Miért nem lehet normális munkabeosztással foglalkoztatni a munkásokat, ami nem terheli agyon őket fizikailag?"

Mert a melós így is dolgozik. Látod: te sem mondasz fel, a többiek sem, mert "jajj, hát örüljünk, hogy van egyáltalán munkánk, nem kell közmunkán tengődni". Ha pedig csináljátok így is a munkát, akkor semmi oka rá a vezetőségnek, hogy ezen a beosztáson változtasson.

Egyébként is: ha mindenki heti 5-6-szor 12-14 órás műszakokat dolgozik, az azt jelenti, hogy bőven megvan a 40 órás munkahét, mindenki két ember munkáját végzi. Ha meg úgyis elvégzitek, felesleges még egyszer ennyi embert felvenni, a bérüket megspórolja a cég.

2016. máj. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értem, hogy ilyen fiatalon miért dolgozol még mindig ott? Munkaerőhiány van, a jobb helyeken pedig magasabb fizetéseket kínálnak, normálisabb munkakörülményekért, mert nem találnak már befogható embert... Simán találhatnál 21 évesen sokkal jobb melót.
2016. máj. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Dehogynem mondanak fel a melósok. Amióta ott dolgozom, már a társaság nagy része lecserélődött. Rengeteg olyan is elment már, aki jóval utánam kezdett. A legtöbben 1-2 hónapig csinálják, aztán felmondanak. Sokan még csak fel se mondanak, hanem csak úgy nem jönnek be többet. Én is felmondok, amint találok másik munkát.

Amúgy meg eddig sose volt semmi baj a gerincemmel. Kiskorom óta rendszeresen úszom, csak mióta dolgozom, arra sincs túl sok időm, nem tudok eljárni csak 2-3 hetente egyszer.

2016. máj. 4. 19:16
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésből nekem úgy tűnt, nincs ekkora fluktuáció, hiszen azt kérdezted, miért törődnek bele az emberek, illetve a kollégák mondták, hogy szokj hozzá. Mindegy is.

Tehát elmennek az emberek, 1-2 hónapig húzzák. Nos, még ez sem probléma - vagy nem egyből. Elmegy a melós, találnak a helyére másikat, aki ezt a munkát ennyiért elvégzi. 1-2 hónapig húzza is, aztán ő is elmegy, de van egy harmadik, aki megint hajlandó rá. Amíg van jelentkező, nincs baj. Majd ha már senki sem akarja elvégezni a munkát, nem lesz a felmondók helyére más, akkor fog bármi is változni.

2016. máj. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kb. 5-6 fő van még rajtam kívül, akik már itt dolgoztak, mikor idekerültem. Velük beszélgettem erről.

Amúgy meg a főnökség is utálja, hogy jönnek-mennek az emberek, rengeteg miatta a papírmunka, folyamatosan állásinterjúkat kell tartani, betanításokat szervezni, meg ilyesmi.

2016. máj. 4. 21:12
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem normális dolog, csak sajnos a társadalomba túlságosan beleivódott az, hogy a munkáltató élet és halál ura, és az a jó munkavállaló, aki mindent szó nélkül tűr.

Persze, senki nem mer fellépni a kizsigerelő és jogsértő magatartás ellen, mert mindenki félti a munkáját. Olyannyira, hogy inkább hagyja éhbérért tönkremenni az egészségét, csak nehogy egy kis időre állás nélkül maradjon. Részint persze érthető, csak amikor majd hónapokra vagy évekre kidől, meg 40 éves korától kezdve élete végéig szenved, akkor már késő bánat. Az emberek zöme túlságosan is munkacentrikus értékrenddel bír. (Jó, a másik részük meg munkakerülő, csak épp a kettő közötti egészséges átlag hiányzik.) Iszonyat nagy szégyen sokak szemében, ha valaki mer lépni, és nem nyel le mindent. Aki nem hajlandó minden sz**t elviselni, vagy egyszerűen csak jobbat akar, arra egyből ráaggatják, hogy semmirekellő munkakerülő. Na, ezért nem mer senki lépni, és mindenki inkább belenyugszik abba is, hogy idővel belerokkan a munkába.

Egyébként a munkaidő és a beosztás ilyen formán teljesen törvénytelen, a napi maximális munkaidő nem lehet több 12 óránál, a heti munkaidő pedig 48 óránál. A munkáltató pedig köteles pihenőidőt biztosítani, illetve a megfelelő intézkedéseket megtenni a munkavállalók egészségének megóvása érdekében.

2016. máj. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

" Miért nem lehet normális munkabeosztással foglalkoztatni a munkásokat, ami nem terheli agyon őket fizikailag?"

Mert a munkáltató legnagyobb költsége a bérköltség, így abból igyekszik minél többet lefaragni. Ha te - és sok más munkatársad - hajlandó a heti normális munkaidő közel kétszeresét ledolgozni, akkor ő nem fogja törni magát, hogy ugyanezt a munkát kétszer ennyi alkalmazottal végeztesse el. Persze, vannak normális munkaadók is, de aki egyedül azt nézi, hogy hónap végén minél több lóvéja legyen, attól ne várj normális hozzáállást.

2016. máj. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Könnyen pótolható vagy, így nem érdekli őket mi van veled. Ha azt akarod hogy bármelyik munkáltatót is érdekeld legyél nehezen pótolható. Tudj olyat amit kevesen. Ez a realista hozzáállás, és én is így jutottam előrébb.Egy nehezen pótolható ember alkudhat a bérről, béren kívüli juttatásokról, munkaidőről.
2016. dec. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!