Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi szükséges ahhoz, hogy...

Mi szükséges ahhoz, hogy Angliában vállalhass munkát? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Vegyünk például a programozó-informatikus állásokat.


[link]

Ezekre csak brit állampolgárok pályázhatnak, vagy hogy működik ez? Ha kellő szakmai képességekkel rendelkezik egy nem brit állampolgár akkor mennyivel van hátrányban egy brit állampolgárral szemben?

Remélem érthető a kérdés, lehet hogy sokaknak egyértelmű, de én mindeddig nem foglalkoztam a jövőmmel és lassan itt az ideje.



2016. máj. 4. 23:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy vállalhatsz munkát mint bárhol az EU-ban, ez az Unió egyik lényege, magához a munkavállaláshoz kell egy személyi igazolvány, vagy útlevél, amivel igazolod hogy EU-s állampolgár vagy.

Később szükséged lesz NI számra, ami az adózáshoz kell, de ez a konkrét munkába állásnak nem feltétele.

Az angol munkáltatók kifejezetten kedvelik a külföldi munkaerőt, tekintve az angolok munkamorálját. Viszont elvárják a szaktudást és nyelvismeretet.

2016. máj. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segített ez a válasz!
2016. máj. 4. 23:36
 3/3 Szaniszlo Ferenc ***** válasza:
én 1 éve mérnökként jöttem ki. Volt persze tartalékolt pénzem, amivel 4-5 hónapig kihúztam volna itt, ha esetleg nem találok állást, de 2 hét után már volt mérnöki állásom. Nem bántam meg, bár tudom, hogy nem mindenkinek ennyire egyszerű. Én persze fizetésben nem kértem annyit, mint egy brit, csak olyan 80%-át. Van, aki 2-3 évig konyhán robotol, mire végül sikerül a szakmájában elhelyezkednie, és sokuk sajnos a konyhán/hoteltakarító marad, pedig többet érdemelne.
2016. máj. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!