Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Volt már köztetek aki felmondt...

Zzerg kérdése:

Volt már köztetek aki felmondta a közmunkát a szerződés lejárta előtt? Milyen jogi következményei vannak?

Figyelt kérdés

2016. máj. 11. 14:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2-3 évig nem kaphatsz munkanélkülit és nem is regisztrálnak a munkaügyiben, de rákeresel biztos van pontosabb adat is, de ottan körül van. Perzse akkor ha nem azért mondod fel, mert találtál munkát, akkor méág szerencséd is van, mert úgy tudom, aki a szerződését felmondja és talál bejelentett munkát kapja azt a 20on pár ezret addig, míg a szerződése tartott volna.
2016. máj. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
ja és ugye akkor a tb-t neked kell fizetned, valamint általában ha valahová felvesznek dolgozni ott kérik, hogy a munkanélküliben regisztrálj előtte, itt nem tudom konkrétan ilyenkor mi van, mert ugye téged nem fognak regelni.
2016. máj. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Le kell szarni a munkanélkülit. Prohumánhoz bemenni és holnap már dolgozol is.
2016. máj. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ahol legutóbb voltam közmunkán, onnan sokan menekültek el, voltak, akik 1-2 nap után, volt, aki 1 hétig húzta, nem tudom milyen következményekkel járt, de őket nem tartotta vissza. Azt tudom, engem meg elfelejtettek bejelenteni, a nav-tól meg végrehajtással fenyegetőző levelet kaptam, annak a 2 hónapnak tb-je miatt, amit ott töltöttem.
2016. máj. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 verde ***** válasza:

Ha felmondod, szankciósan törölnek az álláskereső nyilvántartásból, ami azt jelenti, hogy 60 napig nem kerülhetsz ismét nyilvántartásba.

Ha FHT-t kaptál akkor azt 1 évig nem tudod ismételten megigényelni.

2016. máj. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Megpróbálom röviden összefoglalni milyen helyzetbe kerültem. könyvtár szakon diplomáztam és tavaly áprilisban felvett a KLIK közmunkásként és kiközvetített egy iskolához, ahol beraktak a 3 éve elhanyagolt könyvtárba, hogy vágjam rendbe. a papíromon persze adminisztrátorként vagyok feltüntetve könyvtárosi munkaköri leírással. semmi könyvtári szoftvert és egyéb munkaeszközt nem biztosítanak, még a füzeteket is magam vittem be, saját költségemből. régi katalóguscédulákra irkálom a könyvek adatait. a tanárok levegőnek néznek, többségük köszönésre sem méltat. igazgatónő hónapokkal ezelőtt azzal szédített, hogy majd felvesznek rendes közalkalmazottként, de ez csak ígéret maradt azóta is. közben felvettek 2 másik közmunkást akiket a nyakamba sóztak, hogy segítsenek rendezni a könyvtárat és tanítsam be őket. ők meg azóta úgy csinálnak, mintha a könyvtár urai lennének. február végén járt le a szerződésem és meghosszabbították márciusban, ekkor követtem el azt a hibát, hogy aláírtam 1 évre az új szerződést. történtek összekülönbözések is és 3 hete gyomorideggel meg hányingerrel megyek be, egész nap feszülten, bestresszelve vagyok a helyemen, a vezetőség és a tanárok teljesen kikezdtek,ellehetetlíntették a helyzetemet, minden munkafeladatomba belekötnek és bunkó megjegyzéseket vetnek oda nekem. mikor véleményt mertem nyilvánítani, belém fojtották a szót, bármit próbáltam mondani, természetesen a másik félnek volt igaza. nagyot csalódtam az egészben, 51.000 Ft-os fizetéssel szinte rendbe raktam az egész könyvtárat és semmi köszönet, elismerés nem járt érte, csak a hibáimra hívják fel a figyelmemet folyamatosan. érzem magamon hogy jó úton vagyok egy idegösszeomlás felé, kezeim remegnek, vérnyomásom az egekben, a gyomrom rossz és valamikor már megszólalni is nehezemre, olyan gombócot érzek a torkomban. az igazgatónővel közöltem, hogy el szeretnék menni, fenyegetőzni kezdett, hogy rossz referenciát fog írni rólam ha ezt meglépem. már azon az áron is szabadulni akarok, hogy nem regisztrálhatok a munkaügyibe és csupa rosszat ír rólam a jellemzésben. viszont félek, hogyha felmondom akkor még egyéb módon is betart majd nekem, teszem azt eláztat a következő melóhelyemen vagy a munkaügyi központnál is elintézi, hogy negatív véleményt nyilvánítsanak rólam. egy kis városban lakom és borzasztóan nagy összefonódások vannak, mindenki sógor, koma, jó barát. :(
2016. máj. 13. 21:02
 7/12 Sándor G ***** válasza:

Ezt már leírtad, egy másik topicban, a panaszaid sajnos hihetőek, és valósak.

Én is úgy látom,hogy vidéken faluban, vagy kisvárosban a legrosszabb élni,pl. békés.me-ben, nincsenek rendes munkahelyek, amik voltak megszűntek, amelyek maradtak, oda lehetetlenség bejutni, márcsak azért is mert ha megtudják hogy valaki/pl.álláskereső/,közmunkát végzett évekig, akkor bizony semmibe nézik, nem veszik fel sehová, ha meg elmúlt 45éves,úgy gyárba, üzembe biztosan nem, a környező városokban.

úndorító ez az ország ahogy van, itt márcsak az elit, meg a nyomorult kiszolgáltatott sok milliós szegény réteg létezik

2016. máj. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Sándor G ***** válasza:

A közmunkásokat legtöbb helyen megalázzák, és/vagy levegőnek nézik, ez tapasztalat.

hagyd ott a munkádat, mielőbb, inkább máshová menj, mégha közmunka jut az utcán, akkor is jobban jársz.

2016. máj. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha adminisztrátor munkakörben vagy, hogy kaphatsz ilyen keveset? 3 helyen is dolgoztam közmunkában irodában, és mindenütt a nettó 66 körüli fizut adták. Minek írna jellemzést? Ez valami megfélemlítésnek szánhatta, mert ilyen nincs.

Nekem is elegem lett a közmunkából másfél év és 3 hely után, egyik helyen, 9 hónap után nekem is be volt ígérve az átveszünk az elment kolléganő helyére, ehelyett mégis egy csókoska kapta az állást. Én úgy hagytam ott, hogy nem kértem a további szerződésből, inkább fizetem a tb-ém. Legutóbb állásinterjún voltam, ahol szintén kiderült közmunka lenne, az már durva volt, de volt miből válogatniuk.

2016. máj. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy lehet, hogy adminisztrátorként a 66 ezret sem kapom meg. Előtte a rendőrségen voltam adminisztrátor közmunkásként ott legalább megadták a 65 ezret. A fenyegetés meg valósnak tűnik, mert a munkaköri leírásom végén szerepel, hogy a szerződésem lejártakor jellemzést írnak rólam :( sőt az igazgatónő a képembe vágta azt is, h már az előző helyemről is rossz referenciát kapott rólam de ő ennek ellenére ragaszkodott h engem vegyenek fel. jól kihasználtak, hogy közmunkásként felvettek könyvtárosnak és katalogizáltam nekik rengeteg új könyvet meg rendet csináltam a szörnyű állapotban lévő könyvtárban. borzasztóan rosszul esik, amit velem műveltek. most megpróbálom május végéig kihúzni és felmondok, bármi is lesz.
2016. máj. 15. 11:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!