Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet hogy egyik dolgozó...

Hogy lehet hogy egyik dolgozó késik egyszer 5 percet és ki akarják rúgni a másik meg naponta akár 1 órát is, annak meg annyit se mondanak hogy na?

Figyelt kérdés

csak nézek. Nem én vagyok a szenvedő alany csak nézek. Kollegám késett kb 10 percet. Nem szokott késni 1 éve itt van tán először késett. Meg 10 perc tán nem a világ. Ordítottak vele, papíron figyelmeztetést kapott, és fenyegették: még 1x késik kirúgják.

És ott van egy dagadt ötvenes luvnya. Kocsival jár a wc-re is, mégis naponta elkésik. De nem ám 10 percet hanem fél óra 1 óra mikor hogy. NAPONTA. Én még sose láttam időben beérni.

(És akkor még a munkaidő vége előtti 1-2 órás köddé válásáról ne is szóljunk)

Annyit se mondanak neki hogy na enyje. Semmit. Nem telefonál be hogy bocs kések nem szól semmit a világ legtermészetesebb dolga hogy a dagadt valagát naponta 1 órával később teszi le. A munkáját meg addig végzi más aki épp ott van. Telefonja van? Nem baj, majd más felveszi. Mit érdekli őt.

És következmény: semmi. Egy kiváló munkaerő...


Másnál meg 1x 10 perc egyenlő majdnem kirúgás?

Munkakörük azonos, könyvelőiroda. Ott kell(ene) lennie mindenkinek 7.30-ra és dolgozni telefont felvenni stb.

Az egyiknek szabad a másiknak nem?


2016. máj. 24. 12:50
 1/9 A kérdező kommentje:
Persze mit kell csodálkozni. Orwell Állatfarm.
2016. máj. 24. 12:50
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez mindenhol így van. Havernak, nyalósnak szabad. Aki nem nyal az meg repül, ha nem vigyáz.
2016. máj. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Valamit csak tud az a "luvnya". Nem rokon esetleg? Vagy pedig tényleg van egyvalami, amit csak ő tud, vagy jobban tud a többieknél. De az is lehet, hogy megbeszélte a főnökkel, hogy mittudomén, orvosi kezelésre jár minden nap. Valami oka kell, hogy legyen, ha ennyire látványosan elnézőek vele. Talán titokban övé az egész cég :D
2016. máj. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Vagy valóban nyomós ok van tényleg, amiről tudhat a főnökség, vagy a másik embert egyszerűen egy munkaerőkölcsönzó cég delegálja a cégedhez; a Sógor és Haver kft.
2016. máj. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Valamit csak tud a"



Valamit biztos. De hogy mit?

Biztps kilóba mérik az értékét mert akkor valóban a cég legértékesebb embere. Nem is tehén, bálna.

2016. máj. 24. 18:15
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet tényleg, hogy a néne megbeszélte ezt a főnökkel. Amúgy meg mindenhol ez van: aki szop-nyal, fontos embernek a valakije, abból lesz csoportvezető, annak néznek el több mindent. Aki nem csókos, annak nem juttatnak előnyt. Ez így működik sajnos. Ha nem tudod megszokni, kerüld az irodai munkát.
2016. máj. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"kerüld az irodai munkát."



Miért a nem irodai melóban nem ugyanez van?

Férjem azt meséli hogy volt olyan csoportvezetője aki atyaúristennek hitte magát és a legelemibb szakmai dolgokkal se volt tisztában. Ívhegesztői csoportot irányított (papíron) úgy hogy a csoportban egyedül neki nem volkt se végzettsége se tapasztalata. És ő volt a főnök. A legfiatalabb újoncka is zsebre tette az ürgét.

De ő volt a főnök. Mert a "nagyfőnök" haverja volt....

és ennyi.

Mit tudott? Semmit. Jó segget nyalt.

2016. máj. 24. 21:28
 8/9 A kérdező kommentje:

" néne megbeszélte ezt a főnökkel. "


Ide a lottó ötöst hogy nem beszélte azt meg senkivel.

Egyszerűen szarik bele mert neki úgyis szabad baja úgyse lesz hát mit foglalkozzon vele.

A munka megvárja ha meg nem mert sürgős hát majd más elvégzi helyette.

2016. máj. 24. 21:30
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez máshol is így van sajnos pofára megy. Nálunk is van ,aki akkor jön amikor akar, késhet .Este meg elmegy haza persze indoka is van vidékről jár és neki így nincs vonata utána meg busza .


De érdekes neki a munkaidő része az utazás is másnak meg nem.

Bezzeg ha én mennék messzibb dolgozni kerek perec megmondják az utazást és azt, hogy időben beérjek nekem kell megoldanom.

Nincs igazság...

2016. máj. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!