Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondást indokolhatom...

Felmondást indokolhatom azzal, hogy nem tudom elvégezni a rám bízott feladatokat?

Figyelt kérdés
Majdnem egy éve vagyok itt, és úgy érzem, egyre rosszabb és rosszabb vagyok a munkámban. Eleinte mindenki biztatott, a főnök is, hogy majd belejavított, de már látom rajta mostanában, hogy egyre jobban idegesíti az értetlenkedésem. Szinte semmit nem fejlődtem, önálló munkát egyáltalán nem bíznak rám. Ha bármi feladatot kapok, tiszta ideg vagyok nehogy elrontsam. Szinte már minden reggel gyomorgörccsel jövök be, és az önbizalmam is teljesen leépült. Eldöntöttem, hogy ez így nem mehet tovább, lépnem kell, mielőtt ők rúgnak ki. Indokolhatom azzal a felmondásom, hogy rossz vagyok a munkámban, és nem tudom teljesíteni a rám bízott feladatokat, vagy találjak ki valami kamu indokot? Nem akarok rossz viszonyt távozásom után sem, mert korrekt cégről van szó, és a kollégáimmal is jó a kapcsolatom.
2016. máj. 27. 13:44
 1/5 A kérdező kommentje:
Elnézést, a belejavított belejövök lett volna, csak telefonról írok!
2016. máj. 27. 13:46
 2/5 anonim ***** válasza:
Miért nem akarod, hogy ők rúgjanak ki? Anyagilag sokkal jobban járnál.
2016. máj. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Simán! Én is ezt tenném a helyedben! A becsületed többet ér, mint némi aprópénz, hidd el! Ez, ahogy így leírtad, nagyon korrekt! Nem kell hazugságokba bocsátkozni, úgy is mindenki tudja mi a szitu. Ezzel a lépéssel szerintem sokkal szimpatikisabb maradsz mindenkinek, mintha valami mondvacsinált kitalált dolgot hazudnál bele! Hallgass az ösztöneidre, nem csalnak, és ne hallgass a "pénz" emberekre!

Akár már ma megírhatnád, így holnaptól amikor beadod, nem kell több gyomorideget átélned, lehullik az összes baj, és "legálisan" hibázhatsz, amíg tart a felmondási időd!

Azért nem mindegy, hogy minden nap valaki gyomorideggel megy be, vagy anélkül, és megmarad a BECSÜLETE is!

Ha ezen a helyen a munkában nem is jeleskedtél, ezt akkor is becsülni fogják benned!

Nem minden való mindenkinek ez teljesen természetes, te is megtalálod azt a helyet ahol jól érzed magad, és a feladatra is alkalmasabb vagy :)

Fel a fejjel, jó döntés lesz :) Sok sikert!

2016. máj. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Jöttem el így munkahelyről. Megmondtam az igazat és elengedtek. Senkinek sincs szuksege rossz, motivalatlan munkaerore (most nem rad ertem, hanem magamra). Aztan talaltam jobb munkat, amit imadok es jo is vagyok benne. Ahogy apam mondta mindig:nem lehet mindenki balett tancos, kisszivem.
2016. máj. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A munkavállaló a felmondását nem köteles megindokolni. Ami nem kötelező, azt ne erőltessük!


Ha megkérdezik, hogy mégis miért döntöttél a felmondás mellett, elmondhatod, hogy Te is érzed, ez nem megy Neked, és másik munkát keresel, ami jobban "fekszik". Ebben nincs semmi szégyellnivaló. De írásban ne indokold meg a felmondásod, mert nem kell!

2016. máj. 28. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!