Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Sehova sem vesznek fel dolgozn...

Sehova sem vesznek fel dolgozni, mert cigány vagyok, miért?

Figyelt kérdés
Én nem az a fajta cigány vagyok. Mire jó ez a rasszizmus?

2016. máj. 29. 17:48
1 2
 1/16 Inessential ***** válasza:
95%
100%, hogy azért nem vesznek fel?
2016. máj. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
61%
Tanulj nyelvet és irány külföld. A nyugat elég multikulti :) tuti kapnál melót. Az elején viszont nem szabad túl válogatósnak lenni.
2016. máj. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
67%
Hát mert a többiek olyanok. Nagyon kevés kivétel van. Pl belém is rendszeresen belém kötnek, így már alapból fenntartással állok hozzátok. Lehet hogy te nem kötnél belém, de ha előtted már 20an megtették, rólad is ezt feltételezem. Ezt a cigányok intézték el maguknak, gondolj bele, a tvben ha erőszak, rablás vagy állatkínzás van, 85%-ban ők az elkövetők.
2016. máj. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%
hát ha van szakképesítésed, akkor simán felvesznek. Ahol én dolgozok, egy nyugat-dunántúli gyárban, ott rengeteg szakképzetlen roma dolgozik operátorként, egy részük sok éve szorgalmasan, másik részük pár hét, nap vagy óra után nyomtalanul változik, ugyanúgy megvan ez a nem romáknál is... A szakképzettek pedig simán dolgoznak magasabb pozíciókban, mérnökként, logisztikusként, stb... multiknál nem a származást nézik, hanem a szaktudást, ott érdemes próbálkozni, hiszen munkaerőhiány van... a kisebb cégeknél biztosra veszem, hogy van megkülönböztetés ilyen szempontból, hiszen az egyetlen vezető dönt, nem pedig egy egész HR Team, hogy ki milyen pozícióba kerüljön.
2016. máj. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%
Mert a legtöbb embernek rossz a tapasztalata a romákkal. Például tegnap is belémköt egy, hogy ne nevessek, mert lerúgja a fejem, és elkezd felém rúgni.
2016. máj. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Menjél egy Nyugat- Dunántúlra. Akkora a munkaerőhiány, hogy fel fognak venni. Először gondolom segédmunkára, aztán, ha látják, hogy megbízható és rendes vagy, akkor majd jobb munkát is kapsz. Nekem is van becsületesen dolgozó cigány ismerősöm, ő is megküzdött, hogy legyen munkája, de egy jó ideje már folyamatosan van állása. Fel a fejjel!
2016. máj. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
43%
Budapesten is van sok olyan hely, ahol gond nélkül alkalmaznak cigány munkavállalókat, ilyenek pl. a posta különféle küldeményfeldolgozó üzemei. Ott még vezető beosztásban is találkoztam olyannal, aki cigánynak mondta magát és valóban az is volt. De érettségizett cigányokkal is talákoztam ilyen helyen akik nagyon is normálisak voltak.
2016. máj. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
62%
Mert az emberek tele vannak előítéletekkel. Azt gondolják, hogy majd lopni fogsz, nem jársz be dolgozni, lusta vagy. Sok cigánynak kétszer annyit kell bizonyítania, ha rendes munkát akar magának.
2016. máj. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%
Nálam múltkor ugyanezzel a szöveggel volt felvételizni egy srác. Dolgozhatott volna, de három nap munka után közölte, h nem szeretne jönni többet....na, erre varrjál gombot.
2016. máj. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
8%

Beszélj minden cigánnyal. Te nem cigány vagy, roma.

Ha látszik, normális vagy, kétlem ne vennének fel. Ne akcentussal beszélj, mutasd meg, neked megvan átlagos IQ-d nem alatt vagy 15el és hasonlók. Mutasd meg, te ember vagy.

2016. máj. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!