Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gyomorideggel járok dolgozni,...

Gyomorideggel járok dolgozni, hülyére vesznek a munkahelyemen. Hogyan javíthatnék a helyzetemen?

Figyelt kérdés

Nem rossz hely, de ez nagyon fájó nekem. Még csak nem is a főnököm aki ugráltat, hanem a kollégáim. Nem csak a kötelező munkámat kell megcsinálnom, habnem ilyen-olyan kis baromságok is az én feladatomként van már elkönyvelve. Először csak jófejségből csináltam meg, most már muszájból. Egyedül én vagyok fiatal, mindenki más sokkal idősebb nálam, talán ezért nem "merek" visszaszólni, kiállni magamért. Sokszor nagyon bántó, lekezelő hangot ütnek meg velem szemben. Nem mindenki viselkedik így szerencsére, de akik igen, ők a hangadók, és senki sem töri le a szarvukat.

Valaki volt már ilyen helyzetben? Mit lehet tenni? Munkahelyet váltani nem szeretnék, nem is nagyon tudnék, kevés a lehetőség.


2016. febr. 7. 09:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Felmondasz, vagy kinyitod a szád.
2016. febr. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van, ezek a kézenfekvő megoldások :)

Előbbi sajnos nem jöhet szóba, utóbbi lenne az, ami megoldaná a problémámat. Mindenki ezt tanácsolja, de annyira nehéz. Befelé forduló, csöndes, konfliktuskerülő típus vagyok, és még sosem voltam ilyen helyzetben.

Sokszor pedig az a helyzet áll fenn, amikor beszélnek rólam, céloznak rám, de nem mondják ki a nevem konkrétan, ilyenkor meg csak gyötrődök, nem lenne "okom" visszaszólni.

2016. febr. 7. 09:22
 3/14 anonim ***** válasza:
8%
elég nagy idióta vagy, hogy jófejségből válalsz plusz munkát és csicskázatod magad, gondolom első vagy második helyen lehetsz max, nekem ez a negyedik munkahelyem, megvan adva mit kell csinálnom azt megcsinálom és ha előttem a kolléga nem győzi akkor sem fogok neki segiteni mert az nem az én dolgom inkább végignézem, hogy szenved, nekem sem segitett egyik munkahelyen sehol senki és ugráltam mint egy idióta mert az voltam ahogy te is most, de tanultam a hibáimból, max ha szépen megkér valaki akkor hajlandó vagyok segiteni de ha nem akkor eszem ágában sincs, mivel 6an dolgozunk egy csapatban 3an néha csak állnak és támaszkodna, kolléga ugrál mondom segitsenek azok neki akik éppenséggel semmit nem csinálnak, mert ha elkezdesz mások helyett is dolgozni ők már azt ugy veszik, hogy az is a te feladatod és ők már csak csicskáztatnak, ugyh. vagy nyisd ki a pofádat, vagy ne csináld meg a munkát amit pluszba adnak
2016. febr. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem lenne okod visszaszólni? Minden okod megvan visszaszólni!

Tudod, én mit csinálnék? ismerve a vérmérsékletemet és hogy hogyan reagálok ilyesmire, a páradik eset után beb***nám a köteg melót/papírt stb a sarokba és odaüvöltenék, hogy nem tudom, ki a ráknak képzeled magad, de nem vagyok a kutyád! Csak mert Tizen/huszonévvel fiatalabb vagyok, még te is itt dolgozol és megvan a munkád, feladatod, ha meg segítséget szeretnél, állj ide és normál hangnemben közöld! Ki a tökömnek képzeled magad? Téged nem anya szültt, nekem nem büdös a sz***rod?


És ezzel felvennék egy szelektív hallást, azt a kérést/kijelentést, ami nem üti meg az elvárható hangnemet, egyszerűen nem hallanám meg.


Méghogy nincs ki letörje a szarvukat! ha nincs, hát neked kell! Pont azért csinálják így, mert látják, hogy képtelen vagy megvédeni magad!


Utálni fognak? Aha. Mint ahogy most is, de legalább lesz némi respekted, mert nem hagyod, hogy a nyakadba sz***rjanak.

A munkád mindig végezd el, de a hangnemet, respektet várd el. Egyes embereknek így kell tudtukra adni, hogy csak azért, mert fiatal vagy, te is ugyanolyan értékes vagy egy munkahelyen, mint ők.


Ha a kioktató rész abszolút nem megy, akkor leírom, hogy így csinálta egy félénkebb barátnőm: a szelektív hallással kezdte. Ha durván szóltak hozzá, akkor nem is reagált, fel se nézett. Mikor ötödjére szóltak, akkor mondta, hogy "ja, hozzám beszélsz? Azt hittem, valami kutyát utasítgatsz, leszel szíves ezt mellőzni".


Nehéz egy percig, meg nehéz belejönni, de ha elkezdted, már működik.


Ha meg kirúgnak miatta, akkor mind1, egy ilyen munkában úgyse maradsz meg sokáig, ha a főnök nem áll ki melletted, akkor rabszolga vagy, belebetegszel.

2016. febr. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Első munkahelyem. Suli után egy ideid nem találtam semmit, amikor ide kerültem nagyon örültem és még jobban igyekeztem, hogy elismerjék a munkámat. Mindig is nehezen ment a beilleszkedés, a velem egykorúak között sem volt egyszerű, pláne a 40+-osok között. Úgy gondoltam, hogyha látják rajtam hogy igyekszem, akkor jobban elfogadnak, de már belátom, hogy a legrosszabb taktikát választottam.
2016. febr. 7. 09:34
 6/14 A kérdező kommentje:

Nekem is igazad van, negyedik válaszoló, amikor írtam, még nem láttam a komidat. A főnököm való igaz, sosem fog kiállni értem, szerintem ő is tart ezektől a hangoskodóktól.

Mindig is irigykedtem azokra, akik olyanok mint te, akik ennyire meg tudják védeni magukat. Nekem ez eddig nem ment, túlságosan dolgozik bennem ez a görcsös megfelelési kényszer. De tulajdonképpen sem így, sem úgy nem kedvelnek, nem is értem miért pedálozok.

Valóban meg kell keményítenem magam. Ha kezdetben csak azzal tudom, hogy alkalmazom ezt a szelektív hallás dolgot, akkor azzal.

2016. febr. 7. 09:43
 7/14 anonim ***** válasza:

A főnököddel milyen a viszonyod? Az ő jelenlétében is megteszik a kollégáid, hogy lekezelő hangnemben beszélnek veled, olyan feladatokat sóznak rád, ami nem a te munkaköröd lenne, undokul viselkednek veled, vagy esetleg csak olyankor, amikor ő ennek nem fültanúja?


Az így nyakadba varrt plusz teendők elvégzése egyébként belefér a munkaidődbe normálisan anélkül, hogy stresszel, idegeskedéssel járna, hogy a munkaköri leírásodban szereplő, tőled jogosan elvárható feladatokat is megfelelő minőségben és időre elvégezd?

2016. febr. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok: bekeményíteni nehéz és első munkahelyen én sem voltam ilyen. Nem ítéllek el, nehéz szitu. Én a harmadik melóhelyemen csömörlöttem meg annyira, hogy beszóltam a főnökömnek, hogy mégis mit gondol, gondolatolvasó vagyok? ha nem ad visszajelzést a munkámról, csak a hátam mögött mocskol, sose tudok rajta majd javítani. Visszahallottam az irodai dolgozóktól, hogy mindig baja van, de nekem sose mondta, ez volt a gondom. Ledöbbent, mikor nekimentem, de megértette, hogy ő is elszúrja, ha nem nyílt velem. Mikor 4 év után felmondtam egy jobb állás miatt, akkor nem akart elengedni. Szóval ha az ember kitapos magának némi respektet azzal, hogy kinyitja a száját, az nem feltétlenül káros, persze van főnök, aki nem nyeli be, de annak meg nem kell dolgozni.


Mostani munkahelyemen van egy kolléganő, aki a hátam mögött (amúgy teljesen alaptalan dolgok miatt) panaszkodott rám a felettesemnek. Egy ideje már áskálódik, totál elegem lett, mikor a felettesem, aki amúgy kedvel engem, visszamondta ezt nekem. Kolléganő nevét nem említette, de tudtam, ki volt az áruló. Elkaptam a kolléganőt a folyosón és nekiszegeztem a kérdést, hogy miért nincs arca elém állni. Meg hogy mirefel mocskol alaptalanul. ha valami baja van, mondja a szemembe. Hát habogott valamit, nem várta, hogy én, a jócskán fiatalabb, tapasztalatlanabb így kikérem magamnak. Azóta lapos a pofája, és kerül, de legalább nincs oktalan sározás.


Azért kellene begyakorolnod ilyen attitűdöt (is), mert az élet ilyen. Mindenhol van rosszindulatú ember, aki a bukásodat kívánja, és ki kell állnod magadért. Ha mindenhol csak tűröd, hogy mások eltiporjanak és érvényesítsék az érdekeiket rajtad keresztül, akkor mindent megutálsz, és a stresszbe belebetegszel. Semmi nem történik, ha van benned egy kis tartás és kinyitod a szád, ez olyan, mint az állatok közt, ahol mindenki fitogtatja az erejét, és igyekszik demonstrálni a helyét a rangsorban. Neked is legyen helyed, állj ki az igazad mellett és ne engedd, hogy lábat töröljenek beléd. Lehet normál hangnemben is közölni: "tudom, hogy több a tapasztalatod és régóta vagy itt, tisztelem is a szakértelmed, de szeretnélek megkérni, hogy légy türelmesebb velem és légy szíves ne beszél úgy velem, mintha idióta lennék. Szeretnék tanulni, belejönni a dolgokba, nyilván neked se ment varázsütésre minden az elején".

Például így. Sok embernek már ez is (a finom s***nyalással körítve) hatásos, és visszavesz az arcából. És ha nem is hat meg mindenkit ez, legalább már tettél valamit, a következő lépés könnyebb lesz.

Önértékelés, önbizalom. A munkahely sok versengés és ellentét színhelye, és ne akarj belebetegedni, én már voltam stresszes beteg, gyilkos. Mondjuk legalább megtanultam azt, hogy nem tragédia, ha kirúgnak, legalább kikerülök a mérgező környezetből.

Azok az emberek, akik ezt teszik veled, mérgezőek, magukat is mérgezik, csak nem látják. Ha így állsz hozzá, könnyebb visszaverni a támadásaikat, és kicsit más fényben látni őket. Nekik az a lételemük, hogy másokat gáncsolnak. Ne hagyd magad.

2016. febr. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Oké, nem az előző, hanem az azelőtti voltam :)
2016. febr. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

A főnököm elég ritkán van bent, de szerintem tudja mik mennek. Mondott már fel dolgozó azért, mert kiutálták, és fúrták.

El tudom végezni így is a munkám, szerencsére nem megy a kárára, inkább csak az igazságérzetemet és a minimális büszkeségemet bántja a dolog. Sokszor amikor elrontottam valamit, nagyon csúnyán viselkedtek velem, holott ugyanúgy csak melósok, mint én, semmi több. Én nem mernék ilyen hangot megütni másokkal

2016. febr. 7. 10:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!