Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jó bosszú ha bejelentés...

Jó bosszú ha bejelentés nyomán munkaügyi büntetést kapott a cég? és amit meg akart spórolni most triplán fizetheti ki? És azt is tudja a cég hogy a bejelentő dolgozó volt.

Figyelt kérdés

Egy cégnél vagyok fizikai munkán. A munkához elvileg teljes munkabakancs kéne amit a cég ad szerződés szerint. De nem ad, hogy spóroljon, a melós hozhatja saját pénzből mert anéélül meg nem dolgozhat.

valaki a dolgozók közül (én tudom ki, de sajnos nem én voltam)felnyomta a céget a munkaügyi felügyeleten. Azok jöttek ellenőriztek állítólag kellett volna lenni beszerzési ívnek a vett munkaruhákról, leltári ív, átadási ív kinek mit adtak át, számlák a beszerzésről stb.

Persze semmi se volt.

Büntetett a felügyelet nem is keveset. És ami a legszebb kötelezte a céget a beszerzése és jön majd vissza ellenőrizni ez megtörtént-e.

Tehát summázzuk. A főnök meg akarja spórolni melósonként azt az évi kb 30.000-et amibe egy szett ruha és bakancs kerülne.

Van 20 melós. Jön a felügyelet és büntet fél millióra.

Úgyhogy a cég a büntiből az összes melóst durván 2x felruházhatta volna.

De még nincs vége hiszen kötelezték a beszerzésre a céget így persze veheti meg a ruhákat a büntin felül.

Így spórolni akart és 3x annyiba került az egész neki. Hát benyalta megérdemli.


Ez jó bosszú volt a dolgozótól aki felnyomta a céget? Szerintem abszolútés kap majd egy üveg pezsgőt tőlem házon kívül.


A főnök az a barom persze semmit se tanul már nyomoz ki lehetett az és őrjöng.

Nem száll magába hogy na loptam csaltam beszoptam megérdemlem. Nem, hanem még " ha megtudom ki volt!!" stb

De fizethet mint a katonatiszt.


2016. máj. 31. 13:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jogos. Több ilyen ember kellene, és akkor talán elgondolkodnának a cégek.
2016. máj. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól tette!

Le a kalappal előtte.

2016. máj. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Jól tette és álljatok ki egymásért, csak így lehet az ilyen szabálytalan és kizsigerelő helyeket szabályosságra kényszeríteni. Sajnos ilyenkor szokott előlépni a spicli aki apróért anyját-apját elárulja.
2016. máj. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Sajnos azt el kell mondani hogy annyi de annyi szabálytalanság van itt hoghy ez csak a jéghegy csúcsa és az kérdés hogy ezeknek mind utánamenni van-e értelme (és lesz-e eredménye) vagy inkább asztalt kell borítani és eljönni.

Érdemes harcolni a 10fejű sárkánnyal? Most levágtuk egyik fejét van még elég.


Másik dolog,a besúgó: a főnök már tud egy nevet és sajnos jól tudja. HOgy kitől? valamelyik birkától.

2016. máj. 31. 14:25
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor egy jó kis munkaügyi per is kinéz, ha ezért baj éri a dolgozót :)
2016. máj. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért buknak le mindig a bejelentők, mert előtte hónapokig panaszkodnak fűnek-fának az állapotokról, így a spiclinek is. Mire megvan a bejelentés, addigra a főnök fiókjában ott van, hogy ki és mire is panaszkodott. Kirúgni valakit nem nehéz, mindenki hibázik olykor a munkahelyen.

Ha bajotok van, ne szóljatok senkinek, csak tegyétek meg a bejelentést. Ez sem garancia semmire, mert ilyenkor pofára rúgják ki az embert, de a következő dolgozónak kicsit már jobb lesz.

2016. máj. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Majd írd meg légy szíves, hogy mi lett a történet vége, kapott-e valamit a bejelentő.
2016. máj. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"kkor egy jó kis munkaügyi per is kinéz, ha ezért baj éri a dolgozót :)"



naiv vagy. Nagyon.

1. A főnök nem ezért rúgja ki ha kirúgja. majd talál valami mondvacsinált hazug okot.

2. de nem rúgja ki. helyette olyna légkört teremt a dolgozó körül hogy 1-2 hét és önként és dalolva tábozik majd magától. Az is baj lesz majd ha levegőt vesz kötözködés 0-24h és ennyi.

Nem kell ide kirúgás.

2016. máj. 31. 16:45
 9/11 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon helyes, hogy ezt tette, ki kellene állni érte, ha a főnök rajta akarja elverni a port.
2016. jún. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

De nem ez lesz nem fog senki kiállni érte helyette még olyan munkatárs is van aki még a hétába döfi a kést és beárulja a főnöknek hátha az 'jópont" a főnöknél.

Mint ahogy ez már meg is történt mert a főnök már tudja a nevet.

A többiek meg (én is) fülünkewt farkunkat behúzva remegünk hogy ha őt kii is rúgják legalább minket ne.

Ez van. Rögvalóság.

2016. jún. 1. 11:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!