Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya chipeztetése után...

Kutya chipeztetése után bejelentő lapot kell benyújtani a területileg illetékes önkormányzatnál?

Figyelt kérdés
Ismerős mesélte, hogy mióta bevezették ezt a rendszert minden kutyát be kell jelenteni... de hogy megy ez? Nem elég az, hogy az állatorvos beregisztrálja még külön ezért ki kell tölteni egy nyomtatványt az illetékes önkormányzatnál?

2015. márc. 17. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen. Bemész, megmondod, h szeretnél egy nyomtatványt az ebösszeíráshoz, és megkapod a lapot. Haza is viheted, mert vannak rajta olyan dolgok, amiket fejből nem fogsz tudni.
2015. márc. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg az önkormányzatot, hogy nálatok mi a menete. Nálunk a helyileg illetékes állatorvos jelenti le az önkormányzatnak, nekem nem kellett semmit sem csinálni.
2015. márc. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez erre felé egy kissé bonyolultabb... a területileg illetékes önkormányzat 20 km-re van és most az oda vezető út felújítása miatt elég nehézkes oda bejutni + iskolába egy másik irányba lévő városba járok, egyszerűen se anyagilag se időben nem tudom megoldani. Az oltatást + chipeztetést a városban lévő egyik állatorvossal csináltatom, de a bejelentés nem tudom hogy lesz :(
2015. márc. 18. 10:09
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A telefon használatát javasolnám. Felhívod a jegyző irodáját, mert az ő feladatuk az ebösszeírás. Ha be kell jelentened a kutyát, akkor kérsz tőlük emailben egy bejelentőlapot, kinyomtatod, kitöltöd és feladod postán.
2015. márc. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk neten kellett bejelenteni. Egy űrlapot kitöltve. Amikor elpusztult a kutyus, akkor az állatorvos törölte a chippet, de az önkormányzathoz én írtam egy emailt, hogy töröljék az ő nyilvántartásukból, a dokinak ahhoz nálunk nincs köze.
2015. ápr. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!