Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az egyéni vállalkozást bejelen...

Az egyéni vállalkozást bejelentő elektronikus űrlapon mit kell választanom, ha KATA-s vállalkozó szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

Tehát ha bejelölöm a 17. pontot, akkor a további pontokból (18-22) kell vagy lehet-e egyáltalán valamit bejelölni? A tájékoztató azt írja, hogy a 18, 19, 22 pont kizárólag önmagában jelölhető, tehát ezeket nem jelölhetem, mert a 17-et már bejelöltem. Marad a 20 és 21, ami viszont mezőgazdasági tevékenységekre vonatkozik, amihez semmi közöm. Tehát nem jelölhetek be semmit, de akkor honnan fogják tudni, hogy ÁFA mentes akarok lenni?


A 23 sem egyértelmű, mert arra meg azt írja, hogy a 17-es választása esetén "nem választható". akkor most itt ne válasszak semmit, vagy jelöljem be a "Nem választom" négyzetet?


Az önkormányzatnál nem hajlandók tájékoztatni, azt mondják, kérdezzek meg egy könyvelőt.



2013. júl. 25. 15:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos ha ilyenre adja az ember a fejét ahhoz könyvelő kell. Istenem ha kivitelezhető lenne kivennétek a saját vakbeleteket is, csak hogy ne kelljen fizetni érte?

KATA-soknak nem kell könyvelő tudjuk, mindenből ez folyik, viszont ha már vállalkozásra adja valaki a fejét nem hiszem el hogy alszik nyugodtabban ha elmegy egy könyvelőhöz, és kifizeti uram bocsa' azt a pár ezer forintot amiért normálisan elkészítik az összes bevallását.

De tényleg, miért olyanon spóroltok amin bazira nem éri meg, és utólag ha nem jó valami még többe kerül?

2013. júl. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Amúgy bocsánat, csak még egy kérdés, iparűzési bejelentkező nyomtatványt kitöltöd, de pl a bevallásnál ha nem a 2,5 milliós és a bevétel adott%-a utáni adózást választod, mi alapján fogod eldönteni hogy mi minősül anyagköltségnek? Vagy nem is gyűjtesz kiadás számlát mert eleve nem kell...
2013. júl. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Tudod, azért, mert azt hiszi az ember, hogy egyszerűbb, gyorsabb, ha megkérdezi interneten egy jó szándékú hozzáértőtől, aki nem akar minden áron mindenből pénzt csinálni. (De sokkal inkább az időspórolás és az egyszerűség miatt.) Szóval az ember - magából kiindulva - azt feltételezi, hogy léteznek ilyen segítőkész emberek (az más kérdés, hogy könyvelők közt még valóban sosem láttam ilyet). Ahogyan például én is ingyen és bérmentve válaszolok sokaknak, pedig mondhatnám, hogy édes fiam, fizess be egy magántanárhoz, és az majd kiszámolja neked a házi feladatodat.


De rendben, akkor módosítom a kérdést:


Kérném, jelentkezzen egy olyan könyvelő, aki tudja a választ a fenti egyszerű kérdésre. Majd egyeztessünk időpontot, én elzarándokolok hozzá, ahol közölheti velem a választ, és kifizethetem neki az ezért járó x ezer forintos tiszteletdíjat.


Így már jó?

2013. júl. 25. 17:55
 4/9 A kérdező kommentje:
Második kérdésedre a válaszom: igen, a 2.5M ft-os átalány adót szeretném választani, épp azért, hogy ne kelljen bajlódnom semmiféle nyilvántartással. Ugyanis én inkább DOLGOZNI szeretnék. De úgy látszik, ebben az országban ez még ma sem éri meg.
2013. júl. 25. 17:58
 5/9 anonim ***** válasza:

LOL:

Könyvelőként én is könyveltem hosszú éveken keresztül ingyen és bérmentve általában 2-3 olyan "kisnyugdíjas" egyéni vállalkozónak, minden bevallását, egyéb ezzel kapcsolatos intézni-valóját, aki valóban azért dolgozott, mert a nyugdíj mellett rákényszerült. Ettől a 2-3 főtől hosszú éveken keresztül egyetlen fillért sem fogadtam el.

És ismertem, ismerek több olyan más könyvelőt is, akik szintén hasonló módon, a "jó szivükre hallgatva" segítenek ott, ahol tudják, látják, hogy a segítésre szükség van!


Kedves Kérdező!

Ha mindenhol, mindenkivel szemben a könyvelők így járnának el, akkor vajon ők miből élnének meg? Miből vennének a gyerekeknek kaját, ruhát, cipőt, miből fizetnék ki a saját adójukat, miből tartanák fenn a saját internetet, stb. stb.????


Kedves Kérdező!

Mit gondolsz, a könyvelő csak úgy, minden anyagi, időbeli, fáradság és lemondás árán jutott hozzá ahhoz a tudáshoz, ami van neki? Mert azt mondod, hogy ő tudja!

Persze, hogy tudja, de azért meg is dolgozott, annak a tudásnak az "árát" meg is fizette!!!!

Ezt vegyétek már észre!!!

2013. júl. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves előttem szóló, köszönöm, kedves kérdező, az a gond hogy nem azt értetted meg amit az ember leírt lényegében hanem azt hogy neked ejj már ingyen senki nem segít.


Nagyjából 2 éve szabadidőmben szívesen válaszolok az itt feltett kérdésekre, de könyvelni nem, valóban nem szívesen tanítok senkit.


Itt kapsz választ, aztán véletlenül nem jó valami, ezért kapsz büntetést, akkor mész és majd mutogatsz valakire hogy de ezt írták?


Azt csinálsz amit akarsz, úgy ahogy akarsz, én egyszerűen nehezményeztem csak hogy elvársz valamit, ami még mindig nem gond, de ha ezt szóvá teszi valaki hogy nem biztos hogy ez a legjobb mód - egyéb esetben az okmányirodában is tudjon szemét mindenki mert könyvelőhöz irányít, még véletlenül sem azért mert esetleg ő tud segíteni neked - akkor még te vagy felháborodva.


Én egyszerűen csak nem értem, a boltban akkor miért fizeted ki amit megveszel? ... és ez nem a mostani kérdésednek szólt hanem az elvre amit képviselsz.

2013. júl. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Elnézést az elírásokért:


"Azt csinálsz amit akarsz, úgy ahogy akarsz, én egyszerűen nehezményeztem csak hogy elvársz ingyen valamit, ami még mindig nem gond, de ha ezt szóvá teszi valaki nem biztos hogy ez a legjobb válasz rá hogy a másik a hülye - egyéb esetben az okmányirodában is szemét mindenki mert könyvelőhöz irányít, még véletlenül sem azért mert esetleg ő tud segíteni neked - és még te vagy felháborodva. "

2013. júl. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen, igazatok lenne, ha azt kértem volna, hogy könyveljetek nekem ingyen.


Én egyszerűen csak találtam egy nem egyértelmű pontot egy ismertetőben, ami szerintem nem logikus, és erre kérdeztem rá. Nem akarok semmi további "munkát" senkitől ingyen, az, hogy ezt meg kell kérdeznem, az sem az én hibám, hanem azé, aki a tájékoztatót leírta.


Ezért most menjek könyvelőhöz, egyeztessek vele időpontot, utazgassak, csak hogy egy egyszerű kérdésre választ kapjak. Ti ezt várnátok el. Mert hogy ebből éltek.


Elárulom, én is élek valamiből, és ha olyan jellegű kérdés érkezik, és nem kerül 2 percnél több időmbe, szoktam válaszolni a szakterületemre érkező kérdésekre. Mondhatnám én is, hogy keresse meg a megfelelő szolgáltatót, adjon neki megbízást, bonyolítsa a dolgot, de nem azért vagyok ezen az oldalon, hogy még itt is kuncsaftokat szerezzek 5 perces munkákhoz.


Ti, ami alatt a választ írtátok, kb 10-szer válaszolhattatok volna, de nem, csak azért sem, inkább oktatjátok a másikat, ahelyett, hogy ténylegesen segítenétek.


Ez a baj, hogy valóban ebből éltek, nem a tényleges munkából, hanem abból, hogy próbáltok mindenkit lehúzni a legkisebb apróságokért. Egy fejlett államban, ahol nem kell a levegővételhez is 6 nyomtatványt beadni és 25 féleképpen nyilvántartani, hanem egy kattintással elintézhető, világos és egyszerű minden, éhen halnátok.


Nyugi, nem ez az első hely, ahova fordultam, előbb megpróbáltam felhívni a NAV-ot, ahol közölték, hogy előbb még ahhoz is nyújtsak be egy nyomtatványt, hogy egyáltalán válaszra méltassanak. Nem kerülne pénzbe. Csak a felesleges macera miatt gondoltam, hogy inkább megkérdezem egyszerűen itt. De most már látom, az itt lébecoló több száz könyvelőből és szakértőből csak azért sem lesz egy sem, aki adna egy egy soros választ, inkább csak a kioktatást fogom kapni oldalakon át. Arra senki sem fogja sajnálni a drága idejét, és az ingyenes.


Úgy hogy én is jobban járok, ha beadom a NAV-hoz azt a szar nyomtatványt, aztán majd talán ők válaszolnak.

2013. júl. 26. 14:48
 9/9 anonim ***** válasza:

06/40/42-42-42

Nav ingyenesen hívható száma, minden hasonló kérdésre válaszolnak!

2013. júl. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!