Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Készenléti Rendőrségnél...

Toxikus kérdése:

Készenléti Rendőrségnél folyómunkával kapcsolatban szeretnék pár kérdést feltenni a szakma jelenlegi és volt dolgozóitól, vagy élettársuktól, mielőtt végleg elkötelezem magam eme szakma iránt. (? )

Figyelt kérdés

Nemrég jelentkeztem a Készenléti Rendőrség által meghirdetett járőrtárs pozícióra. Erről és az utána következő készenléti rendőr életmódról, előnyökről, hátrányokról szeretnék kérdezni jelenlegi és volt készenléti rendőröket, vagy élettársukat?

Az állásbörzén egy rendőr azt a felvilágosítást adta, hogy az 5 hónapos képzés után 1 év próbaidő jön, nettó 149.000 ft/hó fizetéssel, utána, ha véglegesítenek, nettó 220.000 ft/hó. Tényleg kézhez lehet ennyit kapni túlóra nélkül? Mielőtt végleg elkötelezem magam, kíváncsi lennék az előnyökre, hátrányokra.

-->kifizetik-e a túlórát rendesen, időben, és mennyivel többet adnak órabérben túlóráért?(az állásbörzén megmondták, nemritkán havi 300 órát is teljesíteni kell).

-->melyek a főbb hátrányai és előnyei?

-->van-e béren kívüli juttatás, cafetéria (természetesen a véglegesítés után gondoltam)

-->ha otthagytad a szakmát, miért hagytad ott? köszönöm.



2016. jún. 4. 18:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem a párom dolgozik a Készenléti Rendőrségnél, de neki volt hátszele, ezért nem tudom, mennyire helytállók az információim. Ő most 24/72 órában dolgozik, kb úgy keres, ahogy leírtad (őt már "véglegesítették"), a túlórák sem nagyon dobják meg a fizetését, csak ha elvállalja pl az ünnepnapokat (pl Szilveszter), ezt korrekten ki szokták fizetni neki. Hallottam már ezzel kapcsolatban problémát, de nála ilyen még nem volt. Ha van valami kérdésed még, nyugodtan írhatsz, ha van amire nem tudok válaszolni, akkor megkérdezem tőle (ha hazaér :D).
2016. jún. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. jún. 7. 21:11
 3/6 Akárki21 válasza:

Hát barátom, most nem rosszból, de nagy hibát követtél el ha családod van.

Jelenlegi helyzetben menni fogsz a határra szépen a kerítés mellé.

A 24/72-es beosztás amit említettek neked az soha, de soha nem lesz betartva az biztos. Örülhetsz ha otthon leszel 24 órát, azt már becsülni fogod.

Túlórákat már nem nagyon fognak fizetni mire te odakerülsz, mert a KR pénzkerete már most fogyatkozik nagyon drasztikusan.

A cégnél nem vesznek emberszámba. Hazaviszed majd a feszültséget, mert ugye meló helyen csak csöndben bólogatsz az előjáródnak. Szüleidet, párodat, családodat ezzel fogod kikészíteni akik majd szépen elhagynak, elzavarnak.


Sajnos saját tapasztalat...

2016. jún. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Az előttem lévő leírt mindent, viszont a túlórát MINDIG KIFIZETIK 1 hónap után.

A túlóra megfelel majd a mindenkori órabérednek. Lazán össze lehet szedni 100 ezer ft pluszt havonta. DE!!

Életed nem lesz, a határon a kerítés mellett fogsz rothadni, mint fiatal. Mert az öregek le nem mennek helyetted, ha nem muszáj.

Az első pár év kemény lesz...

2016. jún. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Budapestről semmiképp nem mehetek el, pláne nem hetekre. Átgondoltam a dolgot, rendes volt Tőletek, hogy ezekre felhívtátok a figyelmemet.

Apropó, tényleg hozzá lehet jutni szolgálati lakáshoz? de ahhoz gyerek kell és sokévi szolgálat, nem?

2016. jún. 9. 23:35
 6/6 Orfeus ***** válasza:
Sajnos azt nem te fogod eldönteni hogy mikor mész vagy mikor nem. A fizetés tényleg korrekt magyar viszonylatban, de nekem senki ne mondja hogy ennyivel meg annyival stresszesebb mint 6+2, 12 óra stb stb munkabeosztásokban bezárva egy gyárba, fele ennyiért.
2016. júl. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!