Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Találkoztatok már olyan...

Találkoztatok már olyan munkahellyel, hogy valaki csak papíron ügyvezető, de egy másik ember a főnök?

Figyelt kérdés

Ez gyakori?

Ezt miért csinálják?


2016. jún. 8. 16:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ha társaság, és van pl. 2 tulajdonos, az egyik a beltag = ügyvezető, a másik a kültag.

Ha mindkettőnek van u.n. 8 órás munkaviszonya másik helyen, akkor a vállalkozásban a szakképesítéssel rendelkező alkalmazott gyakorlatban a főnök, az ő felügyelete, irányítása alatt dolgoznak a többiek. És a tulajdonosok rajta keresztül irányítják a dolgokat!

2016. jún. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Láttam már ilyet, nem is egyszer. Gyakori, hogy az adócsalásban és egyéb trükkökben utazó vállalkozó bedönti a Papa-Mama Bt-t, majd az asszony nevére megalapítja a Papa-Mama 2 Bt-t, ahol ő papíron semmilyen tisztséget nem tölt be, nem is alkalmazott (az kéne még csak, akkor lenne jövedelme, amiből be lehetne hajtani az adó- és közüzemi tartozásokat), viszont ő a főnök, az asszony csak azért kellett, hogy ne az ő nevén fusson a dolog. De gyakran előfordul ez kis pénzért megvett strómanokkal is, nem kell hozzá feltétlenül családtag.
2016. jún. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

És a strómannak ez miért jó?

Egy főnöknek ez miért jó? Tudtok rá konkrét példát mondani? Milyen adót kerül ki ezzel? Annyira jelentős többletbevétele lesz így hogy megéri?

2016. jún. 8. 17:57
 4/15 anonim ***** válasza:

1-es vagyok!

Ami példát én írtam, ott nincs semmiféle adó elkerülés, csupán annyi, hogy ugyanabban a 8 órában a munkahelyén is, meg a vállalkozásában is ott lenni, nem tud.


A napi 8 órás munkahely fix munkabér jövedelem, akinek ilyen van, nem köteles feladni csak azért, mert közben indított egy vállalkozást is.

2016. jún. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

1, ok ez világos.

De nem pont erre gondoltam.

Pl. aki papíron ügyvezető az nem utasít dolgozókat, nem irányít, de ha szólnak neki, hogy jönni kell aláírni, akkor ugrik. Ehhez hasonló szitura gondoltam.

2016. jún. 8. 18:21
 6/15 anonim ***** válasza:

"És a strómannak ez miért jó?"

Mert kap érte némi aprópénzt.

"Egy főnöknek ez miért jó?"

Mert a háttérben maradhat. Ő nem tud semmiről, nincs is cége, semmi köze a Papa-Mama Bt. legújabb kiadásához, ha borul a bili, rajta semmit sem lehet behajtani. Azt sem tudja, hogy létezik a cég.

"Milyen adót kerül ki ezzel?"

Nem biztos, hogy bármilyen adót kikerül. De ha korábban volt tartozása a NAV felé, akkor ő papíron munkanélküli lesz, a tartozást nem tudják rajta behajtani, mert se munkája, se cége, semmije sincs. A valóságban van cég, csak más nevén. Vannak olyanok is, akik sportot űznek ebből: megalapítják a céget, nem fizetnek semmiféle adót és járulékot, majd mikor a NAV rájuk száll, gyorsan bedöntik (mondjuk eladják valami falu széli alkesznak) és másnap már meg is van az új cég egy új balek nevén (egy másik alkesz két liter borért ügyvezetővé válik).

2016. jún. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
És van aki némi aprópénzért bevállal valamit amire nincs befolyása?
2016. jún. 8. 19:33
 8/15 anonim ***** válasza:

Persze, hogy bevállalja. Sokszor azt se tudják, mit írnak alá.

Emberek munkaszerződést is aláírnak átolvasatlanul, ez miért lenne kivétel?

2016. jún. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, az ilyen embernek vajon milyen dumát adnak ilyenkor elő?


Vagy ezek általában megszorult emberek, pl. hitelük van? Vagy ennyire nem gondolkodik, netán ilyen vakon bízik a másikban?

2016. jún. 8. 21:47
 10/15 anonim ***** válasza:
Meg is vannak szorulva, nem is okosak, az adóelkerülők meg kiskapukeresők pedig nagyon kenik, hogy lehet másokat átverni, palira venni.
2016. jún. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!