Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A Tescoban mennyi a betanulási...

A Tescoban mennyi a betanulási idő egy árúfeltöltőnek? Mennyi pénzt kap arra az időre? Illetve kap e egyáltalán?

Figyelt kérdés

2016. jún. 12. 14:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Betanulási idő alatt nem kapsz fizetést. Azt hiszem 1 alkalommal 4 vagy 8 óra.
2016. jún. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Amit az első írt, az nettó hülyeség. A tesco-nál nincs ingyen munka. A ledolgozott óráid ki lesznek fizetve. Egy árufeltöltő szakmunkás minimálbérre lesz bejelentve, s annak a nettóját fogod kézhez kapni. Az, hogy az első fizetésedkor mennyit fogsz kapni az elsősorban az határozza meg, hogy mikor álltál munkába. Egyértelmű, ha nem a hónap első napjától dolgoztál ott, akkor időarányosan leszel kifizetve.


Olyan, hogy betanulási idő nincs. Ahogy munkába állsz lesz 90 nap próbaidőd. Az, hogy mennyire leszel sikeres az részben rajtad, s részben a kollégákon fog múlni. Minden áruház más és más összetételű emberekben. Ha jó helyre kerülsz, akkor segítőkészek lesznek, s meg lesz minden lehetőséged, hogy elsajátítsd azt a tudást, ami a munkádhoz fog majd kelleni. Ellenben, ha olyan helyre kerülsz, ahol az emberek nem túl barátságosak nem biztos, hogy lehetőséged lesz tanulni.

A képességeid és a személyiséged fogják meghatározni, hogy mennyi idő alatt tudod megtanulni azt, amire szükséged lesz.


Én öt évig dolgoztam ott, s tavasszal hagytam ott az áruházat. Amikor odakerültem árufeltöltőnek vettek fel, s közvetlen főnököm a csoportvezetőm volt. Megadott mindent, ami kellett, hogy helyt tudjak állni. Nagyjából négy hónap után kerültem át másik osztályra, ott viszont "belekóstolhattam" milyen az igazi csapat. Sz*rháziak tömkelege, aki inkább keresztbe tett, hogy jót tudjon röhögni a másikon, s mindig csak másikkal foglalkoztak. Mindezek mellett persze ment a pletykálkodás és az intrikák ezerrel. Így nekem ebből elegem volt.

Átjárós voltam, s a városomban lévő áruházba anno nem nyertem felvételt. Jó pár kolléga átment oda, s mikor munkahelyet váltottam jó párral összefutottam vásárlásaim gyanánt. Ők annyit mondtak, hogy várnom kellett volna, mert ott sokkal jobbak az emberek, összetartóbbak, s a hangulat is jobb. Ahonnan meg eljöttem külső szemmel is olyan volt, mint egy kripta.


A munkádhoz sok sikert.

2016. jún. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az utolsót annyival egészíteném ki, hogy nem minimálbér, hanem egy kicsivel több, illetve most jelentettek be 15% béremelést.

Így sem lesz vezérigazgatói fizetés, de a minimálbérnél több.

2016. jún. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, remélem bírni fogom, mondtak, hogy állandó létszámhiány van, meg előfordulhat, hogy 12 vagy 13 órát is dolgozni kell.Arra jár túlórapénz?A másik kérdés, hogy átrakhatnak más áruházba is a városon belül?Mondjuk ha letelt a 3 hónap...?
2016. jún. 15. 11:18
 5/11 A kérdező kommentje:
Munkaruhát adnak?
2016. jún. 15. 11:54
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Munkaruhát kapsz (póló, nadrág, munkavédelmi cipő, pulóver, kabát ha pl. mireliten vagy udvaron kell dolgoznod)

MINDEN PERC Munka ki van fizetve - még akkor is ha nem a vezetőd rendelte el, hanem elfejetesz időben kicsekkolni. Persze ezért nem fognak megdícsérni. De a beléptető kapu 15 percenként logolja, mikor mész ki és be a munkaterületre. Amíg benn vagy kapsz fizetést.

A hosszú műszak előfordulhat, ilyenkor vagy túlórát fizetnek vagy ha eredetileg is ilyen volt a beosztásod akkor másik nap lehet csak 4 óra lesz vagy kapsz több pihenő napot.

2016. jún. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
35%
"A szavak végén az -ú, -ű általában hosszú ( pl.: varjú, odú, vályú, hegedű, fésű). A kivételek közé tartozik: alku, apu, anyu, áru, bábu, daru, falu, hamu, kapu..."
2016. jún. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 sadykowich válasza:
A betanulási idő nem lehet több 10 percnél: ezt tedd ide, azt tedd oda.
2016. jún. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Árellenőr voltam. Természetesen betanultam mindent. Árufeltöltés konkrétan 1 óra volt a betanulás elmondták az elveket. Vigyázz mert a tesconál vannak titkos vásárlók akik biztos beszivatnak, nézik, hogy beszélsz a vevőkkel. Nem rossz a tesco. Ha jól tudom mindenkinek kell tudni pénztárazni.
2016. jún. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Az árutöltés esetében annyit magyaráznak meg, hogy mit hova kell kiraknod.

Iskolaszövetkezeten keresztül kasszáztam két nyarat, de ott a betanulási időm 3x 8 óra volt, amit nem fizettek, mert alapból más bilétát adnak ki, amivel a kapun közlekedsz.

2016. jún. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!