Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Azért akarok félretenni, hogy...

Azért akarok félretenni, hogy utána ne kelljen dolgozni. Ez így miért irreális?

Figyelt kérdés
Egy ideje így néz ki az életem: Keresek egy jól kereső állást (minimum 200-250 ezer), ott vagyok egy évig, a fizetésem felét félreteszem, és utána egy darabig nem dolgozom, csak a tartalékaimból élni. Havi 100-ból lazán megélek, szóval egy évig kényelmesen elvagyok munka nélkül. Aztán ezt újra, és újra. Nem akarom az egész életem végiggürizni, így legalább minden második évem szabad. Családom, meg úgy általában mindenki szerint lusta vagyok, mert hogy "dolgozni kell". Kérdem én minek, ha így is meg tudok élni? Miért baj, ha nem csak munkából áll az élete valakinek?
2016. jún. 13. 21:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

hát ha akarod és megtudod oldani akkor hajrá...


Én pl első munkahelyemen minimálbért + prémiumot kerestem, utána az ottani teljesítményemnek köszönhetően kaptam jobb lehetőséget (200+), most megint váltani fogok, amivel kb 300 körüli lesz a fizum, amikor minimálbért kerestem, akkor is tudtam félrerakni, most a fizetésem nagy részét félrerakom (havi 80-100 között van a kiadásom, de még szülővel élek, de lassan költözök, ugyanennyi marad kb).

Most 23 vagyok, informatikus, az a tervem, hogy 25 éves koromra passzív jövedelemre teszek szert, tehát havi 200 körül keresek úgy, hogy szinte semmit nem teszek érte (persze előtte ezért rengeteget kell dolgoznom!).


Ha akarod feltudsz építeni egy vállalkozást amiből jön a pénzed, vagy betársulhatsz valaki mellé.


Az általad leírt módon csak, akkor tudod megcsinálni, ha jó a szakmád, vagy a kapcsolataid, mert X év után az önéletrajzodból kiderül, hogy milyen életvitelt folytatsz és nem lehet veled hosszútávra tervezni...persze alkalmi melókból meg lehet csinálni...


23F

2016. jún. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Amerikában teljesen bevett szokás, hogy emberek dolgoznak mint az állat pár évig, aztán eltűnnek egész évre és földkörüli útra mennek. Szóval nem értem a fanyalgókat.

Na persze, havi 200-250-ből max zalakarosig tudsz eljutni , de azért az is valami.

2016. jún. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ez klassz, kár, hogy fenntarthatatlan. A gazdaság nem áll olyan biztos lábakon a világban, hogy te ezt így megcsináld 250k-s fizuból. :)
2016. jún. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Utolsó elötti: pár évig, nem 1 évig. Szivesen alkalmazok egy jó munkaerőt 5 évre, viszont 1 évre nem igen...
2016. jún. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!