Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem akarok dolgozni menni! Ha...

Nem akarok dolgozni menni! Ha csak rá gondolok rosszúl leszek velem van a baj mit tegyek? 23/f

Figyelt kérdés

Üdv!


Sajnos a kérdés teljesen egyszerű! Nem akarok dolgozni nem azért , mert lusta vagyok önmagában nem okozna más boldogságot jobban minthogy rendezett életem van dolgozni járok stb, de a következők a problémák...Egész egyszerűen nagyon kevés ideig bírom egy helyen max 1 év ,de pl az utolsó lehet vicces lesz 2,5 hét volt pont ma mondtam fel. Valahogy nem tudom magamat alá vetni annak, hogy bunkó emberekkel dolgozzak teljesen másképp viselkednek a főnökök mindenhol mint ami a dolguk lenne..tehát nem bírom de abszolút nem ,ha ba**tnak, vagy sietetnek..a korán kelés a 3 műszak fogalmától , vagy a szombati túlórák ELVÁRÁSA fogalmától egész egyszerűen rosszúl leszek:/ valahogy nem tudok ezekkel a dolgokkal együtt élni rövid időn belül beszürkül az életem, és szó szerint megunom az életemet ezért pótcselekvéseket csinálok. A pótcselekvésekben a következó a lista...drogok,pia,nők hajszoljása régen komolyabban is elvoltam merülve ezekbe a dolgokba ma már annyira nem , hanem inkább szép csöndbe brutál depresszióba esek, és legszívesebben mehalnék komolyan mondom. Tudom, tudom... nem kötelező dolgozni! De ha enni akarok stb, akkor igenis valahogy mégis rá vagyok kényszerűlve! Ha munka van szomszédnál, ismerettségben, barátoknál, családnál, bármikor segítek és dolgozok nekik akármennyit keményen..De hogy idegen, bunkó, beszólogató emberekkel dolgozzak (mert valahogy ilyen kib#szott emberekből mindig van legalább 2-3 ilyen minden melóhelyen...) és hogy bejárjak dolgozni, szürke helyekre MINDENNAP az valahogy annyira taszít, hogy nagyon... Nem akarom ezt!!! Nem tudom elképzelni az életem úgy, hogy nem hogy olyat csináljak KÉNYSZERÍTVE (még ha burkoltan is), amit nem akarok, és mindezt olyan emberekkel, akik abban lelik örömüket, hogy a másikkal kibabrálnak - pláne olyan fizetésért, amiből csak éppenhogy kijövök egy hónapban és nem tudnék félrerakni. Tudom nem kívánság műsör mert leszarják éppen , hogy *Tamáskának éppen nincs kedve dolgozni, hanem csak legyen megcsinálva de ez nekem nem megy...próbáltam beletörődni is a dolgokba de NEM megfeszülök benne komolyan azt érzem:/ Jah, és akkor még ne is vegyük ide azt a tudatot, hogy míg én össze-vissza alszok, meg reggel kelek fel munkába, míg vannak olyanok (sok 14-30 éves korosztály), akik addig alszanak, amíg akarnak, oda mennek, ahova akarnak, oda kocsikáznak, nyaralnak (stb.), ahova akarnak... Mert nekik van pénzük - és biztos vagyok benne, hogy ők nem keltek fel korán, és közel nem töltik mindennapjukat bent egy szürke melóhelyen! nem tudom....azon is gondolkodtam, hogy valahogy saját vállalkozást nyitok max kimegyek külföldre rá pénzt szerezni de magyarországon a vállalkozóknak is rohadt nehéz már...szóval teljesen kétségbe vagyok esve..valaki tudna segíteni ebben a témában?? Velem van a baj?



2016. máj. 25. 12:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj olyat, amit élvezel, és akkor nem fogsz így érezni. Keresd meg a neked való munkát, céget. Nyugi, mindenki pocsékul érzi magát egy nem neki való helyen, helyzetben. Derítsd ki, mi való neked, és érd el.
2016. máj. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
88%
2016. máj. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
91%
Nem értelek. Azt írod kimész külföldre stb. Ott is dolgozni kell! Vagy ott már nem lennél lusta?
2016. máj. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Kései Sirató ***** válasza:
86%

HOgyan képzeled el magad 10 vagy 20 év múlva? Élősködni fogsz valakin? Vagy hajléktalan leszel?


Lehet, hogy valóban szemetek a főnökök és nem csupán benned van hiba, de tanulni kellene valami olyan képesítést szerezni, amit szeretsz és utána már más lesz a helyzet.

2016. máj. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
88%
Én is valahogy így érzek, kedves kérdező. Az a baj, akárhogy próbálok gondolkodni, semmi jó nem jut az eszembe, hogy mit is kéne csinálni. Én nem ezt az életet akarom, mint az emberek 90%-ának van, hogy reggel felkelek, 8 órát robotolok akárhol is, majd hazamegyek, fáradt vagyok, semmihez sincs kedvem, alszok és megint minden kezdőik elölről. Mindezt csináljam 40 évig legalább, szar fizetésért, amiből félrerakni nem lehet és így élem le az életem. Már a gondolatól is irtózok.
2016. máj. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
71%
(Előző vagyok) És igen, nálam is így van, hogy barátoknak/barátokkal szívesen dolgoznék, de ismeretleneknek meg ismeretlenekkel dolgozni szar. Bár jelenlegi munkahelyemen már jól elvagyok, mert sikerült már megismerkednem mindenkivel, de azért sokkal jobb lenne a saját társasággal, ismeretségi körrel dolgozni, vagy együtt kitalálni valamit. Sokkal jobban és gördülékenyebben mennének a dolgok.
2016. máj. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
98%
Ilyen bajaim nekem is voltak. Képtelen vagyok hétfőtől péntekig minden reggel felkelni. Monoton, műszakos munka eleve felejtős volt. Na és nem viselem el az embereket. Szóval, kolléga, főnök ne legyen mindig a nyakamba. Én, mind ezt a mozdonyvezetésben találtam meg.
2016. máj. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
97%

Igen, a kulcs abban van, hogy olyat kell találni, ahol szereted valamennyire a munkakört vagy kompenzálja azt a jófej társaság, vagy pl ahogy utolsó is mondta, ő hogy küszöbölte ki a cseszegetést meg a rossz körülményeket.

Én is akartam javasolni a sofőr munkakört pl, ami pénzben sem olyan rossz és nem kell mások cseszegetését elviselni.

De még biztosan van pár terület, ami érdekelhet.

Ha megvan, kezd el dolgozni azon, hogyan érheted el.

2016. máj. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem veled van a baj egyértelműen. Tudod miért?

Mert te is tipikusan az a fiatal srác vagy, aki álomvilágban él. Nekem rengeteg kőgazdag ismerősöm van, elmondom neked, hogy ők munkamániások, reggel 7-től este 10-ig melóznak. Szóval amikor épp van egy szabadnapjuk, akkor lehet, hogy azt látod, hogy beül az Audijába és furikázik meg vásárolgat reggel 10-kor, de a többi napját nem látod.

A szüleidnek kellett volna megtanítani téged arra, hogy semmi nem hullik az öledbe, mindenért keményen meg kell harcolni. Nem irigykedni kell, hanem összekapni magad és vagy tanulni ezerrel éjjel-nappal éveken át és egyről a kettőre jutni, vagy találni egy olyan munkát, amit szívesen csinálsz. Minden munkahelyen vannak negatív emberek, örökké nem lehet menekülni és mindig feladni, mert akkor örök vesztes leszel.

Figyelj, én egy tök egyszerű családból származom, nem voltunk gazdagok, nem jártam a legjobb cuccokba soha. Persze mindig vágytam rá, de nem tellett. 18 éves korom után amikor leérettségiztem, elmentem melózni egy olyan helyre, amit utáltam. Akkor mondtam azt, hogy basszus, tök fiatal vagyok, annyi lehetőség van előttem és kiléptem. Találtam egy másik, jobb melót, ott is volt ezer hülye ember, viszont a főnökség nagyon jó volt, levelezőn elvégeztem egy főiskolát, nyelvvizsgáztam és utána lett egy király irodai melóm szuper jó fizetéssel.

Rengeteg mindenből kimaradtam, amit egyáltalán nem bánok (minden hétvégén szétcsapni magam, tévésorozatokat bámulni, meg haverokkal lógni), mert helyette állandóan tanultam, amikor csak tehettem, mert tudtam azt, hogy pár év kemény meló után életem végéig király munkám lesz.

Szóval így gondolkodj, hogy életed végéig balfácán leszel, vagy összekapod magad és teszel is azért, hogy előrébb juss, hogy olyat csinálj, amit szeretsz.

Fel kell adnod a kényelemből sokat, hogy elérd a célod. Nem tudom, hogy te is azért vagy-e fáradt, mint a veled korabeliek 99%-ka, hogy állandóan a gép előtt ülsz, még éjjel is. Egy nap 24 órából áll. 8-at simán szoríthatsz alvásra, ami már elég és nem leszel fáradt. A többi meg rajtad múlik. Ülhetsz 6-8 órát a gép előtt, de okosabb nem leszel.

2016. máj. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
78%

Nyilván ő a fiatal korosztályra gondol. Tehát amikor a 18 éves srác bejárta már a fél Földet, akkor ott biztos nem ő kelt fel hajnalban és dolgozott 12 órákat hogy megteremtse rá a pénzt. Nem tartja fair-nek hogy míg ő csóró, addig más már olyan élményekkel lett gazdagabb, amik neki lehet soha nem fognak megadatni. Nincs ezzel gond, más is így érez. Bár én ezzel a tanulj még évekig dologgal nem értek egyet, sem azzal ,hogy csak a tanulás és munka és ne maradjon másra ideje. Hamar elszáll a fiatalság, kell hogy jól érezd magad.

Mindenesetre nem könnyű a legtöbb embernek, szóval mindenkinek kitartást és sok sok sikert.

2016. máj. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!