Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha alacsony szintű alja...

Ha alacsony szintű alja munkát végzel akkor az ottani kollégákkal miként kell viselkedni, bánni?

Figyelt kérdés
Én arra jöttem rá, hogy sok a buta, bunkó, paraszt ember ilyen közegekben és könnyebb beilleszkedni és elviselni a napokat ha alapból bunkó és paraszt vagy, ha kicsit lekezeled az embereket, mert ezáltal megelőzöd azt, hogy ők tegyék meg veled ezt. Főleg ha akkor kerülsz oda és kezdő vagy, akkor hatványozottan megy a lekezelés, bunkózás, de ha hosszú ideje ott vagy már, akkor is jobb ha paraszt vagy 1000-el, mert nem tudjuk megkeseríteni az életedet. Én eképpen viselkedek már (anno kis kedves szerény cuki fiú voltam és szívtam) és teljesen megváltozott az, ahogy az emberek viszonyulnak hozzám, már nem szólnak be, és látszik, hogy több tiszteletet kapok mint amikor alázatos, kedves voltam. Persze az ideális az lenne, ha elkerülne az ember az alja munkától valami jobb helyre, mint iroda vagy hivatal, de ha jelenleg csak ez van, akkor meg kell találni a módját annak, hogyan lehet könnyebben elviselni a napokat.
2016. jún. 24. 15:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Sajnos igazad van :(

A gondok ott kezdődnek, amikor az ember beleragad ebbe a szerepbe és otthon a családtagjaival is így kezd viselkedni

2016. jún. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1


Velem az még nem fordult elő, hogy lekezelő legyek a családtagjaimmal. Mindig fellélegzési lehetőségnek élem meg azt, amikor találkozhatok velük, hisz kicsit újra önmagam lehetek, nem kell az álarcot viselnem és állatként viselkednem, hanem újra ember lehetek. És ez jó. Más kérdés, hogy automatizmussá válik sok betanult viselkedésminta, és már gyakran van olyan, hogy nem is figyelek rá például egy üzletben és kicsit bunkóbb vagyok mint amilyen alapból voltam.

2016. jún. 24. 16:46
 3/10 anonim ***** válasza:

Magyarországon sokan azért nem helyezkednek el mert a munkahelyeken valamilyen formában megalázzák. Akkor is ha amúgy semmi okot nem ad rá, sőt kiváló munkaerő lenne. Közben a csapból is az folyik hogy azt szeretnék ha minél több ember dolgozna, meg hogy nem mennének külföldre. Igen ám, de hogy ez így legyen, azért az országnak tenni is kéne ám valamit, méghozzá azt az "elképesztően súlyos erőfeszítést" hogy a munkahelyen nem alázzák meg.

Lehet olvasni hogy 10 év múlva lehet hogy nem lesz nyugdíj, mert nem lesz aki kitermeli. Húú de tudom sajnálni az országot emiatt, ha az országnak szüksége lenne azokra akik dolgoznak, akik a nyugdíjat kitermelik akkor alázás helyett megfelelő tiszteletet mutatnának!

2016. jún. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon jól bevált az, hogy játékosan vagyok türhő, és ha valaki nem érti, nyilvánvalóvá teszem, hogy nem komoly. Nyilván nem azok közé tartozom, akik így is mutatkoznak be, de azért még ugyanúgy működik, sőt. Megvan az ereje annak, ha nem hagyod magad, plusz teljesen egyértelműen érezteted, hogy csipázol mindenkit, mert (megjegyzem) kib@ jó arcok.


Nyilván van, hogy tényleg rossz passzban van valaki. Sokat melózó, jól összekovácsolódott, ergo állandóan bunkózó társaságban nehéz élethűen felfortyanni, amikor tényleg elgurul a gyógyszer. Azért egy-két gikszert követően nyilvánvalóvá válik mégis, mikor valós a harag. Ilyenkor tényleg csak az segít, ha érted és egyetértesz (már ha tényleg), vagy legalábbis igen udvariasan hívod fel a figyelmet azokra a dolgokra, amik szerinted (szerinted!) másképp vannak.


Így azért nehéz álmatlan éjszakákat tölteni azzal, mit b@#! el.

2016. jún. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

2-es jól beszél...


Sajnos most én is egy ilyen prosztó helyen dolgozom, ha valamit nem jól csinálok egyből megy a lebaszás meg bele szólogatnak mindenbe olyan emberek akik a 8 általánost is bukdácsolva járták végig, nekem meg az érettségin túl szakmám is van. Ők jobban tudják azt, hogyan kell aláírni, hogyan kell könyvelni, hogyan kell vezetni, hogyan kell kerékpározni, stb. stb., holott én tanultam 2 évig pénzügyet és nekem van pénzügyi végzettségem, nekem van jogosítványom, nekik meg az sincs. Igen csak napi renden van a felmondás, mert nekem az a pénz nem ér annyit, én is tapasztalom magamon azt amit a kérdező írt, kész idegroncs vagyok a munka miatt.


De sajnos nekem nincs hova lépni, mert itt ebben az országban a vidékről bejárás el van lehetetlenítve, tömegközlekedés nem megoldott, gépjárművel meg nem éri meg bejárni 20 km-re minimálbérért.

Igen, csodás kis ország a mienk, a holnap le van ejtve, a kisember le van sz...va, a lényeg, hogy a nagyembereknek sok legyen.

2016. jún. 25. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"sajnos nekem nincs hova lépni, mert itt ebben az országban a vidékről bejárás el van lehetetlenítve, tömegközlekedés nem megoldott, gépjárművel meg nem éri meg bejárni 20 km-re minimálbérért. "


Eljön neked is a szerencséd, csak kísértened kell... Nekem hogy lehet vonattal bejárni az ország keleti szélén a munkáltató kontójára 105 nettó kezdőfizetésért egy érettségire épülő munkakörbe? Nem hinném, hogy bennfentes lennék bárhol is... Az udvariasság és az olvasottság a maximum, ami oka lehetett annak, hogy engem választottak az egyébként nem sok jelentkezőből.

2016. jún. 25. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Utolsó!


Csak hozzátok jár vonat, itt erre fele hiába veszi meg nekem a munkáltató a bérletet, elfogadható tömegközlekedés nincsen a közelben, egy nap 3x megy busz, délután 4-kor jön ki az utolsó, az is csak egy faluba megy és csókolom.


Innen egyedül kocsival lehet bejárni, de benzin pénzt azt meg vonakodnak fizetni pedig ha a bérlet árát oda adnák inkáb benzinre már az is érne valamit

2016. jún. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is költözéssel startoltam. Kerestem olcsón házat, és hitelből megvettük asszonykámmal. Vállalható albérletnyi költsége van most pár évig, aztán a mienk lesz. Persze én idióta vagyok, mert teljesen paradox módon a lehetséges kiutakon járt az eszem, nem az akadályokon, és mert ezredszer is felállok, ha pofára estem.
2016. jún. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha az elején vicces vagy, mármint nem úgy oltod őket szénné, hogy csak simán bunkó vagy, hanem beleviszel egy kis humort (milyen szépen körülírtam a megszégyenítést... :D ), akkor imádni fognak, nekem legalább is ez a tapasztalatom, és utána már lehet velük természetesen és kedvesen viselkedni.

Persze minden munkahelyen más emberek vannak, de nagyjából igazat tudok neked adni.

2016. jún. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9


Nekem az nem vált be. Úgy is bunkók voltak, hogy én jópofa, humoros voltam. Most meg, hogy bunkó vagyok, ők nem azok velem. Szóval egyértelmű, bunkónak kell lenni.

2016. jún. 26. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!