Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti hogyan viselitek az ilyen...

Ti hogyan viselitek az ilyen kollégákat? Kifejtés lenn.

Figyelt kérdés
Irodai dolgozó vagyok lassan már fél éve. Van két kolléganő mellettem, mindkettő eléggé beszédes a maga módján (néha túlságosan is). Az egyik fiatalabb, terhes volt, akkor állandóan a gyerekük születését beszélték, meg hogy mit éreztek a terhesség alatt. Mindkettő a tipikus nagyon szőke, nagyon p i cs a, nagyon tudatlan punci színvonalán van. Amelyik idősebb, az gyakran hangsúlyozza, hogy ő nem ért semmihez, állandóan a technikával kapcsolatban is full hülyeségeket kérdez, ha meg mond valami (számára) vicceset, akkor a végén, ilyen orrhangon beszél, majd ilyen erőltetett, visongatós nevetésbe megy át. Eközben a körülötte álló kollégák, kolléganők (inkább a nők), szintén ilyen orrhangon (néha kényeskedőn) beszélnek, majd ők is visongatós idétlen vigyorba, nevetésbe törnek ki. Szinte bármilyen téma szóba jön köztük, ami teljesen haszontalan, értelmetlen, ilyen pl. a horoszkóp, hogy ki milyen aszcendensű, a sminkelés, idétlen hajak készítése a fodrásznál, jelentéktelen háztartási gondok, ami szinte apró-cseprő probléma, józan ésszel megoldható lenne, de ők órák hosszat képesek arról fecsegni, hogy hogy nem tudták, hogy nem értették, hogy rontották el még jobban és ezek vége is az a jellegzetes visongatós nevetés, néha kuncogás. De olyan jelentéktelen dolgokat kell elképzelni, hogy pl. elmentek bevásárolni, és nem volt 1,5%-os tej, de úgy hozzá tudnak szólni ehhez a jelentéktelen dologhoz, hogy (a múltkori megfigyelésem szerint) 25 percig képesek ezen messzemenő "mélységekbe" beszélgetni. Egy másik ilyen kis példa, hogy valaki befújt a kelleténél (jóval több) légfrissítőt a budiba, így szinte mindenhol érezni lehetett, ebből is támadt köztük egy majdnem félórás trécselés. Hogyan lehet elviselni az értelem ilyen fokú hiányát? Mi ez ellen a legjobb "ellenszer"? Nektek mi a véleményetek az ilyen kollégákról?

2016. febr. 28. 22:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Te nő vagy,vagy férfi?
2016. febr. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
21%

Hat, van egy velemenyem az olyan kollegakrol, akik "lassan fel eve" dolgoznak egy helyen, de mar konstanst eldontottek, hogy rajta kivul mindenki a "ertelem foku hianyaban" szenved.


A legjobb ellenszer olyan helyre menni inkabb dolgozni, ahol be tudsz illeszkedni.

2016. febr. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
Ó, te kis csacsi... Ez egy ősidőkben kifejlesztett irodai módszer a munkaidő kellemes, de lehetőleg érdemi munkavégzés nélküli eltöltésére. Nekem is ilyenek... Dolgozhatok helyettük is.
2016. febr. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%

Hosszú távon a legjobb ellenszer a munkahelyváltás, te nem vagy "sajnos" ilyen faék egyszerűségű, inenntől csak egyre jobban le fog ez húzni.

Amúgy kicsit irigylem őket, hogy ilyen jellegű problémáik vannak. Szép és egyszerű élet az övék, de nekem nem kéne.

2016. febr. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
55%

Próbálj beilleszkedni, nyílj meg feléjük. Talán elfogadnánk, ha nem nézned le őket.

Az is lehet, hogy neked több idő kell hogy feloldodj.

2016. febr. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
96%
Azért,elszomoritó,hogy vannak olyanok akik egész nap ilyen marhaságokról tudnak beszélni és még fizetést is kapnak.
2016. febr. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%

Ettől én is lefáradnék, de azért az egyensúly kedvéért hadd soroljam fel 3 férfikollégám beszélgetésének témaköreit, amelynek legutóbb fültanúja voltam az iroda kávézójában:

- a két új recepciós lány részletes összehasonlítása, macsósnak szánt, idétlen vihogás kíséretében

- részletes beszámoló egyiküktől a hétvégi horgászatról (milyen csali, melyik partszakasz, mennyi a napijegy - el nem tudom képzelni, mi izgalmas van egy madzag vízbe lógatásában vagy a giliszták közti turkálásban)

- egészségügyi jelentés a másiktól, beleértve a kalóriaszámlálás csodáit (fikarcnyi változás nincs rajta, de ha lenne is, a feje miatt úgyis mindegy)

- tanakodás, vajon hol érdemes a munkahelyi dress code-nak megfelelő gatyót vásárolni, öltönyt vagy külön nadrágokat érdemes-e venni, precíz felsorolás, ki, mikor, hol fektetett utoljára ilyesmibe pénzt, az egyik résztvevő rettenetes padlizsánszínű ingének kitárgyalása (ár, akció, divat, hol vette stb.)


Nehéz, nagyon nehéz...- hogy Virág elvtársat idézzem...:-)

2016. febr. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen "nagyon nehéz" :) ilyenek közé beilleszkedni, elviselni. De inkàbb ez, mint az egymàst fúràs stb

Én pont erről szoktam zengeni amikor pàlyàzom hogy engem a leterhelő munkakörök érdekelnek, ahova nagy munkabìràs kell különben semmi nincs meg hatàridőre és kàosz lesz.

2016. febr. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk is van ilyen kolléganő egy pár. Meg kell vallani, tényleg idegesítőek néha, főleg, hogy olyan hangosak, hogy nem lehet egyszerűen kizárni a beszélgetésüket a fejemből. Nem tudok nem odafigyelni rá. De amúgy az utolsó válaszolóval értek egyet: amíg nem rosszindulatú pletykálkodás megy, addig nem zavar a dolog. Inkább beszélgessenek fél órát egy doboz tejről mellettem, minthogy egymást fúrják a kollégák háta mögött. Sajnos az én hasonló beállítottságú munkatársaim azt is szokták gyakran. Na azt utálom hallani. Még akkor is, amikor nem rólam van szó, meg nem is olyanról, aki hozzám közel állna. Olyan gonosz, rosszmájú dolgokat tudnak egymásról mondani, hogy néha tátva marad a szám! Na én ezt nem bírom elviselni, a gonoszságot. Az egyszerű butaság ehhez képest felüdülés.
2016. febr. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
47%
Hát, Kérdező, te is nagyon ráérsz, ha ilyenekkel foglalkozol ahelyett, hogy a munkádat végeznéd. Engem általában nem tudnak idegesíteni a hülye kollégák, mert dolgozni járok a munkahelyemre, nem pedig másokat megfigyelni.
2016. febr. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!