Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A Brexit szerintetek is...

A Brexit szerintetek is érinteni fogja az EU-s, külföldi munkavállalókat, így a magyarokat is?

Figyelt kérdés
Konkétan arra célzok, hogy hazaküldik őket. Csak mert elég nagy általánosságban írják ezt, de ha McDonald's-ban vagy au-pair-ként dolgozó szakképzetlen embereket (legalábbis nem a szakképesítésük szerint dolgozókat) haza is küldik, nem hinném, hogy orvosi vagy mérnöki diplomával ezután nem lehet kimenni, vagy hogy a kint lévőket elküldik. Ti erről mit gondoltok?

2016. jún. 24. 19:07
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Hol írják?Linkelj már egy hivatalos forrást.(nem "szeretlekmagyarország" és hasonlót).Esetleg aki ezután ki akar jönni nehezebb lesz neki diplomával is,de aki már itt van,dolgozik,letett valamit,azt nem fogják hazaküldeni.Üdv,egy angliai magyar
2016. jún. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Valamennyire érinti őket, de nem értem, miért jelenteni, hogy akkor mindenki hazapaterolnak. Esetleg néhány pizzafutár hazajön.
2016. jún. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Megy a pánikkeltés, különben is, mint EU tagállamoknak, mit kell üzenni, figyu már kilépett Anglia nagyon jó lesz nekik! Persze, hogy riogatják az embereket, hogy Anglia most rossz irányba halad hisz ezt kell kifele sugározni, hogy nekik rossz nekünk nem. Amúgyis egy elhúzódó folyamat mire kilépnek 1-2 évre saccolták, aki kint van már azt biztosan nem fenyegeti veszély, maximum ha véglegesen kiléptek, minden lezárult utána nehezebb lesz kint dolgozni. Gondolom kitalálnak majd rá valami munkavállalói vízumot vagy hasonlót ennyi.. nem kell túlfilozofálni. Szerinted, ha holnap hazaküldenék az összes "bevándorlót" kb hány munkahely omlana össze a munkaerő hiány miatt?
2016. jún. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen,a 3-as legalább érti.A kérdező és a 2-es szerintem még Anglia közelében sem járt.Az angolok nem szeretnek dolgozni.Még £3000-ért sem vállalnának pl.pizzafutárkodást,hogy a példánál maradjunk.Tudom,dolgoztam pizzériában kint,a futárok fele magyar és más nemzetiségű.Valakinek dolgoznia is kell és az nem az angol lesz.Nincs ez átgondolva.Parasztvakítás,ti meg kajáljátok
2016. jún. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4: most milyen szempontból cáfoltad az általam írtakat?
2016. jún. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én csak azt mondom, hogy ha GB kilép mondjuk 2018. január 1-jén (csak a hasamra csaptam), szerintem bizonyos diplomákkal pl orvos, mérnök, esetleg vegyész stb, azért ki lehet menni utána is.
2016. jún. 24. 19:38
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Akik már kint vannak, és jó pár éve ott dolgoznak, azokat nagy valószínűséggel nem küldik haza. Viszont, ha végleg kilépnek az unióból, akkor sokkal nehezebben lehet majd munkátvállalni. London polgármestere azt nyilatkozta, hogy a UK-nak igenis szüksége van a megbízható közép-európai munkaerőre, és a fiatalok előtt nyitva áll a kapu.
2016. jún. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a brit politika azért ment bele a népszavazásba, mert tudják, hogy hosszútávon jól jöhetnek ki abból, hogy nem szól bele Brüsszel a politikájukba, és nem szabályozzák a gazdasági lépéseket sem.

A nép meg azért voksolt a brexit mellett, mert azt hitte a tanulatlan és elkényelmesedett tömeg, hogy meghállithatják azokat a folyamatokat, amik igazából világgazdasági okokból keletkezett tünetcsoportok, mint pl. az elvándorlás, vidéki települések elsorvadása, gazdasági bevándorlás által a bérek lenyomása. Na, pont ezek nem fognak megváltozni a kilépéssel, majd észreveszik.

Az uniós munkaerőt megtartják, mert egész egyszerűen nincs más. A migránsáradat nem fog bejárni a vágóhidra disznófejeket mosni, nem fog heti 5 nap a bobcat-en, targoncán ülni. A lengyel, magyar, román igen. Ezt tudja a brit politika is, ezért úgy fogja megoldani, hogy megérje igy is kimenni dolgozni a magyarnak, lengyelnek. Nem ezen a ponton fog minket rosszul érinteni a brexit.

2016. jún. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!