Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jogos illetve indokolt a...

Jogos illetve indokolt a nőkkel szembeni pozitív diszkrimináció a munkaviszonyban?

Figyelt kérdés

2016. jún. 25. 23:38
 1/8 anonim ***** válasza:
14%

Diszkriminációról beszélsz ember....

Ne legyél már lyukas.

2016. jún. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%
mire gondolsz? arra, hogy mondjuk ne egy no cipekedjen pl az irodaban a vizespalackkal az automatahoz? vagy hogy ne o emelgesse a nehez nyomtatopapir tomboket? mert akkor jogos. vagy esetleg arra, hogy kicsit elnezobbek legyenek vele, ha mondjuk reggel 10-15 percet kesik vagy napkozben a beteg gyerek miatt el kell mennie varatlanul a gyerekert? szerintem igen, ezek jogosak. ha viszont arra gondolsz, hogy mondjuk azert kapjon meg egy szabadsagot - ha tobben is kerik ugyanazt az idosavot- mert o no, akkor nem, azt nem tartom jogosnak.
2016. jún. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz?
2016. jún. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
például az alacsonyabb nyugdíj korhatár
2016. jún. 26. 00:49
 5/8 anonim ***** válasza:

Az alacsonyabb nyugdíjkorhatárt nem tartom jogosnak, szerintem egyformának kellene lennie. Egyébként a fidesz messze nem azért vezette be, mert annyira szeretné a nőket, inkább valamiféle ákosi princípium lehetett a háttérben ("nem építünk óvodákat, inkább maradjon a nagyi unokázni akkor is, ha így kevesebb lesz a nyugdíja, a nőket úgyis csak a gyerek érdekli").


Azt se tartom jogosnak, hogy reggel 10-15 percet késsen, de nálunk egyformán cseszték le az embert az ilyenekért, nemre való tekintet nélkül.


A "napkozben a beteg gyerek miatt el kell mennie varatlanul a gyerekert" nem a nők pozitív diszkriminációja, hanem a szülőké a gyerektelenekkel szemben, ami önmagában még nem lenne gond. A gond az, hogy sokszor a házasságban élő nő is kvázi lányanyaként viselkedik és csak ő megy a gyerekkel táppénzre, mert hát "a Béla a családfenntartó, mert ő keres többet, nem veszélyeztetheti az állását", és leszarja, hogy ezzel minden más nőt is másodrendű munkaerőnek állít be, mert elterjed a vélekedés, hogy a nők mindig kiesnek a melóból a gyerek miatt, a férfiak meg nem, így aztán tényleg a férfiak keresnek többet.

2016. jún. 27. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%

Ennyi? Most vagyok 29, szerintem nekem már nem nagyon lesz nyugdíjam. Azt sem tudom, hogy miért van ez a korhatár különbség, mióta és hogy szavazhatott-e a nép róla.


Olyasmit versz le a nőkön, amiről egy csomó faszi döntött.


Engem jobban érdekel, hogy miért kap a fél éve az irodában dolgozó férfikolléga többet, mint én, amikor lassan 9 éve ott dolgozom, ő meg se tud szólalni idegennyelven, és nekem kell megtanítanom neki egy csomó dolgot.


Mert még sok víz lefolyik a Dunán, mire nyugdíjas leszek, de ez egy mai probléma.

2016. jún. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Mert még sok víz lefolyik a Dunán, mire nyugdíjas leszek, de ez egy mai probléma."


Te soha az életben nem leszel nyugdíjas.

2017. máj. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#6 Mert be van kalkulálva a béredbe, hogy bármikor kieshetsz három évre, az övébe meg nincs.
2017. máj. 28. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!