Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehet állást találni?

Benyovszky Oszkár kérdése:

Hogyan lehet állást találni?

Figyelt kérdés

Egy rakat helyre beadtam már az önéletrajzom, de eddig még egy helyre sem hívtak, az önéletrajz jól van megírva, azzal nincs gond.

Segítsetek, nagyon kétségbe vagyok esve.



2016. jún. 27. 14:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Csak online, vagy személyesen is bevitted?

Van egy kiemelt munka, amit végezni szeretnél, vagy tökmindegy, csak legyen valami? Az önéletrajzod minden egyes hely esetén úgy van megírva, hogy azon képességeidet emeled ki, amiket a hely elvár? Motivációs leveled van? A fényképed milyen? Nem túl kicsi? Háttér milyen, fotósnál csináltattad?

2016. jún. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Eddig még csak online küldtem el, minden jól van leírva, de ezt említettem is. Sokan mások is így vannak ezzel.
2016. jún. 27. 14:59
 3/15 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy említetted, hogy jól meg van írva, de mint láthatod ez sokszor nem elég.

Egy sablon önéletrajzon elcsúszhat minden, egy rossz képen is. Ha nincs motivációs leveled, akkor az is egy mínusz. Nem mindenhová kell, de az csak hozzátesz és nem elvesz.

Próbáld meg személyesen benyújtani az önéletrajzot választott helyeken.

2016. jún. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
te hogy találtad a mostani helyet ahol vagy? vagy te is állást keresel?
2016. jún. 27. 15:04
 5/15 anonim ***** válasza:

Nekem mindég keresni kell, mert sokszor nem illeszkedek be. Az motivál, hogy miért kínlódjak egy helyen, ha boldogabb életet is élhetek valahol máshol?

Most van munkám, de hamarosan váltok. Nekem is volt olyan elkeseredett időszakom, hogy még lángost sütni is elmentem volna a piacra. Aztán öszeszedtem magam és kreatív önéletrajzot küldtem be oda, ahová a kreativitásom kellett, hivatalosat, ahová a az kellett, és volt olyan, hogy nem is küldtem be önéletrajzot, csak felhívtam a céget, hogy nem e keresnek embert.

Volt olyan is, hogy személyesen mentem el. Mindég volt lehetőségem, többször nem éltem vele, mert nem tetszett a munka, de minég volt keresetem.

2016. jún. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A személyes megkeresés azért nem mindenhol jár ám előnnyel, nem feltétlenül van rá szükség. Szóval ez erősen függ attól, milyen szektorban keresel, mert különben csak beszórják valamelyik fiókba vagy a kukába landol.


Pályakezdő vagy?

Mert sajnos úgy még nehezebb, nem kapkodnak a pályakezdőkért.

Én jelenleg keresek, van hogy egy hétig semmi nincs, utána meg 2-3 interjú is van egy héten, változó, de vannak kisebb szünetek.

2016. jún. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
35 vagyok, régen volt már a tapasztalatom megszerzése. irodában szeretnék elhelyeszkedni, annakidején ott voltam és nagyon jó lenne most.
2016. jún. 27. 15:23
 8/15 A kérdező kommentje:
most miért nem válaszoltok?
2016. jún. 27. 15:39
 9/15 anonim ***** válasza:

Én már mindent leírtam ami eszembe jutott, te voltál az ,aki ignorálta a tanácsokat. Gazdálkodj velük ha akarsz.

Irodai állás is sokféle van. Én grafikus, designer vagyok, te mit akarsz konkrétan? Bérszámfejteni, könyvelni, pályázatot írni, banki szektor, grafika, tervező, fejlesztő?

2016. jún. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én úgy voltam vele, hogy ha kell a meló, az alját is elvállalom. Elmentem Tescoba árufeltöltőnek, közben is kerestem melót, és 2 hónap után lett egy jobb lehetőségem és otthagytam. Jelenleg irodán vagyok.

Nekem mindig az volt, hogy ha nem volt melóm, akkor nagyon nem volt, ha meg aláírtam valahova, rá 1-2 hónapra lett más lehetőségem is.

Szóval néha lejjebb kell adnod az igényeket.

2016. jún. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!