Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehet állást találni?

Benyovszky Oszkár kérdése:

Hogyan lehet állást találni?

Figyelt kérdés

Egy rakat helyre beadtam már az önéletrajzom, de eddig még egy helyre sem hívtak, az önéletrajz jól van megírva, azzal nincs gond.

Segítsetek, nagyon kétségbe vagyok esve.



2016. jún. 27. 14:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Én sem tudok sokkal többet.

Annyi még, hogy részletezni csak a releváns, tehát valamilyen szinten a pozícióhoz kapcsolódó állásaidat részletezd illetve emeld ki, hogy milyen feladataid voltak, ami akár itt is jól jöhet.

Aminek semmi köze egy területhez, oda elég annyi, hogy meddig voltál ott, max 1-2 mondat, ha nem akarod hogy üres rés legyen ott helyette.


Ezeknél többet nem nagyon lehet így vakon mondani, mivel sem az önéletrajzodat nem láttuk, sem azt nem tudjuk, milyen szektorban jelentkezgetsz.


Arra érdemes jelentkezni is, ahol azért nagyrészt legalább megfelelsz az elvárásoknak, hanem is teljesen, mert különben hiába küldöd el plusz 30 helyre, ha azokból a fele van csak meg. Nyilván olyat hívnak be eleve, akinek legalább 80%-ban megfelel a leírtaknak,szóval ez a "szórom mindenhova" sem feltétlenül lesz eredményes.


A többiben meg a internet is segít, tele van hasznos tippekkel, tanácsokkal, mind a cv-re, kísérő/motivációs levélre vonatkozóan.

2016. jún. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Végre, munkakörre szabott cv es ml kell. Szóval ugyanazt ne küldd több helyre. Ez alapvető hiba. Egyebkent milyen fokú végzettséged van?
2016. jún. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Vegre helyett cegre.
2016. jún. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

felsőfokú okj a lemagasabb (gazdasági informatikus, Kodolányi)

szoftverüzemeltető, egy vidéki gimnázium

na meg az érettségi, ami szakközepes műszaki

majd megpróbálom ahogy mondtátok, mindenhova nem lehet mást elküldeni, mivel az adott végzettségek és tapasztalatok ugyanazok. Mit lehetne ezen változtatni, ez a lényeg nem a betűtipus!!

mit szóltok a gerilla önéletrajz képzéshez?

2016. jún. 28. 14:09
 15/15 anonim ***** válasza:

Mindenhova nem is kell megváltoztatni a cv-d, de területekhez legyen szabva. IT-s munkához az infós tapasztalatok, munkák legyenek kiemelve, részletezve, míg másabb területre az ahhoz kapcsolódóak. Én pl inkább a motivációs levelemet szoktam szerkesztgetni gyakran, annak függvényében, mit kérnek a hirdetésben.


Hallottam róla, de nem próbáltam, szerintem te is vagy elég kreatív hozzá, hogy összedobj egy figyelmet felhívó önéletrajzot magadtól, ami nem sablon. Ehhez elég az interneten körbenézni és ötleteket meríteni ha akarsz, én nem fizetnék ezért másnak, de ez én vagyok.

2016. jún. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!