Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Csak nekem van félelmem...

Csak nekem van félelmem attól, hogy felvesznek egy munkahelyre és fogalmam se lesz, hogy mit csináljak?

Figyelt kérdés

Most keresek az állásajánlatok között, mivel felsőfokú végzettséggel rendelkezek nemsokára (ez persze nem feltétlenül jelenti, hogy gyakorlati tudásom is van...)

a legtöbb munkahelyre még ha fel is vennének, fogalmam se lenne mit csináljak, most komolyan elvárják, hogy általában még az önálló munkavégzés is elvárt, szóval bemegyek a munkahelyre és neki is kezdhetek a munkának, mintha évek óta ezt csinálnám, anélkül, hogy bárki hozzám szólna? (relevánsabb munkatapasztalat nélkül)


Valakinek volt hasonló élménye, ötletek?

annyira stresszes vagyok már ettől :(



2016. jún. 28. 10:04
1 2
 1/13 Inessential ***** válasza:
Nem.
2016. jún. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
és mit lehet tenni ez ellen?
2016. jún. 28. 10:11
 3/13 A kérdező kommentje:

Számomra is úgy tűnnek a főnökök, mintha

''tessék itt a szike, és csináld meg a műtétet, nem érdekel, hogy nem értesz hozzá, nem érdekel, hogy sose csináltál ilyet, de végén le leszel bszva.''

2016. jún. 28. 10:13
 4/13 anonim ***** válasza:
50%
Látszik, hogy nincs munkatapasztalatod. Azért arra figyelnek, hogy az első napokban legyen melletted valaki, aki segít. Amúgy meg van kicsi szád, meg tudod kérdezni, hogy mit hogy kell. Normális munkahelyen csak örülnek, ha kérdezel.
2016. jún. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

csak kérdezi gáz, nem?

'hát maga semmit se tud, hogy hogy kell csinálni...''

ezeket akarnám elkerülni

2016. jún. 28. 10:23
 6/13 anonim ***** válasza:

Én is. Hiába van munkatapasztalatom, mindenhol máshogy működnek a dolgok, mindenhol bele kell tanulni. Első helyemen senki sem tanított be, mivel senki sem foglalkozott azzal a területtel, ahova mentem, csak az, akinek a helyére mentem. Igazából az volt nehéz, hogy mindent megtaláljak, nem is maga a munka. Na meg hogy senkit sem ismertem, mármint nem a helyen, hanem akikkel kapcsolatot kellett tartanom. De egyébként a kollégák rendesek voltak.

Második helyemen annyiban volt jó, hogy eleve oktatással és vizsgákkal kezdődött a munka, úgyhogy az segített eligazodni. Meg ott tudtam egyeztetni az elődömmel is.

2016. jún. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Mondom, ezért kell normális munkahelyet találni. Engem sosem néznek hülyének, ha kérdezek (2 hónapja kezdtem). Jó, az is igaz, hogy azért alapdolgokkal illik tisztába kerülni 2 hét leforgása alatt. Nekem ilyenek az olyan dolgok, hogy hova fűzzek le szerződéseket, postázás előtt, után mi a dolog velük. Ezeket már nem kell kérdezzem, csinálom magamtól.

Természetesen ha új feladatok kapok, elmondják, mit kell vele csinálni.

2016. jún. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%
"csak kérdezi gáz, nem? " Ha ebböl indulsz ki akkor jobb ha megkéred anyukádat, hogy tartson el nyugdijas korodig.
2016. jún. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nézd, próbáld meg önállóan először, mielőtt kérdeznél, azt is értékelik, persze. Először nézz utána, próbáld meg amit tudsz egyedül, és kérdezz, kérj segítséget mindenképp, ha elakadsz vagy nem megy. Ezzel normális helyen tényleg nem lehet probléma. Egyébként meg annyira nem lehetnek hülyék, hogy a frissen végzett pályakezdőnek azt gondolnák, hogy tudsz teljesen önállóan dolgozni, szóval ne aggódj, ezzel képben vannak.


Én viszont szívtam már meg, ahová legutóbb kerültem, konkrétan előadták, hogy ilyen mentorálás meg szakmai fejlődés és segítenek stbstb, DE közben az önállóságot is elvárják. Az egyik a-t mondott a másik B-t.

Hát azon kívül a többi nem is volt segítőkész. Nem hogy nem voltak, de egyenesen flegmán és lekezelően válaszoltak, ha mertem néha kérdezni , pedig volt, hogy csak egy eldöntendő kérdést kérdeztem, erre magából kikelve kb hülyének nézett, hogy ez milyen kérdés...

Pedig egyáltalán nem kérdezgettem ám sokat egyáltalán, csak idegbetegek voltak bent, stresszes volt a légkör, mindig el voltak úszva és így vezették le.


Én ezzel a hellyel megszívtam és ott is hagytam, szóval igen, azért bele lehet szaladni szar helybe, de normális helyen ez nem így működik. Még ha nincs is külön betanítás, tudsz kérdezni. Ahol meg ez nem működik, az eleve szar hely és ne bánd.

2016. jún. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

a kérdezi gáz c. dolgot azért hoztam fel, mert kicsit olvasgattam fórumokon és ott azt írták, hogy vannak főnökök akik ezen totál kiakadnak de még kollégák is.


Persze ahogy írtátok - és köszönöm a válaszokat - vannak rendesebb/normálisabb helyek is, csak ezeket nehéz szerintem kifogni és jobb a legrosszabbra is felkészülni akkor nem érhet meglepetés, már egy olyan kérdésen, hogy 'hogy van' (a főnökhöz intézett) abból kiderül, hogy milyen ember, persze ez csak egy példa.


köszi mégegyszer a válaszokat! :)

2016. jún. 28. 10:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!