Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha az embert jogtalanság éri...

Ha az embert jogtalanság éri a munkahelyen mi a helyes magatartás? Fület farkat behúz és más állást keresni vagy leállni harcolni eléggé kétes kimenettel?

Figyelt kérdés

Ha olyan helyről van szó ahol jogsértések sorozata van(vagyis egy átlag mezei munkahely…) ahol túlóra kötelező semmi pénzért vagy kirúgnak ahol szabadságra nem mehetsz mert kirúgnak ahol beteg nem lehetsz mert kirúgnak stb (semmi extra csak ami 10ből 9 helyen folyik)

nos akkor mi a jó magatartás?

Fület farkat behúzva kussolni örülni hogy van állás egyáltalán mellette csöndben másikat keresni és ha van másik itthagyni ezt hátha a másik jobb lesz? (aztán dehogy lesz… még rosszabb..)


vagy leállni harcolni és feljelentés és beadvány és bíróság stb? Kétes kimenet mert ha eljárást indítok a melóhely ellen akkor repülök vagy olyan lesz a légkör körülöttem hogy magamtól megyek, az ügy évekig eltart, a kimenete finoman szólva is kétséges (a munkáltató kapcsolatai és pénze függvényében maga oldalára dönti a mérleget) előkerülnek majd kamu dokumentumok és tanúk amik igazolják hogy nem is úgy van az ahogy mondom (ez csak pénzkérdés) és aztán pislogok majd hogy bukom a pert… de ha meg is nyerem mint kapok? Pár havi fizunak megfelelő alamizsnát maximum?

lehet még a céget megbüntetik de az a bünti nem az én zsebembe megy…

szóval melyik? 1 vagy 2?


2016. jún. 28. 15:06
 1/5 anonim ***** válasza:
én leálltam harcolgatni.. meglátom mi lesz belőle.
2016. jún. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azzal nem veszíthetsz, ha másik munkahelyet keresel. Én ezt tenném. Addig is ha letelik a munkaidő, akkor mindig elköszönnék és nem túlóráznék. Hacsak a munkaszerződésben nincs benne, hogy azért a havi fix X összegért le kell húzni 10, vagy 12 órát. Mert akkor nem tudsz mást tenni, mint végigdolgozni a hosszú munkaidőt.

Milyen területen dolgozol?

2016. jún. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 MZ.per.X ***** válasza:
Kérdés az, hogy mi értelme az utóbbinak? Ha már feljelentgetsz, fenyegetőzöl, akkor alapból nem lopod magad a munkaadód szívébe, és ugyanúgy meg fog válni tőled. Ráadásul később is keresztbe tehet a karrierednek, ha híre megy, hogy pereskedtél.
2016. jún. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

" Ráadásul később is keresztbe tehet a karrierednek"

mondjuk ez az én esetmben nem gond mert betanított melósként nincs olyanom hogy "karrier" ráadásul egy semmi prbafingó nulla cégnél vagyok kit érdekel hogy egy névtelen gipszjakab káefté mit mond.

nem egy neves cég akinek a szava számít.

mondjuk egy neves cégnél eleve meg se történhetnének iylenek.

2016. jún. 28. 19:58
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyban múlik azon, hogy milyen a főnök:

A, mer-e konfrontálódni;

B, ha nem, annak milyen kimenetel lehet;

2016. jún. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!