Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hol tartotok 30 evesen?...

Hol tartotok 30 evesen? Probaljatok meg minel tobben valaszolni

Figyelt kérdés
Penz, maganelet, baratok/kapcsolat, munkahely, lakas, auto, stb
2016. júl. 4. 11:01
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
62%

Na, ma is érdemes volt feljönnöm a gyk-ra, derülhettem egy jót a 6-os hsz.on! :D

Aki nem ma jött le a falvédőről, tudja, hogy akármilyen ügyes vállalkozó volt is valaki a kilencvenes években, amikor még érdemes volt vállalkozni, akkor sem tudott olyan LEGÁLIS bulit csinálni, amivel 300%-os hozamot realizált, vagy nem komoly összeg volt a nyereség.

Persze, van olyan "lehetőség", ami ilyen hasznot hoz, de akik ilyesmivel foglalkoznak, vagy fél lábbal a börtönben vannak, vagy már meg is simogatták azt a nevezetes téglát odabenn, a mondás szerint.


Ja, és persze mindemellett nulla támogatással, kitűnő eredménnyel elvégezte az egyetemet.

Ami igaz, az igaz: volt idő, amikor az ingatlannal nem nagyon lehetett komolyan bukni, főleg, ha az ember bennfentes informátorokkal birt egy-egy települési fejlesztési terv kimeneteléről, vagy jóban volt vmelyik végrehajtóval, de ebben idővel meglátták azok az emberek is a lehetőséget, akikkel a nagy többség nem szállna be egy liftbe.


Hogy a kérdésre is válaszoljak:

Nem az a baj, hogy a legtöbben nem tartanak ott 30 évesen, ahol gyerekkorukban tervezték, hanem az a kilátástalan helyzet a baj, amit az országunk mindenkori vezetői idéztek elő. Nem ott a probléma, hogy meg kell dolgozni a megélhetésért, hanem ott, hogy a legtöbb olyan álláshely, amitől egy társadalom normális működése függ, gyakorlatilag nem biztositja azt a bért, amivel önálló egzisztenciát teremthet belátható időn belül a benne dolgozó ember. Mig ez nyugaton nem igy van. Ezt mindenki tudja, az is, aki szerint mindenki menjen infósnak, mert most ott jó a fizetés.


Meggyőződésem, hogy az európai bér-ár erőviszonyban mesterségesen manipulálják az egyensúlyt az ár irányába. Ilyen formán oda igyekszik ez a "csodálatos világ", hogy a néhány vállalkozó zsenin kivül az alkalmazotti réteg nagyja jó, ha önerőből 50-60 évesen jut el az önálló egzisztencia megteremtéséhez. Az önálló alatt azt értem, hogy valóban 0 szülői, és egyéb hátszél, támogatás nélkül.

2016. júl. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
34%

#21 ez az oldal tele van nolifer kamusokkal és megmondó emberekkel. Kár bármit is komolyan venni itt, csak trollkodni meg röhögni jár fel a többség úgyis.


#12 szégyelljem magam mert nincs munkám.. nevetséges vagy! Legutóbbi helyemről úgy távoztam hogy 4 órás szerződéssel 12 órákat melóztam és amikor szóvá tettem kirúgtak. Most pereskedünk! Ezek után biztos nem megyek ilyen ótvar helyre melózni! És még én szégyelljem maga...

2016. júl. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
0%

"Az az ember, akivel szemben tehetetlennek érzed magad, ott lesz akkor is, ha itt mindenkibe belekötsz. "


Keversz valakivel kedves. Nincs semmilyen ember az utamban :)

2016. júl. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
20%

Pénz annyi amiből normálisan megélünk, munkám nincs, szoc fóbia miatt nem is lesz valószínűleg.

De van saját lakás, és egy tökéletes párkapcsolat.

Barátok nincsenek, sose volt szükségem rájuk.

Autó nincs, mert nem is akarunk.

2016. júl. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Na a végén elég szétoffolták a kérdést. A tárgynál maradva:

Pénz van amennyi kell, meg félrerakva is

Férjnél vagyok, gyerek nincs ( lehet nem is lesz), de van egy kutyusunk

munkahely van, középvezetői pozíció, plusz egy nagyon nem menő minivállalkozás, ezen felül tanulok is még új szakmát

Lakás van, még kicsi hitel van rajta, de nem sok

Auto van egy nekem, egy a férjemnek. Ma délután óta pedig rendes biciklink is van. :)

32/N

2016. júl. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
74%
# 24: Tisztelet a párodnak, hogy eltart!
2016. júl. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
60%

Pénz: nekem elég;

Magánélet: mi az? Egyedül vagyok, munka után mindenféle értelmetlen dologgal elb×m;

Barátok/kapcsolat: minek?

Munkahely: van. Jó, de nem az igazi.

Lakás: bérlakás. Álom, hogy önálló legyen...

Autó: nincs, de nem is kell. Helyette kerékpárt használok.

2016. júl. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
30%

Én is olvastam azt a cikket.. :)

Én még 25 vagyok. otthagytam az előzőt egy másik helyen kezdtem pont nemrég. Itt szórakoznak a bejelentéssel, így nem tudom mi sül ki belőle, de max. 1 éven belül itt hagyom amúgy is, de cv-be jobban mutat végülis, mint az előző munkám.

A körülmények mondjuk nem a legjobbak, de már belefáradtam a folytonos keresésbe, egyelőre. Majd Jövőre újra nekifutok, ha addig megmaradok itt.


Stabil kapcsolatom van, 1-2 éven belül esküvő, utána gyerek. Legalább ez a része stabil és jó, reménykedem h munka téren is megtalálom a helyem a következő években.

Egyébként ezen kívül semmim nincs, de törekszem és hagyok időt rá. :)

2016. júl. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
60%
Szoc. fóbos 24-es: persze hogy a kisebb ellenállás felé hajlasz... Kilépni a biztonságos langyos kis életedből nagyon nagy trauma lenne. De mindenki így kezdi a "Nagybetűs" életet.
2016. júl. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
60%

Autó/ház van, de milyen áron (bár ne lenne, de inkább élne aki itt hagyta).

Magánélet: so-so, férjnél vagyok, van egy 5 éves gyermekem.

Barátok: 1-2 akad.

Munkahely: van, elég jó, rendes bejelentett állás, jó fejlődési lehetőséggel, remélem hamarosan elérem a középvezetői szintet. Fizetni alig fizet, de minden más tekintetben korrekt.

Pénzem az sajnos nincs. A havi bevételünk épp fedezi a havi kiadásunkat.

De van motivációm és céljaim. Tanulni készülök, a jelenlegi munkám tovább fejleszteni.

2016. júl. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!