Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Építkezni, vagy házat felújíta...

Építkezni, vagy házat felújítani éri e meg jobban? Melyik jön ki kevesebb pénzből a telek /telek+ház megvételével együtt? Ha megkérhetlek titeket, akkor részletesen próbáljatok meg válaszolni, mert nem vagyok jártas ebben.

Figyelt kérdés
A házfelújításhoz kell e annyi engedély, mint az építkezéshez, vagy a főfalakon belül kiverem a válaszfalakat és házon belül azt csinálok, amit akarok? A hozzáépítés, vagy tetőtér kialakítása engedélyköteles/építkezés díján túl a bürokrácia még lehúz valamennyivel?
2011. ápr. 4. 18:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Na, ez engem is érdekelne :)
2011. ápr. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sztem az átalakítás még akkor is olcsóbb, ha a hozzáépítések miatt tervezési költség + engedélyek stb. kellenek. Azonkívül ha ott egy részt már rendberaktál úgy, hogy lakható, akkor a többit a pénztárcádhoz igazodó ütemezésben tudod csinálni.
2011. ápr. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Mi most nézegetünk már lakott, ill. ujjépítésű házakat.

Mindkettő jobban megéri, mint nekiállni építkezni.

Kiszámolta a párom azt is, hogy mennyiből tudnánk felépíteni egy házat. Sokkal többre jött ki, mint megvenni egy már állót!

Az építőanyagok ára nem csökkent, viszont az ingatlanoktól mindenki "megszabadulna" aki eladni akar.

2011. ápr. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És ahhoz mi kell, ha egy amolyan kis 'kockakertesháznak' a tetőterét be akarom építeni, azaz szinte az egész tetőteret ledúrni és arra egy tetőtéri lakrész, a belső falakat szétverni és más tájolás szerint újra beépíteni? Engedélyeztetés, statikus? Ez még mindig olcsóbb, mint építkezni?
2011. ápr. 5. 14:22
 5/8 anonim válasza:

Nálunk is szóba került ez a variáció (az anyósomék házára gondoltunk ráépíteni), de aztán elvetettük, mert após nem igazán értékelte az ötletet :(

A lényeg, hogy a párom meg tudná mondani, de ő most dolgozik. Majd ha hazaért rákérdezek!

2011. ápr. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egy átalakítás, kipofozás biztosan olcsóbb, mint újat építeni. Az önkormányzat műszaki osztályán megmondják, hogy a konkrét átalakítási munkálatokhoz kell-e kiviteli terv, engedélyeztetés stb.
2011. ápr. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Mind a két megoldásnak van jó és rossz oldala is.


Ha új házat akarsz építeni, rohadt kültséges, ez persze a rossz oldala dolognak. Viszont, ha a Te elképzeléseid alapján van papírra vázolva, majd megépítve, akkor tudod, hol milyen vastag a szigetelés, milyen anyagok vannak benne. Ez bennem egy kisebb "boldogság érzet".


A vett ház olcsóbb persze, a felújítássokkal együtt is. Viszont lehet, hogy 1-2 év múlva érhetnek olyan meglepetésaek, amire nem is számítottál.


Egyik szomszédom most vett 12 millióért lakást. Azóta kicserélte az ablakokat, új parketta, járólap, asztalos által gyártott konyhabútor, kád helyett zuhanyzót épített be, röviden tömören... kb 1 évvel ezelőtt vette a lakást azóta szerelgeti. Az új konyhabútorra és fél évet kell várnia, de ezek már a belső igények. Így összesen költött bele plussz két milliót. Még nincs tapétázva, festve, a volt gázcsövek kicserélve. Szóval még van neki vissza.


Egy viszont biztos. A lakás/házra soha sem lehet azt mondani, hogy kész. Ugyanis soha nincs kész, egyszer meghibásodik ez az stb.

2011. ápr. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én olyan családi házat vásároltam amit átalakítottam azt hittem olcsóbb lesz, aztán annyit költöttem már rá hogy egy újat feltudtam volna építtetni a ráfordított költségeken.Kiderült hogy hiányos az alapozás, a belterület nem volt betonozva, nem volt vakolva a gerendák miatt nem tudtam elképzeléseim szerint alakítani, avult víz gáz vezetékek, s most teljes tető cseréhez folyamodtam . Pl a kőműves egy személyére napi 16000Ftami a legdrágább, de a többi szakember munkabére sem olcsó , nem beszélve az anyagárairól is drasztikusan drágák.Nos mindezekre fel kell készülnie egy felújítandó háznál.
2011. ápr. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!