Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkánál miért nem mindegy,...

Munkánál miért nem mindegy, hogy mi van az ember lába között?

Figyelt kérdés

Bent vagyok több állást keres/kínál csoportban, ahol több ezren vannak, sőt az egyikben majdnem 20ezren.

És folyamatosan azt tapasztalom, hogy mindenhova csak lányokat keresnek, fiú ne is jelentkezzen. Lehet nevetségesnek tűnik, de néha komolyan diszkriminálva érzem magam azért, mert fiúnak születtem, mert a valóságban is mindig azt látom, hogy 10 hirdetésből kb 8 nőket/lányokat keres.


Ilyen hirdetések:

-Könnyű gyári betanított szalagmunka -> csak nőknek!

-Takarító -> csak lányok/nők jelentkezzenek

-Lányokat/nőket keresnek kutyasétáltatásra és a kutya gondozására 3-4 órára hetente.

-Eladó -> fiúk ne jelentkezzenek

-Pincér -> csak lányokat veszünk el


És még sok más. Miért van ez?

Ha valaki dolgozni akar, meg becsületes, miért nem mindegy, hogy mi van a lába között? Mi baja lesz attól valakinek, hogy nem egy lány hanem egy fiú sétáltatja a kutyáját? Betanított gyári szalagmelónál miért nem mindegy az illető neme?

Nem hisztizek, de komolyan idegesít ez már. Vagy csak én tapasztaltam ilyeneket?



2016. júl. 8. 09:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én lányként keresek munkát és mindenhol fiúknak való állásokat találok 😄
2016. júl. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Cseréljünk :D
2016. júl. 8. 10:05
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogy tudtam,hogy ezt a kérdést egy hímnemű rakta fel... Hát miért női munkákat keresel? Legalább annyi munka van,amire kifejezetten férfiakat keresnek,mert egy nőből nem néznek ki annyi fizikai állóképességet...nem most sírok én is,hogy diszkriminálnak,jó? Arról,hogy te nem vagy alkalmas férfiaknak való munkára,mert életképtelen vagy nem a nők tehetnek. Vannak kritériumok,amiknek meg kell felelni bizonyos pozíciók betöltéséhez,ezt pedig hadd határozza már meg a munkaadó. Csak magamat tudom ismételni: ha ez nem tetszik,keress olyan állást,ami mindkét nemet érinti vagy csak a férfiakat.

ui:és night clubba sem fognak felvenni táncoslánynak...

2016. júl. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%

Könnyű gyári munka - nőknek, mert általában a nők fizikailag gyengébbek, mint a férfiak.

Takarító - évtizedek óta női munka

Kutyagondozó, sétáltató - ez nem munka és általában diákokat keresnek

Eladó, pincérnő - a kirakatba a szebbeket teszik ki, mert több vendéget csalogatnak be. Engem nem vettek fel mert ronda vagyok.

Keress olyan munkákat ahol férfiakat keresnek.

2016. júl. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem keresek női munkákat, átlagos munkákat keresek, és ott tapasztaltam ezt. Nem a táncoslányról meg hasonlókról beszélek én sem.
2016. júl. 8. 10:11
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
A hölgyek dekoratívabbak bizonyos exponált területeken, emellett kevesebbet "kell" nekik fizetni.
2016. júl. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

De azért érted, hogy mi van. Mármint ha csak női orvost, könyvelőt, jogászt keresnének, én nő létemre is kiakadnék, hogy mi van. (Más kérdés, hogy nem az expresszben hirdetnek.)


De a fentieknél mind lehet valószínűsíteni, hogy miért nő kell.


Gondolják, sok férfi a saját mocskát sem takarítja el, majd másét fogja. Vagy a kutyája olyan, mint a gyereke, azt sem bízná férfira. Teszem hozzá, helytelenül.


Tetszik a feminista hozzáállásod. Éljen az egyenlőség.

2016. júl. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

-Könnyű gyári betanított szalagmunka -> csak nőknek!

Nőknek kisebb és vékonyabb ujjaik vannak, sokkal ügyesebben és gyorsabban tudnak dolgozni vele ha valami kisméretű izéket kell összerakni vagy pakolni.


-Takarító -> csak lányok/nők jelentkezzenek

Nők sokkal lelkiismeretesebbek és pontosabbak, hajlandóak elvégezni a gusztustalan takarítást, megszokták már otthon is. Férfiak meg elnagyolják az egészet, annyira undorodnak tőle.



-Lányokat/nőket keresnek kutyasétáltatásra és a kutya gondozására 3-4 órára hetente.

Itt nincs jelentősége a nemnek.


-Eladó -> fiúk ne jelentkezzenek

Nők szebbek. Azon kívül jobban vonzzák a férfi vásárlókat... ;-)



-Pincér -> csak lányokat veszünk el

Ugyanazt mondhatom, mint az előbbihez. Gondolj bele, te is szívesebben rendelsz egy csinos női pincértől, mint egy pasitól, nem?

2016. júl. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Van abban valami, amit többen mondtak, hogy ezek inkább női munkák.

Próbálkozz pl. az építőiparban. Mondjuk egy kőműves mellé elszegődni segédmunkásnak.

Vagy építőanyag boltba eladónak, ahol neked kell a 25-30 kg-os zsákokat kiraknod (és örülj, mert gyerekkoromban még 50 kg-os cementeszsákok voltak).

Ezeken a helyeken meg fognak elégedni férfival is. :DDD

2016. júl. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A nők jobban bírják a monoton munkát, ezért veszik fel nőket gyárba a szalag mellé. De ugyanabba a gyárba, ha valami műszaki dolgot kell csinálni vagy rakodni kell, oda meg csak férfiakat vesznek fel. Szóval megvan az egyensúly.
2016. júl. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!