Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Próbaidős szerződés a próbaidő...

Próbaidős szerződés a próbaidő túllépése után automatikusan átvált határozatlan idejű "sima" szerződésbe? Ha túlvagyok a próbaidőn és nem küldtek el akkor már nem is küldhetnek csak úgy mint egy próbaidőst?

Figyelt kérdés

felvettek egy helyre határozatlan idejű szerződéssel melynek a papír szerint első három hónapja (pontosan megjelölve tól ig dátum) próbaidő. Ez idő alatt indoklás nélkül el lehetett volna küldeni.

Ha ezen az időn túlvagyok (és ez nem lehet kérdés mert a szerződésben konkrét dátum van) és nem küldtek el, és dolgozom akkor már nem is küldhetnek el „csak úgy” vagyis indoklás nélkül?


Uis el akarnak küldeni (illetve szerintük már el is küldtek) mondván próbaidőn nem feleltem meg és nem szóltak hogy folytathatom a munkát.

De nem is kellett szólniuk hogy folytathatom akkor kellett volna szólniuk ha NEM folytathatom. Lévén volt lehetőség engem elküldeni, lett volna, nem éltek vele, most már nem is élhetnek mert lejárt a próbaidő.

Szóval én most egy mezei határozatlan nem próbaidős szerződéssel vagyok itt amelyet jogsértően akarnak felbontani? No indoklás?


2016. júl. 11. 09:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Igen, ha a próbaidő lejárt, akkor már nem küldhetnek el csak úgy. A szerződésben leírtak, és a Munkatörvénykönyvének rendelkezései vonatkoznak a szerződés megszüntetésére. Tehát ha el akarnak küldeni, akkor kell indoklás. Nyilván le van írva, hogy mikor lehet azonnali felmondással elküldeni, vagy mennyi a felmondási idő rendes felmondás esetén.

Csak a próbaidőre vonatkozik, hogy azonnal indoklás nélkül el lehet küldeni.

A próbaidő lejárta után nem kell szólni, hogy na most járt le a próbaidő :)

2016. júl. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
8%
Azt gondolom, a probaido lejarta utan ala kell irnod a "rendes" szerzodest.
2016. júl. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%

2: dehogy kell.

A szerződést már aláírta, abban van leírva, hogy mennyi a próbaidő. Ha az lejárt, akkor nincs semmi további tennivaló.

Jesszus, ti még sose dolgoztatok? :)

2016. júl. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

"Azt gondolom, a probaido lejarta utan ala kell irnod a "rendes" szerzodest."


nem, nem kell.

A szerződés első 3 hónapja próbaidő, mely alatt felbontható "csak úgy" is, mely idő után ha nem bontják fel átvált "sima" szerződésbe minden külön papír és cécó nélkül.

Nem kell új papír, nem kell aláírás semmi se kell.

Ha a cég nem szól a próbaidő alatt hogy "ennyi volt" akkor utána már nem is szólhat, csak jelentősen nehezebben (indoklás + felm idő).

2016. júl. 11. 10:14
 5/13 A kérdező kommentje:

Szóval röviden: át akarnak vágni hülyének akarnak nézni.

Ennyi lenne a magyarázat?


Mert azt hogy ők se ismerik a jogi szabályozást fel se tételezem . Ismerik azok csak szarnak rá gondolják én úgyse tudom.

2016. júl. 11. 10:15
 6/13 anonim ***** válasza:

Persze hogy ismerik. Csak hülyét akarnak belőled csinálni. Valaki elfelejtett időben szólni neked, hogy nem akarnak tovább foglalkoztatni, így most próbálják helyrepofozni a dolgokat.


[link]


Ha nem tudsz velük boldogulni, a fenti linken levőkkel vedd fel a kapcsolatot, ők segítenek.

2016. júl. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha a szerződéset a fent leírtak szerint szól, akkor nem rakhatnak ki következmény nélkül.

Igen, ha megkérdezik ki mondta, hogy gyere dolgozni, akkor kérdezz vissza, hogy ki mondta, hogy ne?


Egyébként nekem fél éves próbaidőm volt és a vége felé pedzegették, hogy szeretnének "megtartani", illetve le is ültettek később, hogy mire számítsak a próbaidőm után.

Sok ismerőstől hallom ugyanezt. Leültetik és megbeszélik vele az utolsó napokban, hogy kívánják-e tovább foglalkoztatni, vagy sem.

Új szerződést nem kell aláírni.

Ne hagyd magad!

2016. júl. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Már vége. Kitettek. Mondtam ha + 1 hónapot perkálnak nekem kp-ben nem viszem az ügyet bíróságra.

Perkáltak. Mentem.

2016. júl. 12. 19:03
 9/13 anonim ***** válasza:

Ezek szerint tudták, hogy ők a sárosak.

Így most van munkavégzési kötelezettség nélkül egy hónap kifizetett munkaidőd, ez alatt kell találnod valami újat, és akkor még pénzednél leszel.

Hajrá, összeköttetéseket bekapcsolni, a várost, a net-et végig járni, füleket hallóra állítani.

Majd írd meg, ha van valami új.

2016. júl. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

"gy hónap kifizetett munkaidőd"


Nem egy kettő!

Kifizették a teljes júliust pedig össz 3 napot voltam benn és a teljes augusztust már előre ami azért "érdekes" mert a végső soron közös megegyezéssel megírt felbontáson meg júl vége az utolsó munkanap

Marhára be lettek szarva a bíróságtól.

2016. júl. 13. 09:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!