Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vannak rajtam kívül még...

Vannak rajtam kívül még olyanok akik 25 éves koruk után sem tudták, hogy miben/mit szeretnének dolgozni/csinálni?

Figyelt kérdés

Én már 28 éves vagyok, túl vagyok egy mérnöki diplomán, amit szerettem volna megszerezni, viszont most, hogy ebben a szakmában dolgozom, úgy érzem, hogy nem ez az igazi.

Az érdekelne, hogy mások is vannak/voltak e ilyen helyzetben és ha igen akkor mit tettek vagy nem tettek, hogy változzon a helyzetük. Valamint hogy valaki megtalálta e az álom munkáját/végzettségét a 30-on túl is?



2016. júl. 13. 12:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%
Ez engem is érdekelne. Ráadásul túl sok pénzem sincs képzésekre, tehát a komolyabb egyetemek kilőve.
2016. júl. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%
Vannak hát. Én se tudom mit kezdjek magammal, hiába több diplomám van, egyik szakma sem tesz boldoggá. Csak vagyok, eltelnek a napok, dolgozom persze. De én nem is tudom, hogy mi lenne az álom munkám. Szerintem olyanom nincs is.
2016. júl. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
31%

Egy mèrnöki diploma megszerzèse 25 èves korban (msc?) ès nem tudod ,mit kezdj vele, miközben mindenhol mèrnökhiàny van. Èrdekes. Szakmàban 2-3 èv munka utàn lesz annyid, hogy egy ùjjabb BSC-re befizethess ès ne kelljen mellette dolgoznod. De azt inkàbb előre talàld ki, hogy mit akarsz csinàlni, csak utàna tanulj.

Elèg èleterőben gyenge, depressziòsan hangzik, amit ìrtàl. Nincs gondod lelkileg, amit èredemes lenne kezeltetni?

2016. júl. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
69%
Szereztem én is egy mérnöki diplomát. amit még a régi rendszerben kezdtem el amikor még az volt a szokás az országban hogy szinte mindenki alkalmazottként keresi a kenyerét. Közben jött a rendszerváltás, majd a diploma után egyre világosabb lett hogy soha nem lesz az alkalmazotti pálya az én világom mert úgy nem vagyok szabad, amiben dolgozom az nem az enyém és abban a kizárólagos főnök sem én vagyok. A munkahelyemen úgy mondtam fel hogy valójában nem is tudtam hogy majd miből fogok megélni a nagy szabadságomban. Mivel szilárdan elhatároztam hogy soha többé nem leszek alkalmazott. Először egy saját fejlesztésű elektronikai cikket kezdtem otthon gyártani. Na ez már mosolyt varázsolt az arcomra és persze egy kis pocakot a hasamra, mivel anyagilag is "zsírosabb" volt. Aztán eszembe jutott hogy az idős szüleimnek virágzó háztáji gazdasága volt még a régi rendszerben, meg némi földet is visszakaptak. Ez mégnagyobb önállóságot és szabadságot biztosított. Jelenleg egy másik találmányomon dolgozom. Számomra a sikert az hozta meg hogy ki kellett rúgnom az életemből minden olyan tényezőt ami a szabadságomat és időmet korlátozta, ami miatt nem a magam ura lehettem. És ha netán valami apró nehézség adódott az életemben, akkor fel kellett tennem a kérdést magamnak hogy ki pofázik vagy avatkozik bele megint bele az életembe. Mert a nehézségek oka mindig mások élősködése volt. És ha megtaláltam akkor szintén kirúgásra került életemből minden "vámpír" és onnantól ismét arany életem lett.
2016. júl. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
52%
Van, én is 28 leszek és fogalmam nincs mit szeretnék.. több szakmát csináltam, aztán ahogy vége lett a lelkesedésem is elfogyott. Főleg mikor szakmunkásként ajánlottak bruttó 130e-et. Érdekes, hogy a betanított szalagmunkáért is adnak 150e-et, 3-4 műszakra meg még többet. Bár a biorobot életből elég volt, hányingerem van tőle.
2016. júl. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
37%
Lehet a boldogságot nem a munkában kellene keresni?
2016. júl. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ezzel én is így vagyok. Szeretem a munkámat, de talán mégsem szeretném ezt csinálni életem végéig. Mégcsak másfél éve dolgozok, én arra fordítom a felesleges energiáimat, hogy azon gondolkodok mi tenne boldoggá, mivel is kellene foglalkoznom, amiben örömömet lelem.
2016. júl. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 MZ.per.X ***** válasza:
76%

"Lehet a boldogságot nem a munkában kellene keresni?"


Szerintem meg pont hogy a munkában kell, tekintve hogy az ember az élete nagy részét abban tölti el, és nincs rosszabb annál, mint hazamenni és azt érezni hogy kidobsz minden nap 8-10 órát az ablakon. Az is sokat segít, hogy nem frusztráltan, életuntan megy valaki haza.

2016. júl. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 MZ.per.X ***** válasza:

Ráadásul a mérnöki diploma sem jelent semmit, attól még lehetsz alkalmazott nettó 120-150 ezrekért, az meg Pesti viszonylatban az éppen megélsz kategória.


Nekem is ez okozta a válságot, nehéz mérnöki szak, és rájöttem hogy nem is érdekel. Most meg amit csinálok, zt szeretem is, érdekel is, és még jól is fizet viszonylag, az sem utolsó szempont.

2016. júl. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
50%
#8: ha CSAK abban leled örömöd, az nem jó. Máshol is kell keresni örömforrásokat.
2016. júl. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!