Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vannak rajtam kívül még...

Vannak rajtam kívül még olyanok akik 25 éves koruk után sem tudták, hogy miben/mit szeretnének dolgozni/csinálni?

Figyelt kérdés

Én már 28 éves vagyok, túl vagyok egy mérnöki diplomán, amit szerettem volna megszerezni, viszont most, hogy ebben a szakmában dolgozom, úgy érzem, hogy nem ez az igazi.

Az érdekelne, hogy mások is vannak/voltak e ilyen helyzetben és ha igen akkor mit tettek vagy nem tettek, hogy változzon a helyzetük. Valamint hogy valaki megtalálta e az álom munkáját/végzettségét a 30-on túl is?



2016. júl. 13. 12:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Neked mi az állom munka?
2016. júl. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Előttem válaszoló!


Épp ezt szeretném kideríteni. Azért tettem fel a kérdést, hogy mások, hogy találták meg. Vagy hogy egyáltalán létezik e olyan, hogy valaki később megtalálja?

Sokat gondolkozom azon én is, hogy mi lenne az ami nekem tetszene, amit tudnék és szeretnék egy életen át csinálni. Sajnos még nem jöttem rá mi lenne az. :/

2016. júl. 14. 11:14
 13/17 MZ.per.X ***** válasza:
Senki nem mondta hogy csak a munkának kell az egyetlen örömforrásnak lennie, azért ne keverjük a szezont a fazonnal. De elég nagy részben beleszámít az ember alap hangulatába.
2016. júl. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
30 vagyok. Én annyira nem mutattam érdeklődést semmilyen irányba, hogy kitartasom sem volt egy komolyabb végzettség megszerzéséhez. Néztek rám, mint egy lusta(ez kicsit igaz) semmirekellőre, hogy csak vagyok a kis világomban a mobiljaimmal, nem viszem semmire. Aztán véletlenül jött egy munka, mobilokkal kapcsolatos. Baromi jól keresek, imádom és értek is hozzá. Javaslom nezd meg az életed, mivel töltesz sok időt, mit szeretsz csinálni es biztosan fogsz valamit találni amit szeretsz. Az a baj, hogy mindenki közgazdász szeretne lenni meg diplomás bármi. Aztán boldogtalan középszerű emberként éli le az életét. Csak azert mert a tarsadalom csak azt ismeri el, akinek valami szellemi munkája van diplomával. Ahelyett, hogy sikeres szakembere lenne valaminek, amihez ért és amiben nem kinlodaskent éli meg életének 60%-át, amit munkában tölt.
2016. aug. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Én 25 éves vagyok, most fogok diplomázni télen, de fogalmam sincs utána mihez kezdek, amit tanultam nem érdekel már, nem szívesen dolgoznék ebben, és anyagilag sem érné meg, keveset fizetnek, ahhoz képet nehéz munka, de most már befejezem az egyetemet, ha eddig kihúztam... Én azt mondanám nyelveket érdemes tanulni, az szinte mindenhol pozitívan nyom a latba, bármilyen szellemi munkára jelentkeznél is, ha meg külföldi terveid vannak akkor a fizikai munka esetén is jól jöhet a nyelv.


ÉS hogy konkrétan milyen munkát csinálj? hát szerintem ennek eldöntéséhez először is vizsgáld meg magad kicsit. Mi a hobbid? Milyen témák érdekelnek, aztán ha ez megvan gondolkodj el azon hogy ezek a dolgok milyen munkához kapcsolhatóak, tudnál e esetleg valami olyasmit dolgozni aminek köze az érdeklődési körödhöz.

2016. szept. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Izabella220 válasza:
Attòl függ milyen háttèr mellett gondolkodsz mert ha csak magadra szàmíthatsz akkor szèp lassan lemondasz az álmaidròl ès elválalsz egy munkát ha egyáltalán találsz csakhogy gondoskodni tudj magadròl,igen ez a valò világ az emberek közel 80% nem szereti a munkáját de összetesziva kèt kezèt hogy dolgozhat ezèrt hányadèk ez a vilàg
2016. szept. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Én most tervezem, hogy elvégzek mégegy szakmát. Iszonyú motiválatlan lettem az utolsó munkaadómnál.

Igazából amit akarok, az egy nem túl stresszes, lassú embereknek is jó, nem túl vendégseggétnyalós, max 2műszakos vmi :D

2016. szept. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!