Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hagyjam ott a munkahelyem ha...

Hagyjam ott a munkahelyem ha nem érzem jól magam mondta a karriertanácsadó-de az átlag dolgozó megengedheti magának ezt a luxust? Vagy örüljön hogy talált egyáltalán melót?

Figyelt kérdés

Hallgatom a rádiót egy karriertanácsadó pofázik. 10 m-el lebeg a föld felett rózsaszín cukorfelhőben szerintem.

Szóval amit pofázik: tegyük fel magunknak a kérdést-jól érezzük magunkat itt? Szeretünk bejárni? örömmel töltenek el a feladatok? Itt szeretnénk lenni évek múlva is? Jól kijövünk a kollegákkal? Szakmailag felkészültnek, emberileg kiválónak tartjuk a vezetőnket?

Ha bármelyik kérdésre nem a válasz mondjunk fel. Keressünk mást.


Ez hol él vajon? vajon egy átlag mezei dolgozó megengedheti magának hogy ilyenek miatt felmondjon?

Nézzük az én esetem. Utálom a melóm. Bejárni? gyomorgörcs. Hányinger. Örömmel töltenek el a feladatok? Nem is válaszolok, a hátam közepére az egész. Kollegák? Le se köpném őket többynire. A főnök? Lámpavasra legszívesebben.

Na most menjek el? Minek? Hogy egy másik helyen még rosszabb legyen? Már ha találok mást egyáltalán. Több helyről jöttem el mondván ennél csak találok jobbat. Még rosszabb lett. Már ha volt melóm és nem hónapokig mérgezett egérként rohangáltam.

Hol él aki ilyeneket pofázik? Vajon 10ből hány dolgozó érzi magát JÓL a munkahelyén? és hány olyan van mint én aki azért van ott ahol mert valamiből élni kell? És utálja de hát ez van más nincs. keresni persze lehet találni nem feltétlen.


vajon melyik kategóriából van több? belőlem vagy a másikból?


2016. júl. 18. 12:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

hát nem tudom, én elég jól érzem magam, meg szerintem a többiek is...

ha rossz lenne váltanék...

mondjuk nekem egyszerűbb, mert informatikus vagyok...


keresd a lehetőségeket, egyszer csak találsz valami jobbat, ne nyugodj bele a mostani helyzetbe...


ismerek olyat akinek jól ment, utána biztonsági őr lett és éjszakai őrként rengeteget tanult és lerakott még 2 szakmát és újra elindult felfele...sokan még lépni se mernek...azok meg is érdemlik, hogy kihasználják őket és szenvedjenek...ha nem tesznek azért, hogy jobb legyen...


23F

2016. júl. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Én gyűlölöm a munkámat, gusztustalan, amit csinálnom kell, rendszeresen szoktam hányni munkahelyen, mert nem bírja a gyomrom és az idegeim se. Viszont a kollégáim többségét szeretem, és a főnökeim is jó fejek. Más munkahelyben lehet, hogy még ennyi jó se lenne. Úgyhogy csak akkor váltok, ha sikerül abban a szakmában elindulnom, amit gyerekorom óta szeretnék csinálni.
2016. júl. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

A karriertanácsadó egy nőknek kifejleszett hab munka.

Tényleg irritáló ahogy fontosnak érzik magukat, mutatják, hogy ők csak a csúcsmenedzserek és legprofibb szakemberek köreiben mozognak. Csak mosolyogni lehet a butaságukon ahogy bele tudják élni magukat a szerepbe. Természetes, hogy nem kell abból kiindulni amit előadnak.

A te problémádat nem fogják megoldani meg senki más sem.

Egy életed van, te döntöd el mivel töltöd. Kivéve ha már rabszolgasorba hajtottad a fejed (család, hitel). Onnét már nehéz kilépni főleg ha piacképes tudásod sincs.

De ha még nem akkor bármit lehet.

2016. júl. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Én valahogy úgy voltam vele mindig is, hogy ha már eltöltöm valahol a napom több, mint harmadát, akkor igenis érezzem jól magam.. Nem mondom, hogy nem voltam rossz munkahelyeim (hol a főnök, hol a fizetés, hol a kollégák, hol mind), de soha engedtem meg magamnak azt, hogy ebbe beletörődjek, azzal csak magam verem a szöget a koporsómba.


"Na most menjek el? Minek? Hogy egy másik helyen még rosszabb legyen? Már ha találok mást egyáltalán." Pont ez a hozzáállás hiányzott belőlem mindig is. Nem mindig váltottam jól, tény, de az sem volt a világ vége és csak átmeneti volt, közben képeztem magam, nyelvet tanultam, addig kerestem mást szabadidőmben, amíg nem találtam, még ha hónapokba is telt.


Vannak persze néha napok, amikor a hátam közepére sem kívánom az egészet, de ha minden nap úgy kellene bemennem, mintha foghúzásra mennék, nem tűrném el sokáig.

2016. júl. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Egyáltalán miért vállal valaki olyan munkát amit nem szeret? Teljesen igaza van, olyan pályát kell választani ahova örömmel mész be.


ha ennyire rosszul állsz akkor járj el tanfolyamra, képzed magad,majd adj be több helyre önéletrajzot. Addig maradj ott, amíg nincs jobb.


Ne nyafogj, nincs lehetetlen csak tehetetlen.

2016. júl. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Sajnos az itteniek se különböznek a karriertanácsadótól. Föld felett 10m-el lebegnek.

Képezd magad tanfolyam: minek? Leszakad a fiók, van benne 14 (!!) OKJ-s papír, emelt szintű is. Egyik se ér szart se. A többsége eleve semmit se ér, ahova meg hívnának ott meg az a kérdésük: mennyi szakmai tapasztalata van? Mert hogy van egy papír az nagyon szép és mennyi tényleges munkatapasztalat van mögötte? Választ sejtitek. semennyi.

És ne tegyük fel a kérdést minek tettem le őket. Pont ezért amit itt is tanácsolnak mert azt hittem ha tanulok és képzem magam lesz értelme. csak kellek valahova 14 szakmával… sehova. Sorra droidnak. oda, ahova 8 elemi is elég.

és ugye így lassan 50 felé már a korom is bőven elég hogy szarba se nézzenek. be se hívnak.


A másik meg amit utálok, ez a tanács: csak lesz jobb, keress. lehet hogy hónapok… nem engedhetek meg magamnak több hónapos kihagyást. Nincs rá pénz. Nem megy. ha nem találok 1-2 hónap alatt melót akkor annyi.

És nincs pénz már újabb tanfolyamra képzésre se. Még ha mennék is.


és így el is magyaráztam miért vagyok ott ahol. Utálom mint a szart, de egyedül ez a hely választ el engem a híd alatti hajléktalan állapottól.



és ez meg külön a bicskaniytogatás.

Miért vállal valaki oylat amit nem szeret?

MERT VALAMIBŐL ÉLNI KELL. azért. És ha más nincs akkor vállalja azt amit nem szeret.

2016. júl. 18. 12:44
 7/22 anonim ***** válasza:

Én megtettem. Utáltam a melómat, és szerintem ez látszott is.

Mindenkinek jobb így, nekem is, főnöknek is, mindenkinek.


Volt erre egy felmérés, itt a GYK-n, különböző osztályzatokkal kellett a munkahelyet értékelni, fizetés, megbecsülés, meló szeretet és volt még egy. Hát siralmas eredmények születtek.


Tudod van egy mondás, aki nem mer, nem nyer. Én is megengedhettem magamnak, te is megteheted.:)

2016. júl. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

#6

Hát ez tényleg reménytelen. Szóval aki ide írt neked választ is mind hülye, te tudod a tutit de mégsem vagy elégedett azzal amit csinálsz.

Neked egy ívócimbora kéne aki hasonló lúzer, megért téged és együtt el dünnyögnétek, hogy milyen szar ez a világ.

2016. júl. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Utolsó, na és aki abszolút nullát tud félretenni a minimálbéréből, pedig mindenen spórol, és nincs anyuka-apuka, aki befogadja, amíg nem talál másik munkát, az mégis hogy az istenbe engedhetné meg magának, hogy felmondjon és hónapokig munkanélküli legyen? Egyszer próbálja meg, és mehet a híd alá lakni, onnantól pedig már senki nem veszi fel sehova dolgozni, hiszen hajléktalan... Hajléktalant meg szerintem te se alkalmaznál.
2016. júl. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Nem azonnal kell felmondani, ezt nem mondta senki...de ha tudom, hogy szar helyen vagyok, akkor letelik a prbaidő, és eljárogatok interjúkra...
2016. júl. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!