Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit feltételez egy cégről a...

Mit feltételez egy cégről a heti fizetés? Azt hogy olyan a munkaerő fluktuáció hogy nem éri meg havi fizetést adni mert egy átlag dolgozó egy hónapot se tölt ott?

Figyelt kérdés
2015. nov. 21. 14:42
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:

Adósságbehajtó cég követeléskezelői munkakör. Fizetés nettó 90, de heti fizetés van. Nem heti 90 nyilván , hanem hetente kapom a 90/4-et.


Vajon lehet erre más magyarázat mint az hogy olyan szar a meló főleg ennyiért szarért húgyért hogy az emberek egymás után pattannak meg és még az is csoda ha valaki egy hónapot kihúz ott? Így a cég saját elszámolását könnyítendő heti fizut ad, így nem kell számolgatni hogy a pl 2,5 hetet dolgozó mennyit kapjon és mikor, mint ha havi fizu lenne.

2015. nov. 21. 14:43
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

"így nem kell számolgatni hogy a pl 2,5 hetet dolgozó"


Csak szamolgatni kell a fel het miatt, nem?

2015. nov. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

???


fel het miatt, nem?


Szted azt fizetik? Teljes hetet fizetnek. Ha dolgozol 2 hét 4 napot = 2 hét. A négy napért meg mehetsz panaszra az atyaúristenhez is.

2015. nov. 21. 14:59
 4/29 anonim ***** válasza:
72%
Es havi ber eseten szerinted csak a teljes honapot fizetnik?
2015. nov. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Normális helyen nem.

De voltam már olyan helyen próbaidős ahol majdnem egy hónapot melóztam és egy fillért se kaptam mondván hogy "nem teljes hónapot voltam".

Mehettem volna jogászhoz de a próbaidős munka minimálbéres töredék pénze miatt (még annyi se járt volna mint egy minimálbér) minek mentem volna. El se vállalta volna senki több a leves mint a hús.

Lenyeltem, ennyi.

2015. nov. 21. 15:16
 6/29 A kérdező kommentje:
Mellesleg ez az ikszedik hozzászólás de a kérdésről még szó se esett.
2015. nov. 21. 15:17
 7/29 anonim ***** válasza:
79%
A havibér minden hónap végén jár, és aszerint fix összeg, a hetibér az időbér egy típusa, ami hetente, általában 5 hétköznaponként jár (pl ünnep, nem számít havibér esetén időbér esetén igen)
2015. nov. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
74%

ha van munkaszerződés és be vagy jelentve, a 4 napot is ki kell fizetnie, különben csúnyán megütheti a bokáját.


a nettó 90-et ne nevezzük már szanak-hugynak, mégis mit vársz?

irodai munkarend, egész nap ülsz egy helyben, semmi különlegeset nem kell csinálnod. nem kell hétvégén menned, nem kell műszakba járnod.

ülsz a melegben egy számítógép előtt, és beszélsz, semmi egyéb.

és nem is kell hozzá semmi különleges végzettség, egy érettségivel bárki megcsinálja. felhívod a megadott számot, leegyezteted az adatokat, és közlöd, hogy mennyi elmaradása van. ez egyenlő a telefonos ügyfélszolgálatossal, sok esetben ugyanezt teszik, csak mellette még egy csomó mindent kell tudniuk. neked nem kell szakmai kérdésekre válaszolnod. a betanítás akár 1 óra alatt megtörténhet, utána képes vagy az önálóó munkavégzésre. azért ez sok mindent elárul. mégis mit vársz egy betanított munkáért? diplomás bért?


eszembe nem jutna azt feltételezni, hogy azért van heti bérfizetés, mert nagy a fluktuáció. mit nyernének vele? nem kell kevesebbet dolgozni a bérszámfejtéssel. sőt, sokkal többet!

ráérne havonta 1x bért számfejteni, ehelyett megteszi havonta 4x - 5x. ez egész pontosan 4x-5x annyi munka.

ha te hó közben kilépsz, akkor édesmindegy, hogy 15-én számolja ki a fizetésed, vagy 30-án.


nem is kell ennyire véresen komolyan venni. lehet, hogy csak újítani akart a tulaj. más országokban, ahol fejlettebb a gazdaság, 2 hetente van fizetés. sokkal jobb így, könnyebb beosztani. a költségeid kifizetése után nem 5-5 hétig kell megélned az adott pénzből. mert olyankor előfordul, hogy hó elején túlköltekezel, mindent megveszel, hó végén meg száraz kenyérre se jut. ezt hivatott kiiktatni a gyakoribb bérfizetés. lehet, hogy a főnököd dolgozott már külföldön, és jó tapasztalata van. őszintén szólva én örülnék neki, engem motiválna, ha hetente vagy 2 hetente kapnék fizetést. könnyebb lenne beozstan. a költséeim fixek, csak annyi változna, hogy hó elején nem egy napon utalom eé a villanyszámlát, a vizet, a fűtés, a netet, stb, hanem hetente. nem kerülne semmibe, hisz az utalás ingyenes a legtöbb helyen, de a csekkes befizetésed sem kerül többe, ha 5.-e helyett 17.-én állsz sorban a postán.

2015. nov. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ hány órát dolgozol, még az egyszerűsített foglalkoztatást sem tartanám kizártnak ez esetben, ami akár naponta is fizethet.
2015. nov. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

De azért érdekes hogy folyamatosan megállás nélkül futtatja a cég az állshirdetését és ha felhívod mindig van felvétel...

Vagyis akár azonnal kezdhetnél mégse nagyon kapkodnak értük az álláskeresők.

Szóval enkem úgy tűnik ha fel is vesznek vkit az a valaki hamar ott is hagyja őket.

Ja és nettó 90 az nem fizetés. Az a "szarért húgyért" kategória. A fizetés az amiből meg lehet élni. Ebből nem lehet.

2015. nov. 21. 17:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!