Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy fiatal zéró tapasztalat...

Ha egy fiatal zéró tapasztalatú munkavállalónak a cég 1,5x annyit fizet mint egy 20 éve ott levőnek az a régi dolgozó lenézése megvetése? Mert ő már úgyse megy sehova?

Figyelt kérdés

Ha cégnél az a szitu hogy (kvalifikált mérnöki/pénzügyes munkákra gondoljunk) fiatal frissen végzett zéró valós tapasztalatú dolgozókat vesz fel a cég 1,5x annyi KEZDŐ(csak kezdő!) fizuval mint egy 20 éve ott dolgozó keres-akkor az a régi dolgozó semmibe vevése lenézése?

Megmondom hogy értem.

Ugyanis több régi motoros jelezte a főnöknek marha rossz néven veszik hogy ők sok éve (akár 10-20 is) itt vannak kenik vágják a témát és nem keresnek annyit mint amennyit kezdőfizuként egy friss diplomás kap. Ezek az újak egyedül szarni se tudnak gyakorlati tudásuk zéró hiába van papírjuk a valós melóban egyelőre semmit se érnek.

A főnök meg azt válaszolta és ezzel csak olajat tett a tűzre hogy muszáj a fiatalnak jó fizut adni csak így lehet megfogni mert különben az a fiatal elmegy/ide se jön.


És azóta ezen agyalok. Hogy ezzel azt mondja hogy én a 40 feletti lassan 20 éve a pályán levő ember már leírt alak vagyok. Hogy hiába hatalmas gyakorlati tudás hiába bízzák rám a legnehezebb melókat hiába ha baj van akkor hozzám szaladnak mert „ő biztos tudja” de akkor is-én már csak egy öreg vagyok akivel kb bármit lehet csinálni az már úgyse megy el. Annak nem kell jó fizut adni nálam már nem szempont hogy meg kell engem tartani mert én már úgyse megyek sehova.

Nme érdeke a cégnek hogy a kegyeimet keresse mert én itt vagyok ezer éve gondolják itt leszek én még ezer év múlva is. Velem és a hozzám hasonló korúakkal meg lehet tenni hogy éves prémiumba be se vesznek (de azért a legnehezebb melókat mi visszük) mert minek. Engem már nem kell motiválni. Én már vagyok el se megyek… gondolják.

De a fiatalnak kell a prémium. Igaz semmit se tett érte amit csinált azt is szarul de muszáj a valagát fényesre nyalni hogy el ne menjen. Mert a mostani fiatalból lesz a jövő „nagy dolgozója”.

Csak addig itt kell tartani valahogy.

Csak egy rövid sztori: áprilisban jött dolgozó igénye a nyári szabi terén előbbre való mint az én érdekem aki tizenéve itt vagyok. velem meg merik tenni hogy nem adnak szabit amikorra kérem. A fiatallal nem merik. Mert megsértődik elmegy és jaj mi lesz akkor…


Ez az egész az én korosztályom megvetése lenézése leírása?


2016. júl. 20. 17:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló végzettségetek van? Akik magasabb iskolai végzettséggel rendelkeznek, azoknak nagyobb fizetést kell adni. Ha nektek nincsen diplomátok, a friss diplomásnak pedig van, akkor sajnos akármilyen jó munkatapasztalatotok van, sokszor kivételben fognak részesülni azok, akiknek van diplomájuk.
2016. júl. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

"Hasonló végzettségetek van? "


A végzettség azonos/hasonló sok esetben nem alacsonyabb hanem még magasabb is.

nekem pl az ezer éve megszerzett diplomám mellé azóta van kettő másik.

És az ezer kiegészítő tanfolyamot kredites képzést nem számoljuk.

És akkor még a 20 éves szakmai múltat nem számoljuk.

eredmény? sokkal kevesebb fizu mitn egy nálam alacsonyabb végzettségű zéró tapasztalatú friss embernek-.

Ja és ha azt mondnaád akkor el kell innen menni: másjol is ez van.

Fel se vennének. Hány éves? 41 múlt? na köszönjük.


Az meg baromsgá hogy ha magasab végzettsége van muszáj neki többet adni.

Baromság.

Ez nem állami szféra nem bértábla.

Annyit ad a cég amit akar (ill amennyiért talál embert)

2016. júl. 20. 17:20
 3/16 anonim ***** válasza:
Ha nem kéne többet adni magasabb végzettségért, akkor kérlek magyarázd meg azt az érdekes jelenséget, hogy sok diplomás miért munkanélküli, illetve hogy miért kell jó sok több diplomás embernek letagadnia 1-2 diplomáját azért, hogy munkát kapjon? Vagy nem hallottál még ilyenről Magyarországon?:)
2016. júl. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki tudja, hogy cégen belül csak megrekedhet.

Ha több pénz kell, el kell menned máshova. Ez 1000 éve így megy.

2016. júl. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

"Annyit ad a cég amit akar (ill amennyiért talál embert)"

Meg is válaszoltad a saját kérdésed. Ennyire egyszerű. Minek fizetne neked többet, mikor tudja, hogy úgyse mész el? Mikor fogják már fel az emberek, hogy a cégek/vállalkozások nem szeretetszolgálatok?

2016. júl. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

"kkor kérlek magyarázd meg azt az érdekes jelenséget, hogy sok diplomás miért munkanélküli, illetve hogy miért kell jó sok több diplomás embernek letagadnia 1-2 diplomáját azért, "


Azért mert azok a diplomák semmire se jó hulladék bölcsész szarok. WC papír ezért kell letagadni ezért nem kapnak vele állást.


Kommunikáció társadalmi kapcsolatok etika szabad bölcsészet és hasonló semmi szarok. Na ezért.


és tartom. egy versenyszférás cégnél nem úgy megy hogy diploma = magasabb bér. Egy nagy szart.

Tudás kell és az is akkor érdekes csak ha fiatalsággal párosul. 40 felett egy mai cégnél zombi vagy egy vénember.

2016. júl. 20. 18:05
 7/16 A kérdező kommentje:

" cégen belül csak megrekedhet. "


Ühüm. Én azért céges előmenetelről ranglétráról is hallottam ám.

2016. júl. 20. 18:06
 8/16 A kérdező kommentje:

"mikor tudja, hogy úgyse mész el?"



Na azért volt kollegám is akiről ezt hitték aztán idén januárban visszajött a szabiról és beadta a felmondást.

Aztán ment a rinyálás hogy "pont most egy nagy projektben vagyunk.... és ki viszi majd a projektet"

Ő meg vállat vont és leszarta.

Jól tette.


Szóval erre hogy "úgye megy el" erre se lehet mérget venni.

2016. júl. 20. 18:13
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Most tulajdonképpen mit akarsz? Nem tetszik a hely ahol dolgozol? Mondj fel, ne rinyálj. Ez hogy 40 felett megáll az élet nem igaz. Abban az esetben persze, ha tényleg van piacképes tudásod, és nem csak unalmadban írogatsz itt ki kamu kérdéseket.
2016. júl. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én több indokot látok, bár azt leszögezném, hogy én sem tartom fairnek.

Anno amikor felvettek valószínűleg nem lehetett neked sem panaszod a pénzre, hiszen elfogadtad az állást. A hiba ott leledzik, hogy az emberek beragadnak ebbe a bérbe, ennyiért viszont jelenleg már nem találnak új embert. Érthető, hogyha emberhiány van, akkor annyit ajánlanak, amennyiért hajlandóak szóba állni egyáltalán a céggel.


Én fiatal mérnök vagyok. Engem is nagyon sokáig támadtak ezzel és iszonyatosan rosszul esett, főleg azért mert nem én tehetek arról, hogy ennyi pénzzel kerültem a munkahelyemre, még is engem ítéltek el. Őszintén. Te mondanád egy ajánlatra, hogy "nem, nekem adjatok egy 100-assal kevesebbet"?


Én sajnálom a korosztályodat, éppen azért amit mondasz. 30 beosztottam van, hatalmas feszültséget okoz, ha bekerül egy újonc a csapatba, akit több fizetésért vettünk fel. Megértem, de ez egy olyan patt helyzet, amire nehéz mit mondani (nem is az én szintem ezekre érdemben reagálni).


Nem kell a hátsómat fényesre nyalni, sőt... nem attól fogok előrébb jutni, hogy mindig vörös szőnyeget terítenek elém és söprögetnek utánam. Igenis le kell ülnöm a tapasztaltabb mellé, kérdeznem kell, tanulnom kell és olykor megérdemlem, ha nyakon vágnak a hibáim miatt. Lehet, hogy összezuhanok tőle, de felállok és megyek tovább.


Nálunk általában két opció van, ha embert keresünk. Idősebb tagot veszünk fel, aki mondok valamit kér 500 bruttót, de legalább konyít valamit a szakmához, vagy fiatalt veszünk fel, aki csak 280 bruttót kér, de be kell tanítani. Az a szomorúbb helyzet, hogy mondjuk a régi motorosok 180 bruttó körül kapnak.

A fiatalt azért szeretik nálunk, mert agilisek, jobban belelkesednek, formálhatók, nincsenek beidegződések, mindezek mellett pedig kevesebbet kell nekik fizetni.


Nem megvetés, vagy lenézés lehet ez, egyszerűen csak követhetetlen lenne, hogy akárhányszor felvesznek valakit hasonló beosztásba jobb fizetéssel, mindenkinek dobnának rá valamennyit a fizujára. Megjegyzem, szerintem szánalmas a bérek ilyen szintű lemaradása. Ha évente emelnék annyival mindenki fizetését, hogy ne keletkezzenek ilyen különbségek ugyanazon beosztásokban, akkor sokkal kevesebb lenne a bérfeszkó egy cégnél.


Azt is hozzáteszem, hogy a mi cégünknél van olyan, aki háromszor mondott fel emiatt, még is nálunk van még, mert inkább fizetésemelést ajánlottak neki, csak ne menjen el. Nos... nálunk így lehet feljebb lépni a "bérlétrán".

2016. júl. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!