Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csináljak egy ilyen...

Mit csináljak egy ilyen főnökkel, és kollégával? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Egy multinál dolgozom. A csoport vezetőm kicsit butuska fajta de azaz ember aki szereti előadni magát,hogy milyen okost,stb. Közbe minden alá tartozó személy a háta mögött kiröhögi.Nem egy adonisz,meg a pálinkafőzésen kívül,meg pl házkörüli munkákon kívül,nem nagyon van máshoz esze. Sokszor még a saját feladatkörébe tartozó,dolgokat sem tudja normálisan,hanem egy másik csoport vezető javítja ki.

A másik kollégám,ő velem egy beosztásban van.Róla azt kell tudni,hogy egy magasabb pozícióban volt.De önhibájából,lebukott.Ő is szereti az eszét játszani,mind a ketten próbálnak a melóhelyen udvarolgatni,de ha már valaki rájuk mosolyog,látszik,hogy akkor önbizalom tölti el őket,mintha elmenne velük wellness hétvégézni és lenne ott 1-2 az adott hölgyeménnyel.Meg ez a kollégám azzal ált elő,hogy ő eddig felnevelte a lányát aki msot 18,és emgy külföldre,meghogy ő már nem akar gyereket,mert mikor fogja ő akkor kiélni magát?Itt majdnem a képébe röhögtem,meg mondtam volna,hogy akkor minek vállaltál gyereket ha élni akarsz te idióta? Csopvez 45 a kollégám 43 éves. Nem egy adonisz egyik sem,de nem is ezzel van a baj. Hanem,hogy engem meg egy másik kollégámat (aki 3szoros világbajnok is bajnokságon ahol átlag emberek indultak) folyton csesztetnek,beszólogatnak,meg úgy kezelnek minket mintha hülyék lennénk. Ami engem nem zavar,csak elgondolkodom,hogy 2 ilyen embernek mire van ekkora önbizalma....Én az a fajta vagyok aki egy ideig nem szól semmit,aztán ha elszakad a cérna akkor elküldöm az adott illetőt a halálba,de akkor egyáltalán nem finomkodok. Jelenesetben pl a lebukott,lecsúszott kollégámnak lassan a képébe mondom,hogy nem én voltam alkalmatlan az előző pozicióra,ahol 1/3al több volt a fizetésem.Erre biztos ledermedne.Meg elég nagy szóváltás lenne belőle.Vagy szerintetek mi lehet a megoldás ebben az esetben? Normálisan nem lehet velük beszélni,mert csak a magukét hajtják,én meg olyan vagyok,hogy hülyékkel nem vitatkozom..Vélemények?


2016. júl. 22. 17:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Bocs, de te sem álltál elöl a sorban, amikor az észt osztogatták, a kérdésed meg a helyesírásod alapján!
2016. júl. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Bocs,de mivel mobilról gépeltem,és haladni akartam,mert így is csomó időbe tartott bepötyögni ez lett az eredménye. Amúgy meg ha nem tudsz normálisan válaszolni,akkor minek "szólalsz meg"? Kérdezett ilyen téren szerinted valaki? :)
2016. júl. 22. 18:14
 3/5 A kérdező kommentje:
Amúgy meg,ahogy nézem nem mondom,hogy nincs benne hiba,de közel sem annyi amennyinek beállítod. Remélem megvolt mára is a siker élményed,hogy beugathattál valakinek a gyk.hu-n. Ettől nagyobb örömöd ne legyen az életben. :)
2016. júl. 22. 18:16
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Katyvasz tényleg, illetve ellentétes.

Azt írtad, hogy nem érdekel, akkor milyen cérna szakadna el? Ha nem zavar akkor nincs probléma.

Ha mégis zavar akkor megnézed, hogy kitudnak-e veled tolni, vagy nem. S aszerint mérlegelsz.

2016. júl. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kérdező, most nagyon figyelj ide. A legrosszabb dolog, hogyha tűrsz, vissza nem szólsz, meg nem modnod neki az igazat/a jogosat/a magadét, de aztán hirtelen dühbe gurulsz, és akkor mindent egyszerre vissza akarsz adni neki. NEM! Ilyet nem szabad hagyni! A gyereket sem úgy neveljük, hogy hagyjuk, hogy azt csináljon, amit akar, mert "nem akarunk rászólni", meg "nincs hozzá szívünk", aztán meg ha betelik a pohár, akkor meg megverjük.. Nem, a gyereket nevelni kell, a kollégád meg csak egy átlagon aluli nagyképű tudatlan öntelt senki, semmi több, ő is csak ember, erről valamilyen formában tájékoztatni kell. Mert ha utána elküldöd ide-oda, az sokkal rosszabb, mintha előtte azért megmondtad volna már a magadét neki.


A csesztetésről meg szoktasd le! Nem, ne csak arról hogy téged/titeket ne csesztessen, hanem senkit se! Mond meg neki, hogy te is ember vagy, ahogy ő! A kollégád meg világbajnok, ő (a cseszegető) meg még a főnökösdit sem bírta, amit még egy félnótás is képes végigcsinálni.


Ez van, néha fáj, de meg kell mondanunk a magunkét, ha más miatt nem akkor azért, mert ők kierőszakolták ezt tőlünk a viselkedésükkel.


Ja, és ne feledd! Ha te nem tűröd a cseszegetést, a kibeszélést, és a bántást, akkor te se tedd ezt mással! Még akkor se, ha nem bírod! Mert ugyanolyan szar másnak, ha bántják, és bizony legtöbbször a legjobb szívűvel teszik, aki aztán biztos nem nagyképűsködne előtted, meg nem cseszegetne. A cseszegetőknek visszaadod a cseszegetést, aki meg nem cseszeget, azt hagyod. Ennyi, ez a történet.


Szépen ezt a szöveget átgondolod, meg ezt néha megbeszélheted más kollégáddal is, hogy te így vélekedsz az egészről.

2016. júl. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!