Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A felmondási idő 30 nap...

A felmondási idő 30 nap munkavállalói felmondás esetén? Évek számától függetlenül?

Figyelt kérdés

Felmondási időt munkáltatói felmondás esetén a szerződés ha nincs benne akkor az Mt szabályozza. A felmondási idő a letöltött évek függvénye, alapból 30 nap, de mondjuk 10 év után már sokkal több.


De munkavállalói felmondás esetén (nincs kollektív papír) egységesen 30 nap évektől függetlenül. 1 év után is 30 nap meg 10 év után is.



Mert fel akarok mondani és a főnök azzal fenyeget hogy (10 éve vagyok itt) tudom-e mennyi lesz a felmondási idő? Több hónap. Hát annyi lenne ha a cég mondana fel.


De mivel én mondok fel így 30 nap egy nappal se több tök8 hogy 10 éve vagyok ott. Vagy akárhány éve is lehetnék.


Stimmel?


2016. júl. 25. 18:41
 1/3 A kérdező kommentje:

Felmondási idő 2016-ban - ha a munkavállaló mond fel

A 2016-ban is hatályban lévő új Munka Törvénykönyve rendelkezései alapján ha a munkavállaló

mond fel, akkor minden esetben csupán 30 nap felmondási idő jár neki, még abban az esetben

is, ha akár több évtizedes munkaviszonya volt az adott munkahelyen.


[link]

2016. júl. 25. 18:44
 2/3 anonim ***** válasza:
Stimmel
2016. júl. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Így van. Kivéve: Ha szerződéskötéskor másban állapodtak meg, vagy kollektív szerződés többet ír elő.


Ha ilyenről szó sincs, akkor 30 naptári nap!

2016. júl. 27. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!