Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek megéri Budapesten...

Szerintetek megéri Budapesten úgy lakni hogy havi 160 ezer nettó fizetésből 40 ezer elmenne lakbérre?

Figyelt kérdés
Tehát ami maradna abból szórakozás meg egyebek.
2016. júl. 25. 20:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
30%

Na nem vartam "kegyelmet" ..... sem ertelmes valaszt egy egyelvakult embertol :)

Egyebkent a keredes az volt, hogy "megeri-e LEkoltozni Pestre?" Erre a valaszom az volt, hogy "meg fizetnenek sem mennek oda"; tehat NEM.

Oszt utana gyuttek a beszolasok, egyik bunkobb mint a masik. Amik aztan tenyleg nem a temahoz szoltak hozza.

Ja es ha statisztikai adatokat akarsz felhozni....egy szobas lakas Satoraljaujhelyen 20e (mem alberleti szoba). Mig Vancouverben havi 3000 dolcsibol, nem nagyon lehet nyaralni menni egy 4 tagu csaladnak. Szoval a statisztikad santit egy kicsit.... nem is kicsit :)mivel nem lehet osszehasonlitani kiragadott dolgokat a kornyezetukbel, tehat ugy butasag ahogy van .... illetve nincs :)

Szerintem zarjuk le ezt a temat! Nem hiszem, hogy sokaid tudunk "civilizalt" modon beszolni egymasnak :)

2016. júl. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Hát ha szerinted nem magasabb itt az életszínvonal akkor nem véletlenül vagy ott ahol. Ez nem vélemény hanem tény kérdése. Egyébként meg az egyik gyakori vidékiekkel kapcsolatos sztereotípia eléggé rád illik. Ajánlom,hogy keress fel valamilyen oktatási intézményt és/vagy magántanárt,ahol felhozzák a nyelvi készségeidet általános iskola 5. osztályos színvonalra. Üdv. Egy vidéken született (részben) magad fajták ostobasága miatt fővárosban új életet kezdő tanult emberke.
2016. júl. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
46%

Igen, ez varhato volt....


Nem ertem hogyan lehet magasnak nevezni az eletszinvonalat egy olyan orszagban, ahol a magasnak szamito (diplomat igenylo) fizetesek a nyugat europai segedmunkaset sem erik el. Es nem is kell Ausztrianal tovabb menni. Ezert is van az, hogy meglehetosen komoly kivandorlas van Otthonrol. Azt hogy ezt miert csinaljak es miert engedik, mar meg sem kiserlem neked elmagyarazni. Tudod mikor egy harom diplomas no az osztrak hegyekben takarit valami eldugott faluban ... valahogy nem hianyzik neki neki a pesti kulturalis foleny(eskedes) :)


Meg akarsz belyegezni videkinek?! Vallalom. Tipikus videki viselkedesem van?! Vallalom. (egyebkent ez nem egy fertozo, halalos betegseg) Oszt neked mi van? Te hunnan gyutte'?! Latod mar?..... bar latnad! :) bar latnad, hogy magadat utalod bennem. Azert nezel le, mert egy senki vagy es azt hiszed csak akkor kerulhetsz feljebb ha mast lenyomsz. Nem az en es magamfajtak miatt vagy te Pesten, hanem mert nem tudtal megfelelni a szulovarosodban. Tudod ha a kornyekeden mindenki hulye, akkor lehet veled van a baj. Es attol, hogy a FOVAROSBA koltoztel te nem lettel tobb :) ugyanaz vagy! Csak nagyobb lett a szad :)


Nem hiszem, hogy nyelvi kepessegeimmel baj lenne. Azert beszelek ilyen egyszeruen hogy megertsd, de ez egy lekuzdhetetlen feladatnak tunik :) Viszont ha magyarul akarsz tanitani, hat halljuk ..... en szeretek tanulni az ilyen vegtelenul bolcs emberektol mint te is :)

2016. júl. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Jó, hogy tudod, hogy én egy senki vagyok, es ahhoz is gratulálok, hogy szerinted útálom magam. Ha nem tudod felfogni, hogy úgy általában is az emberek 80%-a primitîv, önző ember, es vidéken meg magasabb ez az arany, akkor nyilván nem érted miről beszélek. Nem 1 vagy két evet éltem vidéken, hanem évtizedeket, volt idom megtapasztalni az ottani életet több aspektusból, nem a "fácsén" olvastam, hogy milyen szar ott elni. Diploma es diploma között is van különbség, nem mindegy, hogy versenyképes diplomája van az embernek nyelvvizsgával, talpraesettseggel, nyitott gondolkodással, agilitassal, vagy elvéhez valami haszontalan kommunikáció, vagy nemzetközi tanulmányok szakot es csak magolni tud, gondolkodni pedig nem. Részemről lezártnak tekintem a témát, tudod, ha sok magadfajtának engednenk, hogy elszívják az energiankat, es hogy elszalljon az emberekbe vetett hitünk, tonkremennenk. Élvezd ki a vidéki életet, csak kérlek ne tökölj majd előttem a Hungárián 30cal ha fel kell jönnöd Pestre elintézni valamit, vagy neadjisten kórházba(nem, nem kívánom neked, mielőtt meg felreertened) . Maradj a saját szinteden a saját kis környezetedben, enis maradok itt. Ha annyira intelligens vagy bírd ki, hogy ne a tied legyen az utolsó szó,vagy max. egy "ok" vagy "lezártam én is"-t fűzzél hozzá.
2016. júl. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

En Vancouverben elek es nem vezetek a Hungarian.


Jo hagyjuk abba :)

Jo szerencset!

2016. júl. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Akkor meg jó hogy ilyen jól ismered a haza viszonyokat!
2016. júl. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
szerintem megéri, ha nem tartasz el semmit(autó feleség gyerek) de továbblépéshez kevés, viszont sok lehetőséged van pesten továbblépni
2016. júl. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!