Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az építőiparban miért kell...

Az építőiparban miért kell szinte mindenhol napi 10 órát dolgozni, ha ugyanúgy 8-ra van bejelentve az ember mint más helyeken?

Figyelt kérdés
2016. júl. 26. 07:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Túlóráról halottál már Einstein?! Attól hogy 8 órára vagy bejelentve mèg dolgozhatsz többet.

Am azèrt , mert a munkák általában határidősek.

2016. júl. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

sok helyen van ilyen, hogy ingyen túlórát várnak el...

szimplán azért, mert megtehetik...ha nem tetszik kirúgnak, lesz helyetted más...


23F

2016. júl. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kedves első, kösz a megtisztelő megszólítást. De inkább ne találgass,jobb lesz úgy:-) Ami a túlóráz illeti: oké hogy túlóra, de mindig és mindennap. Akkor is ha nem határidős a munka, vagy bőven benne van a vállalási időben? Ráadásul ugyanazért a pénzért, mint normál munkaórák esetében?
2016. júl. 26. 08:00
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem csak az építőiparban van ez, valószínű téged ez érint. Ugyanúgy elvárják az eladóktól, a vendéglátó iparban dolgozóktól és még lehetne sorolni.
2016. júl. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor nálam miért lépnek le a munkások délben?
2016. júl. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, az vagy egy álom hely, vagy koràn kezdődik a műszak, vagy a munkások tojn@k bele mindenbe:-)
2016. júl. 26. 09:49
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert így olcsóbb és megtehetik, a kutya sem ellenőrzi őket. Én mérnökként minimálbéren voltam foglalkoztatva és nekem sem fizettek túlórát. Le is léptem hamar.


Ami a vicc, hogy volt NAV ellenőrzés és nem találtak semmit, pedig mindenki minimálbérre van bejelentve a cégnél.


2: Aha. Azért nem találnak a helyemre embert már másfél hónapja.


Meg azért sírják tele a sajtót hetente, hogy nincs munkaerő. Azok az idők már évekkel ezelőtt elmúltak, hogy sorbanállás van a munkahelyeknél... ezért sem értem, hogy miért nem növekednek a bérek és miért tartunk még mindig az ingyen túlóráknál, meg a minimálbéres trükközésnél.

2016. júl. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó, na ez az amit én sem értek. Ugyanis valóban olyan mértékű a munkaerő hiány, hogy szinte már egymástól próbálják a munkáltatók elcsábítani a még itthon maradt jó szakikat. Ez pedig ellentmond annak amit kérdeztem,hisz kinek van kedve minden egyes nap 10,5 órát dolgozni éveken át (+utazás), úgy hogy másra nem is marad ideje, a hétvégét meg szinte átalussza az ember, annyira elfárad emiatt. Nincs idő,és energia sem valamilyen rekreációs tevékenységre sem (sport pl.) emiatt. Tehát továbbra sem értem miért kell így kihasználni az embert és még csak nem is díjazzák semmi plusszal azt hogy heti szinten min.10 órával kell többet dolgozni mint az átlag. Aztán megint jön a panasz,hogy nincs képzett munkaerő. De így ne is várja senki. Senki se azért él hogy dolgozzon, hanem azért dolgozik hogy éljen.
2016. júl. 26. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!