Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem dolgozhatnak a...

Miért nem dolgozhatnak a gyerekek?

Figyelt kérdés

Valamiért nagyon szeretnék dolgozni, de csak szeptemberben leszek 14. Soha nem értettem, hogy miért nem lehet lejjebb vinni a korhatárt. Kb. 10 éves korom óta arra vágyom, hogy végre valahogy pénzt szerezhessek magamnak, de erre az egyetlen lehetőség a munka. Soha nem voltam az a gyerek, aki megkapta, amit akart, ezért magamnak akartam megszerezni, de nem volt rá lehetőségem. Szerintem mondjuk egy 12 éves gyerek is alkalmas lenne egy kisebb munkára. Egyetlen lehetőség a színészkedés/modellkedés, de általában oda is kell egy "megfizethetetlen" képzés.

Velem egy korúak, ti nem akartok dolgozni? Soha nem voltak ilyen vágyaitok?

És igen, tudom, a gyerekkort nem kéne elrontani munkával, de aki szeretné hadd csinálja! Ha nem tetszik abbahagyhatja.

Előre is köszi a válaszokat! :)



2016. aug. 2. 19:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A mostani gyerekkort már nem lehet ennél jobban elrontani...
2016. aug. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
De gyerekként akartam, hogy vehessek magamnak dolgokat, most felnőttként már inkább úgy vagyok, hogy legszívesebben soha nem dolgoznék, csak minden pottyanna magától az ölembe.
2016. aug. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy nem az csinálná aki szeretné, hanem az aki szegény, így tanulás helyett dolgoznia kéne-> nulla kiugrási esély.



Ha jobb környéken laksz akkor beszélj a szomszédokkal, hogy levágod a füvet, elviszed a kutyát sétálni stb párszáz forint/óra tarifával. Én pl Ennyi idősen kertet ástam a környékbeli néniknek, jól fizettek, mert nehéz munka

2016. aug. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Addig elvezd, hogy gyerek vagy, amig lehet! En is arra vagytam, hogy bar vege lenne mar es legyek felnott sok penzzel, aztan eljott es egy nagy adag locitrom! A penz pedig mindent ad, csak boldogsagot nem. Akartam, megvettem, meguntam! Gyerekkent kisebb dolgok is oromet adtak, akar az, ha nem csomagolta anyu a szendot, hanem a bufeben vehettem reggelit. Vagy ha volt penzem suli utan bemenni a boltba venni csokit. Most?! Ez alap!
2016. aug. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

Ennyi idősen nagy valószínűséggel csak fizikai munkára alkalmaznának téged, amiben - ha megterheled magad - akár egy egész életre szóló sérülést is szenvedhetsz (gondolok itt főként gerincproblémákra), plusz mivel nem vagy annyira terhelhető, mint egy felnőtt, nem is nagyon bíznának rád sokat számító feladatokat (a munkahelyen van egy diák, akit a főnök az életkoránál fogva nem "használhat" címkézésen kívül más feladatra). Arról nem is beszélve, hogy esetleg kihasználnának téged, mert te gyerek vagy, a munkáltató meg felnőtt ugyebár, és az esetek többségében a rosszabbik fajtából. Én 15 évesen dolgoztam először, üvegházban, és ha nem mentem volna a pénzem után, a mai napig nem kaptam volna meg.


Mindettől függetlenül becsülendő, hogy magad szeretnéd megkeresni a pénzedet. Kívánom, hogy valami munkalehetőség összejöjjön. Sokkal jobban fogod értékelni azt, amit ebből a pénzből veszel, mint amit a szüleid vásárolnak meg neked. Nekem még középiskolában végzősként is volt olyan fiú osztálytársam, aki úgy nézett rám, mint a véres rongyra, amikor felvázoltam neki, hogy nem kéne mindig a szüleitől kuncsorognia, hanem el kéne mennie dolgozni. A munka ugyan nem nemesít, de legalább elmondhatod, hogy "igen, ezért én megdolgoztam".

2016. aug. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A következő 50 évben azt fogod csinálni és hiába lesz pénzed a most olyan marha nagyon áhított cuccokra, időd nem lesz kiélvezni.
2016. aug. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

16 éves kortól lehet hivatalosan diákmunkát vállalni. A munkák 90%-a 8 órás, műszakos, vagyis vagy 6-14 óráig vagy 14-22 óráig mehetsz dolgozni. Ráadásul többség fizikai, tehát gyár vagy árufeltöltés. Na most ezt egy 10-12 éves gyerek nem bírja, illetve a fejlődésednek is árthat.

Ha 12 évesen dolgozni akarsz, akkor kérdezd körbe a szomszédokat, hogy mit tudsz segíteni, pl kutyát sétáltatni, pakolni, füvetnyírni, kertet ásni, aztán majd meglátod, hogy mit bírsz.

2016. aug. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
szerintem csak unatkozol, keress barátok, legyél velük, vagy csgozz
2016. aug. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
*barátokat, vagy tanulj otthon nyelvet, stb. azt hiszed olyan könnyű a munka, sokkal nehezebb mint a suli
2016. aug. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!