Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csináljak? Átvertek?

Mit csináljak? Átvertek?

Figyelt kérdés

Fiatal lány vagyok, elmentem dolgozni a nyárra, hogy segítsek anyukáméknak mert nagyon nem állnak jól. Egy kisállatkereskedésbe elmentem dolgozni, heti 5 napot, napi 6 órát.

Napi 2 órára voltam bejelentve.

Július 8.-ától 30.-áig dolgoztam.

15 perc ebédszünetem volt, amit olykor ki sem használtam. Azon kívül egész nap dolgoztam. Kárt nem tettem semmiben,és senkiben. Minden nap szépen dolgoztam, egyszer sem álltam meg, a lehető legjobb formámat próbáltam nyújtani, hiszen úgy gondoltam akkor majd megbecsülnek.

37 ezer forintot kaptam kézhez. Ez korrekt érte? Úgy érzem , hogy nem, de lehet csak azért mert az első munkahelyem.

Nagyon szomorú vagyok miatta. Úgy érzem mintha utcaseprő lettem volna.



2016. aug. 9. 17:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hány forintos fizetésről szól a szerződésed?
2016. aug. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Miért nem kérdezted meg a munkavállalás előtt, hogy mennyit kapsz?

Nem korrekt, de neked kellett volna figyelmesebbnek lenned, és a munka előtt érdeklődnöd a fizetésről.

2016. aug. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%
Nem érdeklődni kell, hanem írásba foglaltani mindent. Ha szerződés nélkül dolgoztál, akkor nem ők vertek át téged, hanem te saját magadat.
2016. aug. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

A papíromon az van hogy napi 2 órát dolgoztam, és ezért havonta 14 ezer ft-ot kapok.

Amikor a munkaszerződést töltöttem ki, akkor volt egy rublika amibe bele kellett írni a fizumat, kérdeztem hogy mennyi, erre mondták hogy majd beírja mert még nem tudja. Meg mondta hogy nyugodjak meg, minden ki lesz fizetve, még az is amikor csak 2 órára mentem be.(8.-a előtt)

Voltam más kisállatkereskedésekbe, és ott kb az ott dolgozó ismerősöm a pult mögött ült és telefonozott meg a főnökével beszélgetett.

Én egy percre sem vettem elő a telefonomat, nem is ültem le, pedig már nagyon fájt a lábam. Főként takarítottam, a boltot, az állatokat, mindig volt valami takarítanivaló. És persze a több száz állatnak minden nap elmosni az edényét, ételt készíteni. Megállás nélkül csináltam. =(

2016. aug. 9. 17:54
 5/14 anonim ***** válasza:
Ne mond hogy csak puszira dolgoztál szerződés és bármi rögzítés nélkül. Ezt mondjuk nem hiszem mert írtad hogy napi 2 órára be voltál jelentve. Ez így már eleve vicc, ugyanis onnantól nekik csak azt a napi 2 órát kell kifizetniük. Nézd át a szerződésed, számold ki mennyi járt volna és ha nem egyezik fordulj az adóhatósághoz. Hidd el úgy megfingatják a boltot hogyha te mondod hogy amúgy 6 órákat voltál bent és fogalmad se volt róla hogy csak 2-re jelentettek be.
2016. aug. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

22x850x2=37400... ennyi, ha 2 órában vagy bejelentve... hogy árvertek-e? igen is meg nem is, ha beleegyezel hogy 2 órában leszel bejelentve, azzal erre a fizetésre vállalkozol hivatalosan. Ilyen rövid időre, ilyen munkára, ilyen helyre,így nem tanácsos menni. Ez persze mit sem von le abból hogy belefutottál egy parasztba aki ezt kihasználta, és nem tartotta a szavát (mert gondolom megbeszéltétek hogy 6 órában fog fizetni.. de ugye az adott szó ma már nem egy életbiztosítás).

Ne add fel, legközelebb remélem nem futsz bele ilyenbe,légy körültekintőbb.

2016. aug. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
40%

Akkor most úgy írtad alá a szerződést hogy "majd még beírják mennyit kapsz"?

Szerintem minimálbérből is még minimum a pénz másfélszerese, de kicsit kevesebb mint a duplája járt volna ha tényleg így volt minden.

Úgy hívják ezt hogy átvertek/tanulópénz/legközelebb már tudni fogod mire figyelj oda.

2016. aug. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Igen, átvertek, de ha nem lettél volna ennyire naiv, akkor nem tudtak volna átverni.
2016. aug. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
(Valószínűleg bruttó) 14 ezerről szólt a fizetésed, ehhez képest kaptál nettó 37 ezret. Mi a gond? Még jól is jártál. Így szerződtél. Máskor ne így szerződj! Biankó semmit se írj alá!!!!!
2016. aug. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Hát ha ez vigasztal, akkor nézd azt, hogy ha július 8-tól 30-ig dolgoztál hétköznaponként 6 órát, az azt jelenti, hogy összesen 96 órát dolgoztál le. Ha rendesen be lettél volna jelentve és mind a 96 órát kifizetik a minimálbérrel (lássuk be: annál többet úgyse kaptál volna!), akkor kaptál volna összesen nettó 40.180 forintot. Tehát mindössze 3.180 forinttal kaptál kevesebbet, mint amennyi törvényesen minimum jár ennyi munkáért.

Tekintve, hogy a munkaidőd nagy részét feketén dolgoztad, örülhetsz, hogy egyáltalán ennyit kifizettek.

2016. aug. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!